Хорал безсмертя

Едуард ОВЧАРЕНКО

У Національній філармонії України з нагоди Дня Гідності та Свободи і пам’яті жертв Голодомору відбувся концерт “Хорал безсмертя” (Майдан-еволюція), що увійшов до Міжнародного концертного циклу “Елітні вечори камерної музики Євгенії Басалаєвої”. Серед організаторів цього концерту департамент культури КМДА і Культурно-мистецький благодійний фонд Євгенії Басалаєвої “Київ-класік”.
Урочистий захід “Хорал безсмертя” відбувається третій рік поспіль. Перший концертний проект мав назву “Хорал безсмертя” (Тиха молитва), другий — “Хорал безсмертя” (Майдан).
“Проект “Хорал безсмертя” — вагомий внесок у зміцнення соборності України, консолідації суспільства, сприяє розвитку дипломатичних відносин і міжнародних культурних зв’язків, слугує патріотичному і духовному вихованню громадян.
Українською катастрофою
ХХ століття називає сучасна громадська думка Голодомор 1932—1933 років в Україні, актом геноциду українського народу, здійсненого керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території УРСР та Кубані, переважну більшість якої становили українці. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку комуністичної влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства.
Ми повинні говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятство породжує бездуховність, а пам’ять народу — це сторінки історії, які не можна знищити.
Євромайдан розпалив Україну, розбудив її свободу, гідність, справедливість, рівність і толерантність, безпека, гуманізм, доброзичливість, піклування про людей і природу, боротьбу задля блага суспільства, нетерпимість до корупції, особисту відповідальність та ініціативу, верховенство права та правосуддя, демократію та плюралізм…
Майдан-еволюція — це Майдан на кожному клаптику української землі, у кожній хаті, в головах кожного з нас. Це зміна правил гри, це час для консолідації, синергії та локальної інституціоналізації. Коли у країні війна, мистецтво відходить на другий план. Але коли звучать музи, гармати мовчать”, — розповіла керівник проекту, народна артистка України Євгенія Басалаєва.
Перед концертом виступили Микола Жулинський, директор Інституту літератури ім. Тараса Шевченка, академік НАНУ, Володимир Огризко, міністр закордонних справ України у 2007—2009 роках, Іван Васюник, український політик і громадський діяч.
Того вечора перед столичною публікою також виступили відомі українські співаки, музиканти, творчі колективи.
Також у Національній філармонії України відбувся ще один концерт, присвячений пам’яті жертв Голодомору. Під час цього концерту Академічний симфонічний оркестр філармонії, Ансамбль академічної музики
ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України та Камерний хор “Кредо” виконали твори
Й. Брамса “Трагічна увертюра”, С. Баргера “Адажіо для струнних”, Е. Гріга “Смерть Озе”. В другому відділі відбулася світова прем’єра “Реквієму для солістів, хору і оркестру” О. Родіна.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment