«До серця людського»

Ірина САФОНОВА, кандидат педагогічних наук, доцент

Літературний вечір пам’яті, присвячений творчості видатного українського поета Володимира Коломійця

Захід відбувся у Спілці письменників України. Координатори проекту — народна артистка України, перший міністр культури незалежної України, драматург, завідувач кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Лариса Хоролець та відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Ірина Сафонова.

Володимир Коломієць — унікальна постать не лише в українській літературі, а й у вітчизняній культурі, політиці, філософії… Автор понад 40 книжок віршів, поем, есе, публіцистичних статей. Він створив неповторний поетичний світ чистих, високих почуттів та глибинної філософії, з чітко означеним ритмічним контуром, самобутньою ритмомелодикою і оригінальним словниковим ландшафтом.

Твори Володимира Родіоновича перекладено російською, білоруською, вірменською, чеською, словацькою, болгарською, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. І сам поет працював у галузі поетичного перекладу з іноземних мов українською. Він досліджував українську міфологію, етимологію та мову, цікавився есеїстикою та народознавством.

Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка за збірку поезій “Золотосинь”. Творчість Володимира Коломійця актуальна і сьогодні, хвилює і цікавить молоде покоління українців. На заході завдяки дружині поета пані Людмилі та брату поета Олегу Князенку (теж по- ету) була представлена книжково-ілюстративна виставка, присвячена творчості Володимира Коломійця “Поки ще світить Сонце…”.

Розпочали Літературний вечір студенти Київської муніципальної академії естрадного та цирко- вого мистецтва, вони висловили свої теплі почуття до Володимира Коломійця та його творчості. Режисер-постановник яскравого дійства — старший викладач кафедри режисури цього ж закладу Ігор Грінберг. Творчо заявили про себе на Літературному вечорі пам’яті “До серця людського” студенти першого курсу

Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Інституту сучасного мистецтва спеціальності “Сценічне мистецтво”: Верхняк Марія, Бибочка Владислава, Дринь Вла- дислав, Іванникова Богдана, Завалій Юлія, Мороз Діана, Перепелицина Олександра, Петько Олександра, Починок Тетяна, Субота Євген, Хоролець Сергій, оригінально подав поезії В. Коломійця студент 1 курсу Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Інституту практичної культурології та арт-менеджменту спеціальності “Менеджмент соціокультурної діяльності” Калита Арсеній та неперевершено декламувала поезії майстра пера актриса Вікторія Микитенко.

Вступне та заключне слово лунало від найкращого друга Володимира Коломійця — Вадима Крищенка, українського поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України, народного артиста України, заслуженого працівника культури, члена НСПУ, лауреата багатьох літературно-мистецьких премій, Кавалера багатьох державних нагород. У виступі він акцентував на багатогранності таланту і яскравій особистості В. Коломійця.

Теплі та душевні спогади про неперевершеного Володимира Коломійця звучали з уст Івана Драча, поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча, Героя України, та багатьох інших друзів, колег, учнів видатного Володимира Родіоновича Коломійця. На завершення Вадим Крищенко подякував всім учасникам змістовного і корисного заходу, бо, увійшовши у цей поетичний світ, кожний відкрив для себе щось нове, незвідане… Така незглибима природа справжньої літератури і мистецтва — наповнювати нас красою, силою, естетикою і творити в ім’я високих почуттів та національних ідей!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment