Очільник «Просвіти» на Полтавщині став лауреатом обласної єпархіальної премії імені Паїсія Величковського

Доброю традицією Полтавської єпархії УПЦ КП стала організація щорічних візитів до Полтави Патріарха Київського і всієї РусиУкраїни Філарета якраз у День пам’яті преподобного Паїсія Величковського.
За участю Патріарха у Полтавському обласному академічному музичнодраматичному театрі ім. М. В. Гоголя відбулися урочиста академія й церемонія нагородження цьогорічних лауреатів єпархіальної премії імені преподобного Паїсія Величковського.
За письменницьку та просвітницьку діяльність у номінації “Література” Філарет нагородив голову Полтавського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, дисиденташістдесятника, депутата ВР чотирьох скликань Миколу Кульчинського. У часи СССР його заарештували і звинуватили у розповсюдженні літератури самвидаву. Кульчинського звинуватили за ч. І ст. 62 Карного Кодексу УРСР “проведення антирадянської агітації та пропаганди”. Окупаційній владі не сподобалося, що поширював недозволені листи української інтелігенції на захист роману “Собор” Олеся Гончара, передруковував українську літературу самвидаву авторства шістдесятників, українських політв’язнів комуністичного режиму та був серед авторів “Листа творчої молоді Дніпропетровська”, де засуджувалася політика зросійщення українців. Винним у скоєнні злочину себе не визнав. Тож 1970 року засудили на два з половиною роки ув’язнення у таборах загального режиму. Микола Кульчинський є автором поетичної книги “Заґратоване світло” та прозових творів у всеукраїнському літературному журналі “Кур’єр Кривбасу”, співавтором книги “Поети Полтавської “Просвіти” та автором передмови, упорядником і видавцем низки літературних та історичних творів із серії “Просвітницька книгозбірня”.
За вагомий внесок у відродження храмів міста Полтави в номінації “Духовне відродження” премію отримав художникіконописець Петро Гуменюк. У номінації “Мистецтво” цьогоріч два лауреати. Так, за створення графічних робіт за тематикою “Духовна Полтавщина” премію отримав художникграфік Микола Грибан. Іще одна премія в цій номінації була вручена творчому колективу телевізійної документальної стрічки “Повстала із небуття”, присвяченої 20річчю відродження храму Різдва Богородиці у с. Горбанівці. А це автор і режисер Аліна Кваша, продюсер і редактор Алла Гусак, оператор Микола Янко, монтажери Тетяна Даценко та Наталія Черниш — Полтавська регіональна дирекція “Лтава” НСТУ. За волонтерську діяльність та благодійність у номінації “Громадська діяльність” нагороджений засновник мережі магазинів “Аврора” Тарас Панасенко.
Урочистий вечір завершився виступом Народної академічної хорової капели “Почайна” Національного університету “КиєвоМогилянська академія” під орудою народного артиста України О. Жигуна.
У СвятоУспенському кафедральному соборі відбулася урочиста Літургія, яку очолив Патріарх Філарет у співслужінні єпископату УПЦ. Для відзначення пам’ятного дня до Полтави прибули архієпископи багатьох єпархій не лише України, а й зза кордону. Так, участь в урочистостях брав архієпископ Білгородський і Обоянський Іосаф (Шибаєв), що приїхав із Росії. Патріарх Філарет вручив церковні відзнаки (ордени та патріарші грамоти) благодійникам СвятоУспенського кафедрального собору та медалі “За жертовність і любов до України” десятьом служителям Полтавської єпархії — капеланам і волонтерам, які під час російськоукраїнської війни виконували душпастирську опіку над військовослужбовцями Збройних Сил та Національної Гвардії України.

За матеріалами інтернетджерел підготував пресцентр Полтавського ОО ВУТ “Просвіта”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment