Звернення

Про державну підтримку єдиної в Криму газети
«Кримська світлиця», яка після окупації півострова російськими загарбниками вимушена була переїхати з Криму до Києва.

Президенту України
Петру Порошенку
Голові Верховної Ради України
Андрію Парубію
Прем’єр-міністру України
Володимиру Гройсману

Вельмишановні добродії!
Загальноукраїнська газета
“Кримська світлиця” у грудні 2017 року відзначає своє 25-ліття. Часопис відіграв величезну роль у консолідації кримського українства, у поверненні історичної пам’яті українському населенню півострова (близько 700 тисяч), у відродженні українськомовної освіти та розвитку української культури. Часопис, працюючи в непростій, майже екстремальній суспільно-політичній атмосфері, яка панувала у Криму, зробив вагомий внесок у процеси державотворення та надав півострову українського обличчя.
Видання спільно з іншими патріотично-державницькими силами Кримської автономії рішуче протидіяло російській окупації, закликало мешканців чинити спротив окупантам та бойкотувати злочинний окупаційний референдум, проведений місцевою владою у березні 2014 року. Саме через це вже у перші місяці анексії Криму маріонеткова влада заборонила друк і поширення часопису в Криму, здійснила рейдерське захоплення приміщення та редакційного обладнання. Тож редакція втратила майно та приміщення, а головне — тисячі передплатників по всій Україні, змушена відновити свою діяльність на материку з нуля. Колектив редакції, створений із журналістів-вимушених переселенців із Криму, до цього часу не має власного приміщення і працює на подарованому чи взятому в борг обладнанні. До того ж Міністерство культури України, як один із засновників і розпорядник коштів, фінансує видання лише на 30—40 % від потреб. Тому керівництво ДП “Національне газетно-журнальне видавництво” змушене скорочувати працівників і має величезні борги навіть із наполовину урізаної зарплатні. Мережа передплатників видання відроджується досить повільно.
Звертаємо Вашу увагу на те, що всі листи і звернення співробітників часопису і керівництва ДП “НГЖВ” Міністерство фактично ігнорує і має намір 2018 року призупинити фінансування видання.
Враховуючи величезну роль, яку газета відіграє у згуртуванні українських переселенців із Криму та в об’єктивному висвітленні життя на окупованому півострові та неодмінній деокупації Криму, з’їзд ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка звертається до Вас із проханням передбачити в бюджеті на 2018 рік окремим рядком фінансування газети “Кримська світлиця” у необхідному обсязі, як важливого державного видання. Кошторис видання вже давно передано Міністерству культури України.

За дорученням з’їзду
Голова ВУТ “Просвіта”
ім. Т. Шевченка, народний депутат ВР України I-VI скликань, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка
Павло МОВЧАН

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment