Рукотвори Яни Дочинець

Любов ГОЛОТА

Тільки на Великдень, на Миколая, на Різдво деякі заповітні дитячі бажання обертаються пряничними ангеликами, сніговичками чи зайчиками. Гладенькі, аж лоскітні фігурки в руках, неймовірний медово-імбирний запах, солодкий доторк до вуст — і… Ні, майже ніколи діти не наважуються ось так, одразу, відкусити й жувати те, що сприйнялося як диво, казка, радість. Пряник розглядають ще й ще, тримають в неабиякім пошанівку, інколи й кілька днів. Смаколик стає чи не найголовнішою ознакою свята. І лише тоді, коли гаснуть новорічні вогники на ялинці, — володар набирається духу, заплющується й смакує, надовго запам’ятовуючи післясмак цьогорічного свята…
Ім’я Яни Дочинець з’явилося в колі моїх друзів завдяки знайомству в соціальній мережі. Розглядаючи на її сторінці світлини її пряничних рукотворів, я відчула, що Яна створює для малих і дорослих особливий світ, і він — прекрасний. За смішними й зворушливими фігурками, зліпленими із солодкого тіста і загартованими в печі, за малюнками помадкою й шоколадом живемо ми самі, але живемо без зла, гордощів, заздрощів, живемо на повну, не приховуючи своїх фантазій і бажань, не соромлячись казок, які склали й забули в дитинстві. Люди у Яни Дочинець спокійні й радісні, а мила казкова живність — оптимістична, бо гріх було би думати, що всі ці шедеври банально з’їдаються: мистецтво має жити!
Звичайно ж, ви, дорогі читачі, здогадалися, що Яна Дочинець — донька славного письменника Мирослава Дочинця, чиї твори перекладені багатьма мовами, мають переконливі наклади в Україні й відзначені багатьма літературними нагородами, зокрема й Національною премією імені Тараса Шевченка. Читаючи на сторінках Фейсбука шедевральні новели Мирослава Дочинця, які сприймаю як світлі посили добра від любомудра і гранослова, я раптом зрозуміла, що креативні рукотвори Яни Дочинець підтверджують та унаочнюють те, до чого нас залучає її батько-письменник — природність, дитинність, спокійна сила і чистота душі.
Віртуальне знайомство з Яною Дочинець і її красивим і корисним талантом навернуло мене на думку запропонувати нашим читачам рубрику “Знайомство в мережі”. Адже так ми зможемо переповісти ті цікаві історії з життя людей, які вони сміливо довіряють своїм сучасникам, оприлюднити новинки поезії й прози, занотувати те, що і є спільним щоденником українців третього тисячоліття.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment