«Кіборги» — новітні «спартанці» української нації

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
У Києві відбувся допрем’єрний преспоказ художнього фільму “Кіборги” режисера Ахтема Сеітаблаєва. До зали кінотеатру “Оскар” у ТЦ “Гулівер” стояла величезна черга з журналістів, операторів і фотографів. Багатьом навіть довелося сидіти на сходах у кінозалі. Після перегляду фільму відбулася пресконференція авторів фільму з журналістами. Представники вітчизняних і закордонних ЗМІ змогли поспілкуватися з режисером фільму Ахтемом Сеітаблаєвим, сценаристом Наталею Ворожбит, продюсером фільму Іванною Дядюрою, головою Державної агенції з питань кіно Пилипом Іллєнком, актором, який зіграв одну з головних ролей у фільмі (кіборг “Серпень”), — В’ячеславом Довженком.
Учасники пресконференції розповіли, що для екранізації “Кіборгів” взяли той момент в аеропорту, коли російські ЗМІ і ЗМІ фейкових республік заявили, що “аеропорт наш” і “укри втекли”. Але деталі в цей фільм взято з усього періоду протистояння. На знімальному майданчику були присутні і реальні “кіборги”, які стежили за достовірністю фактажу в стрічці та брали участь у масових сценах. Під час обговорення фільму були присутні актори Макар Тихомиров, Роман Ясіновський, Андрій Ісаєнко, Віктор Жданов, В’ячеслав Довженко та прототипи героїв фільму — реальні кіборги, які воювали в Донецькому аеропорту.
Сюжет фільму: невелика група бійців після ротації потрапляє до Донецького аеропорту. Вони всі різні. Ось молодий хлопець, який подався на війну мстити за загиблого однокласника. Ось “Старий” із Моршина (актор Віктор Жданов), чий син також воює. Ось “Субота” (актор Андрій Ісаєнко), кремезний, але добродушний і веселий 30річний чоловік, який під час обстрілу прийматиме пологи в кішки. Ось “Мажор” (актор Макар Тихомиров), син заможних батьків, який утік сюди, не поїхавши на міжнародний музичний конкурс… Комбат “Серпень” (актор В’ячеслав Довженко) — вчитель історії, має маленьку донечку і дуже любить наспівувати мотив “Гуцулки Ксені”. Ця мелодія — лейтмотив стрічки. Музику до “Кіборгів” написав клавішник “Океану Ельзи” Мілош Єліч.
Вистояти й пройти важкі випробування “Кіборгам” допомагає почуття гумору. Це ще один прийом кінорежисера, який робить цю трагічну історію ближчою до життя, а також вносить у фільм елемент розваги — разом із героями на екрані сміються і глядачі в залі, забуваючи, що ці люди дивляться в очі смерті…
Попри те, що за кадром найочікуванішого фільму року “Кіборги” лишилося, за словами сценариста Наталі Ворожбит, 60 % відзнятого матеріалу, картина справді вражає не тільки зйомками, що не поступаються бойовикам Голівуду, а й філософією роздумів головних героїв, їхніми принциповими суперечками на одвічні теми вітчизняної історії: “Хто винен?” і “Що робити?”. Найцікавішим моментом фільму виявився діалогпротистояння головного героя “Серпня” з полоненим — “ідейним” прихильником “ДНР”… Автори фільму наголосили, що він не про батальні сцени війни, а про психологію людських стосунків під час цієї війни. Герої фільму — одночасно і жорстокі до окупантів й зрадників Батьківщини, і разом з тим ніжні до своїх рідних і до домашніх тварин, що живуть поряд з ними…
“Ми стаємо свідками народження нової політичної української нації, — заявив Ахтем Сеітаблаєв. — Цей фільм саме для молоді і про майбутнє цієї молоді, яка знає, в якій країні вона хоче жити. Саме тому потрібно було вибрати, хто з двох головних героїв залишиться живим — досвідчений і свідомий націоналіст “Серпень” чи емоційний і нетерплячий знищувати нападників “Мажор”. Тому попри пошану до дорослого покоління, майбутнє за цією молоддю”. “Кіборги” — фільм про сучасні події, сучасних героїв і відповідальність кожного з нас у побудові нової міцної та щасливої країни. Цей фільм розмиває межу між “я” тут, у теплі і комфорті, і десь там, — де триває “війна” і гинуть кращі патріоти нашої країни. “Кіборги” — певна данина людям, які нас захищають, які живуть серед нас і які створюють нову країну. Ми — велика нація, тому що маємо таких Героїв!
З 6 грудня фільм “Кіборги” про захисників Донецького аеропорту вийшов на екрани кінотеатрів. Уже першого дня прокату збір становив 8186701 грн.
Знімальна команда разом із фондом “Повернись живим” проводить соціальну ініціативу “ЯНебайдужий”. Кожні 5 грн з квитка підуть на допомогу родинам загиблих кіборгів. Так будується Громадянське суспільство.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment