Претенденти на Симоненківську премію 2017 року

15 жовтня 2017 року закінчився період висунення претендентів на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. Василя Симоненка, встановленої Черкаською обласною радою та Черкаською облдержадміністрацією за підтримки Національної спілки письменників України, Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка та Ліги українських меценатів з метою вшанування пам’яті поета-гуманіста Василя Симоненка, популяризації його імені й творчості, для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, до написання високохудожніх літературних творів громадянського звучання, спрямованих на побудову незалежної демократичної України.

Конкурсна комісія розглянула подані твори й допустила до участі в конкурсі таких авторів:

У номінації “За кращу першу поетичну збірку”

 

  1. Бика Олексія (м. Полтава) за збірку поезій “Вірші на руці”. Висунуто Полтавською обласною організацією Національної спілки письменників України.
  2. Гладун Дарину (м. Київ) за збірку поезій “Рубати дерево”. Висунуто видавництвом “Смолоскип”.
  3. Єфіменко Оксану (м. Харків) за збірку поезій “На нову ніч”. Висунуто видавництвом “Смолоскип”.
  4. Лесечка Василя (с. Вергуни, Черкаська обл.) за збірку віршів “Струни моєї душі”. Висунуто колективом Вергунівської ЗОШ І—ІІІ ступенів Черкаського р-ну Черкаської обл.
  5. Мацикура Володимира (м. Тернопіль) за збірку поезій “Босоніж з небом”. Висунуто управлінням культури і мистецтв Тернопільської міської ради.
  6. Мимрука Олександра (м. Київ) за збірку поезій “Цукровик”. Висунуто видавництвом “Смолоскип”.
  7. Туменко Павліну (м. Мелітополь Запорізької обл.) за збірку віршів “Дотик”. Висунуто Міжнародною літературно-мистецькою академією України (м. Чернігів).
  8. Шевдиногу Маргариту (с. Кривчик Хмельницької обл.) за збірку віршів “Повертайся”. Висунуто Хмельницькою обласною організацією “Український клуб”.

У номінації “За кращий художній твір”

  1. Артазея Івана (м. Київ) за книгу “Повне зібрання творів” (чотири романи). Висунуто видавництвом “Український письменник”.
  2. Бутенка Євгена (Полтавщина) за художньо-історичний роман “Римов — тисячолітня загадка”. Висунуто Чорнобаївською районною централізованою бібліотечною системою.
  3. Гризуна Анатолія (м. Суми) за збірку поезій “Джинсове небо”. Висунуто кафедрою української літератури Сумського державного педуніверситету ім. А. С. Макаренка.
  4. Дядченко Людмилу (м. Київ) за збірку поезій “Курка для турка”. Висунуто координаційною радою Асоціації українських письменників.
  5. Жайворона Михайла (м. Київ) за книгу поезій “Via Dolorosa”. Висунуто Київською організацією Національної спілки письменників України.
  6. Клічака Василя (м. Київ) за збірку поезій “Копана гора”. Висунуто Всеукраїнським товариством “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.
  7. Короненко Світлану (м. Київ) за збірку поезій “Вірші з осені”. Висунуто видавництвом “Ярославів Вал”.
  8. Кривошапку Олександра (м. Чорноморськ, Одеська обл.) за збірку віршів “Просто неба”. Висунуто Чорноморським міським об’єднанням ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.
  9. Кухарчука Олександра (м. Бердичів) за історичний роман “Козацька Русь. Гетьман Іван Виговський”. Висунуто Житомирською обласною організацією Національної спілки письменників України.
  10. Мошуренка Василя (м. Кропивницький) за книгу новел “Шедеври”. Висунуто Кіровоградською обласною організацією Національної спілки письменників України.
  11. Ляснюк Ольгу (м. Луцьк) за збірку новелістики [без іронії]. Висунуто Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олени Пчілки.
  12. Пасічника Анатолія (смт Нова Ушиця, Хмельницька обл.) за книгу віршів “Місток у заростях шипшини”. Висунуто колективом Новоушицької центральної бібліотеки.
  13. Пасічника Михайла (м. Житомир) за книгу поезій “Двовійна. Щоденник спротиву”. Висунуто Бердичівською міською централізованою бібліотечною системою.
  14. Солончук Людмилу (м. Звенигородка Черкаської обл.) за книгу поезій “Спасівчане небо” та збірники пісенної лірики “Найкраще сузір’я — моя Україна” і “Душа чекає квітку щастя”. Висунуто колективом Шевченківської спеціалізованої ЗОШ- інтернату (Звенигородський район).
  15. Ткачівського Ярослава (м. Івано-Франківськ) за збірку віршів “Лицар свободи й любові” та книгу з двох романів “Жертовний вогонь”. Висунуто Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки письменників України.
  16. Шкраб’юка Петра (м. Львів) за книгу поезій “Усе на світі таїна”. Висунуто вченою радою Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

До 30 листопада 2017 року проводиться громадське обговорення творів, допущених до конкурсу. Оголошення імен лауреатів — до 15 грудня. Вручення премії відбудеться в Черкасах до дня народження Василя Симоненка.

 

В. ПОЛІЩУК,

голова конкурсної комісії

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment