На екрані — українське фентезі

У національний кінопрокат вийшов український пригодницький фільм-фентезі “Сторожова застава”, знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменної книжки Володимира Рутківського. Сценарій створили київський письменник Сашко Дерманський і маріупольський кіносценарист Ярослав Войцешек.

У стрічці йдеться про звичайного хлопчика Вітька, який під час сонячного затемнення потрапляє на тисячу років назад, до Київської Русі, у розпал вирішальної битви Добра і Зла. Так починається його сповнена пригод подорож. Попереду смертельні небезпеки, чорна магія, зустріч з новими друзями і справжніми героями билин — богатирями, юним Олешком, могутнім Ільком та суворим Добринею. Вітько опиняється в епіцентрі неймовірних подій, вступає в битву з міфічними істотами і дізнається, що таке справжня хоробрість.

Стрічку зняла студія Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Зйомки фільму розпочалися у листопаді 2015 року і проходили в Карпатах на скелі Олекси Довбуша, в Коростишівському кар’єрі, Тетерівському коші, в Бучі, а також на знімальному майданчику студії Film.ua, де для зйомок збудували масштабні декорації сторожової застави. Для акторів Даниїла Каменського та Єви Кошової, які зіграли головні ролі, стрічка стала кі нодебютом.

За словами художника з костюмів Антоніни Белінської, на розробку костюмів їй знадобилося понад півтора місяця. Напередодні загальноукраїнської прем’єри стрічку переглянули представники ЗМІ, які також побували на екскурсії локаціями зйомок. А під час прем’єри картини відбулася урочиста церемонія спецпогашення поштової марки, присвяченої “Сторожовій заставі”. Наклад марки складає 130 тисяч примірників, а номінальна вартість 4 гривні.

До поштової марки також випущено конверт і картку для картмаксимуму, на якій зображено постер фільму. У церемонії спецпогашення взяли участь Голова Держкіно України Пилип Іллєнко, режисер фільму Юрій Ковальов і виконавець головної ролі Даниїл Каменський. Пилип Іллєнко привітав команду фільму та особисто режисера з успішним повнометражним дебютом і зауважив: “Жанр фентезі — один із найпопулярніших у світі, тож повноцінна кіноіндустрія просто не може без нього існувати. Ми, Держкіно, дуже раді, що підтримали цей проект”.

Продюсер фільму Єгор Олесов розповів про деталі створення “Сторожової застави”: “Над фільмом працювала команда з більш ніж 500 професіоналів! Ми спеціально збудували дерев’яну фортецю на студії Film.ua і знімали ще майже на 10 локаціях, зокрема в Карпатах. Для акторів виготовили 160 костюмів, і приблизно стільки ж нам надали із приватних колекцій. За допомогою комп’ютерної графіки створили потужного героя фільму — кам’яного монстра. Ми зробили фільм і для дорослих, і для дітей, тому в ньому немає жорстокості та крові. Дуже сподіваюся, що фільм сподобається українському глядачеві. Найбільшою винагородою для всієї команди будуть повні зали”.

Матеріали підготував Едуард ОВЧАРЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment