Добрі новини

Київ

Біля пам’ятника Андрієві Малишку, на проспекті Андрія Малишка, 10 листопада зібралися його друзі й шанувальники, серед яких чимало його давніх колег — письменників, музикантів, а також юних киян, які ростуть з його віршами і піснями. Уродженець Київщини відомий українцям як автор улюбленої “Пісні про рушник”, а також поет, журналіст, пе- рекладач, літературний критик.

На вшанування його пам’яті гостей запросила прозаїк і поетеса Валентина Козак, яка зберігає про нього багато яскравих спогадів. Щирим і відвертим було слово українського поета Дмитра Павличка. Звертаючись до молоді, він розповів, як важко було жити і творити людині з українським серцем у часи радянської влади, коли українське слово перебувало під підозрою.

Він розповів про один із таких випадків, коли після якогось офіційного заходу у Львові, де Малишко до- рікнув львів’янам за брак української мови на вулицях міста, Дмитра Павличка потім обурено запитували керівники компартійних органів: як він міг допустити такі висловлювання, адже Малишко, виявляється, націоналіст! На що Павличко спокійно відповів: “Насамперед Малишко — український поет…”

Вшанувати пам’ять поета приїхав голова НСПУ М. Сидоржевський, декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Анатолій Висоцький, завідувач кафедри української літератури цього ж університету Володимир Погребенник, а також відомі науковці, літератори, композитори.

Івано-Франківщина

Гарна новина надійшла з Калуша (Івано-Франківщина) від просвітянина Василя Паращука. Він поділився радістю і гордістю калуської “Просвіти”: двоє членів організації удостоїлися цьогоріч державних нагород. Голова молодих просвітян села Голині на Івано-Франківщині, заступник Калуської обласної організації “Просвіти” від 2000 року, письменниця, волонтерка, заслужений учитель України, краєзнавець Оксана Тебешевська нагороджена орденом Княгині Ольги.

Три останні роки вона активно допомагала українським воїнам, дбаючи не лише про матеріаль- ну, а й про духовну допомогу для них — збирала і відправляла в АТО книги і свої, й інших авторів. А раніше голова Калуської міської організації “Просвіти” у 2013—2017 рр., фольклорист, іс- торик, автор патріотичних, фольклорних книг — зокрема, “Мудрість Бойківщини”, “Антологія мудрості України і світу”, Ігор Котик був нагороджений медаллю “Будівничий України”.

Хмельниччина

Просвітяни Кам’янця-Подільського готуються до важливої зустрічі: 16 листопада відразу два письменники завітають у Кам’янець-Подільський із презентацією своїх нових видань. Дмитро Калинчук (Вовнянко) та Павло Правий (Бондаренко), які приїздять на запрошення голови міської “Просвіти” Славка Полятинчука і уродженого кам’янчанина Сергія Пантюка, зустрінуться зі студентством і старшими просвітянами у приміщенні історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету. А цими днями жваво обговорюють ще одну подію, презентовану кам’янчанам “Просвітою”, — концерт і спілкування після нього з Тарасом Житинським, потужним бардом і композитором, лауреатом “Червоної Рути-1991” в Запоріжжі. Зустріч-концерт відбулася 10 листопада у залі Картинної галереї.

Підготувала Ольга ЖМУДОВСЬКА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment