…І небо прихилилося до них

Микола ЦИМБАЛЮК
Фото Георгія ЛУК’ЯНЧУКА
Милі дитячі обличчя, яскраві оченята, довірливо прос­тягнуті рученята… Вони, діти, особливо найменшенькі — від 3 до 12 — чекали від Святого Миколая не просто подарунка, а дива, яке мусить обов’язково статися на їхніх очах. Бо й досі, як розповів мені Олег Умінський, ініціатор свята, дехто із них вірить, що їхній татко живий, він просто зараз на небі і незабаром повернеться до них, підхопить на руки, розцілує, міцно притисне до себе маму і їх, найрідніших, найдорогоцінніших… Про них вони, воїни 95-ї десантно-штурмової бригади, інших військових підрозділів і добровольчих батальйонів, думали в останні хвилини свого життя там, на східному фронті.
І в переддень Святого Миколая, можливо, не диво, а тиха радість і трішечки щастя увійшло в душі їхніх осиротілих дітей. Над цим працювали просвітяни з Києва разом із Центром морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, а також житомирські ветерани з громадського формування БОК “УНСО-Полісся” разом із представниками місцевого авіаційного клубу “Авіатік”, яке очолює Леонід Крігер.
На свято запросили не лише дітей, родини яких мешкають у Житомирі, а й із найближчих районів області. Свято Миколая для них почалося з екскурсії на аеродром, де вони побачили й почули цікаві розповіді про авіацію, а потім піднялися в повітря на літаках чи гелікоптерах. Треба було бачити цю радість і захоплення в їхніх оченятах.
Потім розпочалася концертна програма, з якою приїхала просвітянка, заслужена артистка України Інеса Братущик зі своїми вихованцями — 7-річною Соломією і 11-річною Софійкою. Дівчатка вчаться в Київській музичній школі №14 ім. Д. Кабалевського. Софійка Поліщук, мама якої кримчанка, є лауреатом багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Її виконання кількох пісень зачарувало дорослих і дітвору. 7-річна донька Інеси Братущик також лауреат міжнародного конкурсу. “Коли вони співали, то в залі ніби янголи кружляли”, — ділилися опісля глядачі.
Що вже казати про виступ Інеси Братущик! Її запальний виступ, прекрасна, як завжди, манера виконання у поєднанні зі щирим і душевним спілкуванням поволі розтопили кригу замкнутості й суму, які попри все були присутні на обличчях матерів.
Ще теплішою стала атмосфера, коли діти почали отримувати подарунки від просвітянського Миколая — книжечки, які виділив для них відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії, директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іван Малкович.
Насамкінець із неба спустився гелікоптер, з якого вийшов до дітей Святий Миколай з купою подарунків для кожного малюка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment