У Рівному вшанували Бориса Тена

Інна НАГОРНА,
завідувач Літературного музею Уласа Самчука в Рівному
У Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному запалили Свічу пам’яті приурочену талановитому письменникуперекладачу Борису Тену з нагоди 120ї річниці від дня його народження.
Борис Тен (Микола Васильович Хомичевський) народився 9 грудня 1897 року в селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині. Батько — священик, мати — вчителька. Навчався у Дерманській школі, Клеванському духовному училищі, Волинському інституті народної освіти в Житомирі, Московському музичнопедагогічному інституті. Вчителював, працював на музичній, театральній та музичнопедагогічній роботі, був священиком, настоятелем Софійського собору в Києві, настоятелем церкви Петра і Павла на Подолі в Києві, викладачем латинської мови в Житомирському інституті іноземних мов та педінституті. Учасник Другої світової війни. 1929 року енкаведисти заарештували і засудили його до десяти років ув’язнення в сталінських концтаборах. Вина — належність до Української Автокефальної Православної Церкви. Згодом був ще й в’язнем гітлерівських концтаборів.
Із 1946 року постійно проживав у Житомирі. Помер 12 березня 1983 року.
Автор збірки сонетів “Зоряні сади” (1970), перекладів творів Гомера, Арістофана, Арістотеля, Есхіла, Шіллера, Міцкевича, Гете, Пушкіна, Шекспіра та багатьох інших класиків світової літератури. Лауреат премії імені Максима Рильського, член Спілки письменників України з 1957 року.
У Дермані на будинку, де народився письменник, встановлено меморіальну дошку. Іменем Бориса Тена названо Рівненську обласну літературномистецьку премію, вулиці в Рівному, Острозі, Дубні, Здолбунові.
Під час заходу презентували повістьесе про Бориса Тена першого лауреата Рівненської обласної літературномистецької премії імені Бориса Тена мирогощанця Миколи Пшеничного. Думками про життя та творчість Бориса Тена поділилися доктор філологічних наук, професор Ірина Захарчук, голова Рівненської обласної організації НСПУ Ірина Баковецька, письменниця Вікторія Климентовська, художник Віктор Гвоздинський, просвітянин Петро Давидюк, директор Рівненського краєзнавчого музею Олександр Булига. Талановита рівненська поетеса Лідія Гольонко під гітару чарувала присутніх власними піснями.
На вшанування знаменитого земляка до музею завітали разом зі своєю вчителькою української мови та літератури учні Кустинської ЗОШ Здолбунівського району. Саме в їхньому селі колись служив священиком батько Бориса Тена. Діти читали сонети Бориса Тена та власні твори про письменника.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment