«Коли ревуть гармати…»

Просвітяни одні з перших українських патріотів у складі добровольчих батальйонів виступили проти російського агресора на захист територіальної цілісності й незалежності України. Тож із початком російсько-української війни співпраця Товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка зі Збройними силами України стала ще тіснішою.
Регулярні виїзди просвітянських арт-десантів у військові частини, збір коштів на допомогу нашим захисникам, підтримка поранених у госпіталях, випуск “Бібліотечки українського воїна”, передача на фронт і прифронтову зону просвітянських газет і книг, організація виступів і публікацій про наших героїв — це далеко не все, чим опікується “Просвіта”. Національна свідомість, висока духовна культура, патріотизм — це те, на чому сфокусована вся робота просвітян.
Серед різноманітних форм і методів нашої роботи зі ЗСУ — літературно-мистецькі конкурси. Один із них — “Коли ревуть гармати, музи не сплять”. Ідею і проведення його зініціював Центр морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ за підтримки Товариства “Просвіта”. Конкурс оголосили у всіх частинах і з’єднаннях ЗСУ, військових вишах, на фронті і в тилу. Твори учасників публікували в бойовому бюлетені “Народжені вільними”. Нещодавно авторитетне журі конкурсу визначилося з переможцями.
25 листопада в Національному університеті оборони України ім. І. Черняховського на зборах офіцерів із морально-психологічного забезпечення ЗСУ відбулося вручення нагород переможцям.
У номінації “Проза” за новелу “Дідусь” переможцем став старший солдат запасу (служив у в/ч А2287) Андрій Швець. У номінації “Поезія” — Анастасія Дніпровська, курсантка 24 навчального курсу факультету інформаційних технологій Військового інституту телекомунікацій та інформатизації. У номінації “Пісня” — майор Олег Сидоренко, прес-офіцер 28 Окремої механізованої бригади Оперативного командування “Південь” за слова до пісні “28 омбр”.
Кожен із переможців був відзначений листом-подякою, які вручав генерал-майор Олег Грунтковський, начальник Головного управління МПЗ Збройних сил України. Від Товариства “Просвіта” вони отримали подарунки — “Кобзарі”, художню й історичну літературу сучасних українських письменників. Передав поздоровлення конкурсантам і голова Товариства Павло Мовчан. Від нього, а також Любові Голоти, лауреатів Шевченківської премії, — авторські видання з дарчими автографами. Також свою збірку вручив воїнам і Дмитро Павличко, Герой України, почесний голова Товариства “Просвіта”.
З нагородженням переможців, як сказав офіцер Центру МПЗ Генштабу ЗСУ, підполковник Володимир Потапов, конкурс “Коли ревуть гармати, музи не сплять” не закінчився. Він триватиме і наступного року. Тож Головне управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України оголошує конкурс-2018 на кращі твори з таких жанрів: проза, поезія, пісня, художня фотографія, гумор та інші прояви творчості військовослужбовців. Твори надсилати в редакцію Бойового бюлетеня (vsp22@ukr.net), або тижневика “Слово Просвіти”.

Микола ЦИМБАЛЮК
Фото Володимира ПОТАПОВА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment