Пам’ять серця, енергія життя

Олександра КАСЬЯНОВА,
Фото Валерія ПОПОВА,
прес-центр Інституту філології

“Про це складно говорити, про це страшно чути. Та, знаючи правду про минуле, ми краще пізнаємо себе, глибше розуміємо нинішні проблеми і запам’ятовуємо уроки історії”, — коментує ініціатор проекту, співачка, волонтер, президент МА “Територія А” Анжеліка Рудницька. Напередодні Дня вшанування пам’яті жертв голодомору Анжеліка Рудницька за підтримки “Території А”, Шевченкового університету, Центру фольклору та етнографії Інституту філології, Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору (HREC in UKRAINE), ГО “Ділові українські жінки”, Фонду відродження культурного середовища Києва провела благодійно-просвітницьку акцію “Свічка пам’яті”. “Це спосіб осмислити історію. Це акція про біль, який ховається у нашій пам’яті. Це світло нашої любові до Всевишнього. Це свічка нашої віри, яка незгасна”, — зауважує Анжеліка Рудницька.
“Спогади зібрали нас у цій залі. Важко уявити, що штучно було вбито мільйони людей, попри те, що Україна — багата хліборобна країна і мала добрий врожай. Така трагедія сколихнула кожну родину. Ми не маємо права цього забути і водночас повинні бути відповідальні за те, щоб такого не повторилося”, — зазначив ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський.
У ці дні ми згадуємо й початок Революції Гідності. Доки в Україні є люди, які беруть на себе відповідальність за країну, Україна — незнищенна. Одним із таких є міністр культури, народний артист України Євген Нищук, який декламував поезії на підтримку акції. Підтримали захід й інші діячі культури — народна артистка України Ірма Вітовська, актриса, режисер Катя Степанкова. Своє світло до акції долучила актриса Лариса Руснак, зачитавши вірш “Янгол” Івана Малковича. Про “піджаків минувшини”, що знищували село, розповіла народна артистка Наталія Сумська, яка також прочитала вірш та заспівала.
Ми маємо досліджувати, пі­знавати глибше свою історію. Тому в рамках акції відбулася лекція про геноцид 1932—33 років, яку прочитала Людмила Гриневич.
Звучали народні псалми від гурту “Стодивниця” (керівник Ірина Барамба): це було відспівування вбитих голодом. Лунала духовна музика у виконанні хору Київської православної богословської академії (диригент Надія Купчинська). Посол миру Олена Гончарук виконала молитву “Ave Maria”.
У цю пам’ятну зустріч відбулася прем’єра кліпу Анжеліки Рудницької та Поля Монандіса “Люляй-люляй”, присвяченого усім, хто загинув за Україну.
Хоч би скільки нас вбивали, а ми проростаємо, — надією на майбутнє є наші діти. Насамкінець вечора виступили дитячий ансамбль “Правиця” та гурт “Зернятко”.
Світло свічок пам’яті учасники акції перетворювали на енергію творення, енергію життя.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment