«Простір особистості — Галактіонович»

Ольга ІЩЕНКО,
заступник декана історичного факультету
Ольга НАУМЕНКО,
фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

У рамках проекту “Відкритий університет” з ініціативи бібліотеки вишу, факультету фізичного виховання, історичного факультету та Наукового товариства університету в інформаційній залі “Чумацький шлях” відбувся круглий стіл “Простір особистості — Галактіонович”, присвячений пам’яті почесного мешканця міста Михайла Литвиненка.
Михайло Литвиненко — почесний мешканець Переяслава-Хмельницького, кондитер, спортсмен, добродій, який упродовж кількох десятиліть із власної ініціативи виготовляв льодяні скульптури Дідів Морозів та Снігурок для центральної площі. А ще його знали (і це вже далеко за межами Переяславщини) як легендарного активіста ветеранського спортивного руху, який присвятив себе спорту та пропаганді здорового способу життя.
Зустріч розпочалася з демонстрації кінофільму “Галактіонович”, 1988 року, режисери якого — О. І. Коваль та А. А. Карась, про життя багаторазового чемпіона світу зі штовхання ядра та метання молота, активного життєлюба.
Крім фільму до присутніх промовляв і надзвичайно красивий портрет Михайла Галактіоновича, автором якого є Віктор Ткачук.
Директор бібліотеки Ольга Шкира, декан факультету фізичного виховання Віктор Куйбіда розповідали про знаменитого земляка. Своїми спогадами про Михайла Литвиненка поділився вчитель фізичної культури, президент спортивного клубу “Ветеран” Василь Онопрієнко. Він повідомив, що досі рекорду Галактіоновича ніхто не повторив.
Директор місцевого стадіону імені Лобановського Валерій Мільгевський запропонував встановити меморіальну дошку на стадіоні та надати стадіону ім’я Михайла Литвиненка.
Дуже проникливими і цікавими були виступи викладача кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму нашого вишу Ігоря Юрченка, колеги Михайла Литвиненка Галина Похолок, яка відкрила професійні секрети кондитера та його захоплення — фотографування.
Почесна громадянка Пере­яслава-Хмельницького Ольга Тесленко відзначила високу громадську позицію Михайла Литвиненка, який був патріотом свого міста і завжди відстоював інтереси громади. Пекарська справа поєднала Михайла Галактіоновича з Музеєм хліба Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”. День народження Михайла Литвиненка — 14 жовтня 1930 р. — збігається з датою відкриття музею 1984-го. Саме про експозицію Музею хліба, яку розробляв Михайло Литвиненко, розповіла завідувачка науково-дослідного відділу “Музею хліба” Олеся Жам.
— Михайло Литвиненко був не лише гарним спортсменом, а й талановитим музикантом, — згадував викладач дитячої музичної школи ім. П. Синиці по класу баяна Юрій Дебеляк.
Василь Гаценко, учень Михайла Литвиненка, від якого успадкував любов до спорту, гордий тим, що проживає на вулиці, названій ім’ям Галактіоновича. Ліза Прокопівна Миздренко, голова Спілки ветеранів міста, розповіла про вірну дружбу з Михайлом Литвиненком, що тривала понад 40 років.
Отак усі разом згадали, яким унікальним в усіх сенсах був наш славетний земляк — Михайло Галактіонович Литвиненко, оцінили виставкову експозицію “Простір особистості — Михайло Литвиненко”, яку допомогла створити кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін Ольга Стрілець та донька Михайла Литвиненка — Ольга Іщенко.
Михайла Литвиненка немає з нами вже понад 3 роки, але в пам’яті багатьох містян живе його дивовижний гумор і спів під акордеон, чарівні скульптури Діда Мороза та Снігуроньки, а також смачні торти та тістечка, якими всі смакували.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment