Президентові України П. О. ПОРОШЕНКУ

Високоповажний пане Президенте!
Змушені звертатися до Вас у такій справі. Від 2000 року в Україні та світовій українській діаспорі відбувається Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Ви особисто вітали переможців і призерів та всю українську спільноту 16го мовного турніру в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.
Але нині маємо загрози рейдерського захоплення цього важливого націєтворчого проекту групою чиновників Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” в особі начальника відділу організації масових заходів Олени Анатоліївни Артеменко та її колективу, котрі почали агресивно втручатися в сценарій проведення конкурсу, демонструючи відвертий адміністративний ідіотизм і намагаючись привнести в нього дивоглядні “інновації”. За всім цим проглядає неприховане бажання цілковитого контролю мовного марафону на всіх його етапах і намагання усунути засновників та співорганізаторів мовного турніру — “Лігу українських меценатів” (звичайно ж, для того, щоб, як це заведено в усіх олімпіадах і конкурсах, привнести туди корупційні схеми).
Ми зверталися листовно до міністра освіти Лілії Гриневич (лист від 07 червня 2017 року №65) з проханням вивести конкурс зпід підпорядкування згаданої установи, щоб ним, як це на перших кроках і було, на паритетних засадах опікувалося Міністерство освіти і науки України та “Ліга українських меценатів”, як це зазначено в реєстраційних документах.
Шановний пане Президенте, конкурс пережив важкі часи в епоху ЯнуковичаТабачника, коли його прагнули якщо “не закопати”, то до карикатурного змаргіналізувати. Тоді національно свідома громадськість стала на його оборону. Нині, хоч як це парадоксально звучить, ситуація довкола цього проекту чимось нагадує зловісні табачниківські часи.
Конкурс, на наше тверде переконання, має лишатися таким же справді загальнонародним, демократично прозорим, незарегламентованим безглуздими забаганками чиновників, які не мають жодного уявлення, що це за проект, де він узявся, яке ідейне наповнення в нього вкладається, і як ця благородна справа розлонюється не тільки в Україні, а й повсюдно, де живуть українці.
Сподіваємося, шановний пане Президенте, що Ви вплинете на збереження статускво унікального явища співпраці державної структури і громадської організації.
Конкурс за час його проведення виробив свої форми й удосконалив його колективне творення. Це приклад консолідації великої української громади довкола важливого проекту — піднесення соціального престижу державної мови в Українській державі, а отже, виховання патріотизму у юних поколіннях.
Додається: лист від 07 червня 2017 року №65

Володимир ЗАГОРІЙ,
президент Ліги українських меценатів,
голова Наглядової ради ПрАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця”, доктор фармацевтичних наук, професор
Павло ГРИЦЕНКО,
доктор філологічних наук, професор,
директор Інституту української мови НАНУ, голова журі 17 Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика
Ірина ФАРІОН,
доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Національного університету “Львівська політехніка”, голова Наглядової ради Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика
Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ,
виконавчий директор Ліги українських меценатів, співголова Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка
17 січня 2018 року

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment