Степовик з вірою в ідеали національної єдності

Олег ОЛЕКСЮК, голова Херсонського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

Минає 40 днів, як відійшов у засвіти наш побратим по перу, відомий український письменник, журналіст, непохитний борець за відродження історичної правди, утвердження української мови в усіх галузях суспільства, голова Великоолександрівського РО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, поет Анатолій Миколайович АНАСТАСЬЄВ.

Світла пам’ять просві- тянину з широкою степовою душею. Народився Анатолій Миколайович 21 квітня 1940 року у селі Кірове Берислав- ського району на Херсонщині. По закінченні Борозенської середньої школи у Великоолександрівському районі працював молотобійцем у сільській кузні. Відслуживши в армії, працював обліковцем у радгоспі “Більшовицький наступ”, пізніше — методистом Великоолександрівського районного Будинку культури. Заочно навчався у Київському державному університеті ім. Т. Шевченка на факультеті журналістики та працював літературним працівником, а пізніше і завідувачем відділу Великоолександрівської районної газети.

Його газетні публікації завжди були щирими, відвертими та гострими. А з роками набували ще й філософського забарвлення. Він не корився ні владі, ні пихатим чиновникам, ні викликам долі, а тому здобув на Херсонщині славу принципової людини. Він боровся з неробами і шанував людей праці, хліборобів-степовиків. Працюючи кореспондентом обласної газети “Наддніпрянська правда”, своїми публікаціями закли- кав чиновництво поважати людську працю, шанувати творчих особистостей. Протягом тривалого часу обіймав посаду головного редактора Великоолександрівської районної газети “Голос трудівника”.

Сотні написаних статей на шпальтах районки та обласних газет Херсонщини свідчать про неймовірне працелюбство і величезний творчий дар Анатолія Миколайовича. З роками становлення незалежності України як соборної суверенної держави відбувалося і становлення Анатолія Анастасьєва як поета, пропагандиста української ідеї, відродження історичної пам’яті багатостраждального українського народу, утвердження національної духовності.

З 1992 року Анатолій Анастасьєв — засновник та постійний голова Великоолександрівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. Його численні виступи на обласному радіо, телебаченні, публікації в пресі на підтримку просвітянських акцій сприяли розширенню кола прибічників “Просвіти” на Херсонщині. 1991 року у Сімферопольському видавництві “Таврія” вийшла друком перша поетична збірка Анатолія Анастасьєва “Косовиця”.

2007 року у Херсонській філії видавничого центру “Просвіта” побачила світ книга поезій Анатолія Анастасьєва “Осінній дисонанс”, а 2008 року відразу дві книжки — “Подорожник” та “Потоки”. Того ж 2008 року у Київському видавництві “Євшан-зілля” побачила світ збірка гумору та сатири “В яблучко”. Збірка нарисів “Борозенське — це з-під лемеша…” вийшла друком у Херсонській філії ВЦ “Просвіта” 2008 року.

Ювілейна збірка поезій та пісень “В обіймах степу” була презентована шанувальникам українсько- го слова Херсонською філією ВЦ “Просвіта” 2010 року, а збірка публіцистики “Чаша терпіння” побачила світ у Херсонській філії ВЦ “Просвіта” 2011 року. Не оминав Анатолій Миколайович і дитячу аудиторію. 2008 року у Херсонській філії видавничого центру “Просвіта” була надрукована збірка віршів для дітей “В чарівному світі дитинства”, а 2009-го збірка пісень Анатолія Анастасьєва та Володимира Лепешка “Збудуться мрії твої” була презентована юним шанувальникам української пісні у Херсонській філії видавничого центру “Просвіта”.

2010 року на радість ша- нувальникам української пісні у Херсонській філії видавничого центру “Просвіта” вийшла друком збірка пісень Анатолія Анастасьєва “Звідси починається Вітчизна”, а вже 2011-го тут же збірка патріотичних пісень на слова Анатолія Анастасьєва “Запалення серця”. Поет не стояв осторонь і буремних революційних подій. Прикутий хворобою до ліжка, 2014-го він друкує у Херсонській філії видавничого центру “Просвіта” свою збірку “Територія гідності”, в якій кожне слово несе у собі надію і перестороги, біль і сумніви багатостраждальної української нації. Книга набула неабиякого розголосу.

Витруджене змучене серце великого патріотє1а соборної України, голови Великоолександрівського районного об’єднання ВУТ “Просвіта”, правдивого журналіста, українського поета Анатолія Анастасьєва зупинилося 9 жовтня 2017 року.

Він пішов у засвіти. Але його слово, його пісня житимуть у наших душах і наснажуватимуть ще не одне покоління патріотів залишатися гідними продовжувачами традицій матірної “Просвіти”. Дай нам Бог сили з добром і любов’ю розбудовувати соборну європейську державу Україна, на вівтар незалежності якої поклало свої голови не одне покоління просвітян.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment