Георгій ЛУК’ЯНЧУК
До Дня Збройних Сил України 5 грудня в Українському кризовому медіацентрі відбувся брифінг з нагоди концертупрезентації альбому сучасних фронтових пісень “Пісні Війни”. Спікерами брифінгу були: Євген Нищук, міністр культури, Андрій Коренько, начальник управління інформаційнопропагандистського забезпечення Головного управління моральнопсихологічного забезпечення ЗСУ, капітан першого рангу, Галина Гузьо, автор та координатор соціальномистецького проекту “Пісні Війни”, а також автори пісень, учасники проекту, бійціучасники бойових дій у зоні АТО.
“Сьогоднішній концерт — це важлива мистецька подія, адже подібний формат збірки пісень насправді є літописом. Пісні Війни поєднують в собі найсильніші почуття від подій Майдану, коли також творили митці і надихали в боротьбі, до сьогоднішніх подій на сході України, коли наші військові йдуть у бій за Україну, ризикуючи своїм життям та здоров’ям у супроводі пісні”, — зазначив Євген Нищук. За його переконанням, дуже важливо, щоб ці пісні доносили до нащадків той біль, який разом із хлопцями відчуває вся країна.
Цього ж дня в “Українському Домі” відбувся концерт, під час якого прозвучали пісні з альбому сучасних фронтових пісень “Пісні Війни” у виконанні воїнів АТО та зірок української сцени. Концерт відбувався за підтримки Міністерства культури України та Генерального штабу ЗСУ. До альбому увійшло 15 композицій, записаних у дуетах із формацією “Піккардійська Терція”, лідером гурту “Антитіла” Тарасом Тополею, співаком Арсеном Мірзояном, Сергієм “Фомою” Фоменком із групи “Мандри”, співачками Оксаною Мухою, Аничкою Чеберенчик та Іриною Долею, лідером гурту “Мері” Віктором Винником та музикантом гурту Kozak System Іваном Леньо, сестрами Тельнюк, співачкою Анастасією Приходько, співаком та композитором Павлом Табаковим і співаком Тарасом Гавриком, лідером гурту “Тінь сонця” Сергієм Василюком, а також лідером гурту Ot Vinta Юрієм Журавлем. Більшість із цих співаків допомагають фронту не тільки творчо, а й конкретними діями. Наприклад, співачка Аничка Чеберенчик, яка спеціально прилетіла на цей концертпрезентацію, за останні роки дала у США (а вона там зараз мешкає) десятки благодійних концертів, під час яких зібрала на лікування поранених в АТО бійців понад 130 тисяч доларів. Про волонтерство гурту “Антитіла” та часті виступи на Донбасі Сергія Василюка (“Тінь Сонця”), співачки Анастасії Приходько, читачі, мабуть, точно чули. Цей унікальний проект представляє дуети бійцівавторів та відомих українських виконавців, і його унікальність полягає саме в тому, що авторами пісень є бійці, Герої, які захищають Україну на сході, і це правдиві історії з власних переживань. Проект має не тільки мистецьку цінність, не тільки продукує українську сучасну пісню про війну, а й виступає документальним свідком подій на передовій, художнім словом відтворюючи почуття, мрії, бачення. Музиканти говорять: “Дуже хочеться вірити у те, що нам уже вдалося зробити у контексті соціальномистецького проекту “Пісні Війни”, і в те, що ми ще зробимо у майбутньому, стане хоча б невеличкою складовою державної політики у напрямку патріотичного виховання, передовсім молоді, підтримки морального духу українського війська і стратегічного укріплення нашого інформаційного простору”.
А у фойє залу “Українського Дому”, де відбувався концерт, воїни АТО та курсанти військових училищ, що завітали на концертпрезентацію компактдиску, мали змогу ознайомитись з цікавою виставкою відомої київської художниціволонтерки Марини Соченко “Народжені вільними”.
Георгій ЛУК’ЯНЧУК