«Ой, виорю нивку широкую»

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Завершилася ювілейна виставка Ніни Матвієнко “Ой, ви­орю нивку широкую”, яка є однією зі складових великого мистецького проекту “Життя і сцена”, присвяченого життю і творчості видатної артистки. Ніна Митрофанівна Матвієнко є однією з яскравих постатей українського культурного простору другої половини XX ст. та першої половини XXI ст., лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка, народною артисткою України, Героєм України, голос якої знають усі, незалежно від смаків, віку, соціального статусу.
Експозиція розкрила глядачеві становлення та формування самобутнього таланту співачки, зафіксовані у фотохроніці, художніх фотопортретах та в образах сценічних концертних костюмів. Виставку було розгорнуто у двох виставкових залах “Музею Івана Гончара”. У першому залі, який мав назву “Життя. Витоки”, глядач, ставши на “рушник-долю”, наче проходив разом з артисткою її життєвий і творчий шлях: від батьківського порогу до великої сцени життя, зафіксованого в архівних фотоматеріалах. Представлені в залі живописні полотна Петра та Андрія Гончарів, а також зразки поліського автентичного вбрання і предметів побуту з фондових колекцій Музею Івана Гончара, допомагали глядачеві зануритися і відчути характер середовища, в якому зростала майбутня артистка. Архівні фото з виставки висвітлюють її перші кроки на сцені, роботу з різними хоровими та музичними колективами, широку концертну діяльність, гастролі та зустрічі з визначними особистостями, успішну працю на театральній сцені та в кіно, громадську діяльність співачки та її громадянську позицію під час визначальних для України суспільно-політичних подій. У великому другому залі відвідувачі мали змогу оглянути велику експозицію унікальних концертно-театральних костюмів співачки.
Куратором виставки та автором концепції проекту “Життя і сцена” стала художниця Галина Забашта, а фотодизайн виставки зробив Костянтин Сачек.
Виставка Ніни Матвієнко “Ой, виорю нивку широкую” успішно відбулась завдяки “Музею Івана Гончара”, Національному музею народного декоративного мистецтва України, Київському державному інституту декоративно-прикладного мистецтва ім. М. Бойчука, Київському національному університету технологій і дизайну, Дитячій школі мистецтв № 6 ім. Г. Л. Жуковського за підтримки ЕСТА Холдінг та Київської міської ради.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment