У вінок великому маестро

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Колонному залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України відбулися церемонія нагородження і концерт лауреатів ІІІ Міжнародного конкурсу диригентів ім. Стефана Турчака.
Багатогранність таланту Стефана Турчака відлунює в творчості його учнів, прокладаючи шлях до міжнародного визнання молодим диригентам, які стали лауреатами конкурсу імені великого маестро.
Серед гостей цього заходу — видатна оперна співачка ХХ століття, солістка Національної опери України, народна артистка, дружина С. Турчака Гізела Ципола і його дочка Оксана Турчак.
— Сьогодні Україна переживає непрості часи. Але ми дбаємо про культуру, намагаємося не забувати про творчу спадщину, яку нам заповідав Стефан Турчак. Цей конкурс кілька разів переносили, змінюючи дати його проведення. Але тепер можемо гарантувати, що цей конкурс відбуватиметься регулярно і його підтримуватиме держава.
Стефан Турчак дав дорогу в життя багатьом талановитим українським митцям. І конкурс його імені продовжує цю традицію.
Для переможців це вже певний рівень. Надалі ми чекатимемо від них нових звершень, — наголосив віцепрем’єрміністр України Павло Розенко.
— Цей конкурс — шлях України в світову музичнодиригентську спільноту, — зазначив міністр культури України Євген Нищук.
— Журі уважно й професійно поставилося до кожного з 20 учасників. Пишаюсь, що один з кращих світових оркестрів, перший оркестр нашої держави — Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України забезпечив всі три тури. Був дуже високий професійний рівень усіх виконавців, — підкреслив заступник голови журі конкурсу, ректор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Володимир Рожок.
Переможці конкурсу: Ґаддіел Домбраунер, ФранціяІзраїль — І премія; Артун Хойнік, Румунія — ІІ премія; Іван Чередніченко, Україна — ІІ премія; Назар Якобенчук, Україна — ІІІ премія; Михайло Вандаловський, Україна — диплом.
Лауреат першої премії Ґаддіел Домбраунер як професійний сольний і камерний кларнетист і диригент має подвійний ступінь бакалавра з музики Єрусалимської академії музики і танцю, перший по класу кларнету (2009), другий — з оркестрового диригування (2013). 2017 року отримав ступінь магістра у престижному Інституті музики м. Клівленда (США).
Учасник 1го оперного конкурсу Театру у ЛьєжВаллоні (серпень 2017), 6го конкурсу “Мансінеллі опера” в м. Орв’єто (півфінал).
Під час навчання в Клівленді посів місце асистента диригента в Оперному театрі цього міста і працював над постановками опер “Богема” Дж. Пуччіні та “Весілля Фігаро” В. А. Моцарта. Крім того він представив Клівлендській аудиторії симфонії французьких композиторів К. СенСенса і Д. Мійо.
Ґ. Домбраунер брав участь у майстеркласах таких музикантів, як Марк Стрінґер, Мауріціо Арена, Колін Меттерс, Джанлуїжі Джельметті та Джон Нельсон.
Серед оркестрів, з якими Ґаддіел Домбраунер працював і мав концерти останнім часом, слід згадати “Віртуози Брунензіс”, Симфонічний оркестр “СІМ”, Молодіжний філармонійний оркестр м. Аліканте, Хорватський камерний оркестр, Дунайський симфонічний оркестр та Ашдодський симфонічний оркестр.
Щоліта Ґаддіел Домбраунер є диригентомрезидентом фестивалю “MusicFest” у м. Перуджа (Італія).
“Планував взяти участь у Міжнародному конкурсі диригентів ім. Стефана Турчака ще 2014 року. Але через суспільнополітичну ситуацію в Україні він тоді не відбувся. Це мене дуже засмутило. Величезне щастя, що я не лише взяв участь у цьому престижному конкурсі, а й став переможцем. Впевнений, що моя творча співпраця з Україною триватиме й надалі”, — зізнався Ґ. Домбраунер.
Фінальним акордом урочистого дійства став галаконцерт переможців ІІІ Міжнародного фестивалю диригентів ім. Стефана Турчака.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment