Різдво з «Просвітою»

Ольга Бреславська,
просвітянка

Василь Глаголюк, голова Коломийської “Просвіти”, взяв на себе відповідальність за організацію різдвяних вакацій для двох десятків школярів із донецької Костянтинівки.
“Було непросто”, — зізнається пан Василь. — “Я взяв на себе всі організаційні моменти. Звичайно, на початках були труднощі. Проте всі, до кого я звертався по підтримку, йшли мені назустріч, і в результаті все вдалося, діти задоволені. Приємно, що всі 25 учасників заїзду святкували Святвечір і Різдво у теплих домівках зі світлими родинами, з котрими ділили кутю, колядували та віншували. Висловлюю вдячність В. М. Футулуйчуку, директору Інституту управління природними ресурсами та членові Правління Коломийської “Просвіти”, що координував поселення у родини 10 осіб із групи в с. Княждвір та прийняв ще двох до себе в родину. Двох дітей узяла родина учасників Євромайдану із с. Велика Кам’янка, ще трьох — сім’я з с. Раківчик. Шістьох гостей прийняла родина із с. Саджавка. Двох вчителів із групи взяли до себе Володимир та Алла Христафулові. Окрема вдячність народному депутатові України Олександру Шевченку за організацію дозвілля у ТК “Буковель”.
За сприяння голови обласної “Просвіти” Степана Волковецького, заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка та директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктора Кімаковича групу дітей поселили у Печеніжинській школіінтернаті, директор якої — Жанна Дмитрівна Ковалюк — дуже радо і дбайливо заопікувалася гостями.
Перевезення в Коломию взяла на себе громада Печеніжинської ОТГ, надавши автобус, а теплу першу зустріч із концертом та колядою організувала М. М. Маївська, директор печеніжинської музичної школи та керівник хору Братства ОУН—УПА. Дітей навчали колядок, гри на музичних інструментах та частували солодощами, аби цей короткий різдвяний час вони провели радісно та гамірно.
Начальники відділів освіти М. Т. Яворський та культури — С. С. Якубенко посприяли комфортному перебуванню гостей зі сходу на теренах Печеніжинської ОТГ.
Великою приємністю для дітей та їхніх наставників була поїздка у Яремче та “Буковель”, яку забезпечив транспортом начальник управління освіти Коломийської міської ради Л. Б. Бордун.
Директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук організувала дітям екскурсію. Гості відвідали Музей писанки, пам’ятники Шевченкові та Франкові, обійшли з екскурсією Коломию і колядували по хатах за традицією і несподівано для себе отримували від господарів “винагороду”.
Перебування дітей із Костянтинівки на Коломийщині з 4 до 8 січня було таким насиченим, що годі й уявити.
Зразу по приїзді до ІваноФранківська делегацію зустріли молоді просвітяни на чолі з в. о. голови обласної “Просвіти” Михайлом Січкою, які провели дітей на екскурсію до Музею визвольної боротьби.
А перед від’їздом на схід делегація провела ще кілька годин у ІваноФранківську. Михайло Січка разом із головою осередку “Просвіти” в ПНУ ім. В. Стефаника Євгеном Бараном та кількома хлопцямистудентами активно опікувалися дітьми. “Хоч погода трохи зіпсувала загальний настрій, але ми встигли пройтися з дітьми вечірнім містом, відвідати різдвяний ярмарок, бастіон”, — розповідає М. Січка. І додає: “У “Просвіті” наші гості мали змогу відвідати Музей народної шани Т. Шевченка та поспілкуватися з головою обласної “Просвіти” Степаном Волковецьким, дізнатися з перших уст, чим займається “Просвіта” Прикарпаття. Їх зустріли гарною колядою Руслана Денега та гурт “Просвітяночки”, імпровізований концерт влаштував етнографічний гурт “Просвіта — Світовид”. Діти набралися гарних вражень і їм буде про що розповісти одноліткам у рідному місті”.
А ще діти написали відгуки про перебування на Прикарпатті. Ці щирі рядочки — їхні враження, а для просвітянської родини це гарні спогади про добру справу.
Їхні спогади — це вже навіть не спогади, а щире відчуття приязні, любові й щедрості від людей, котрі зустріли їх з обіймами. Це емоції, що не забуваються. Це причина, щоб повернутися.

У сщі Печеніжин мені сподобалося в музичній школі, де для нас грали на народних музичних інструментах учні й учителі. Співали з ними колядки. У Коломиї відвідали найбільший у Європі храм. На Святвечір перші мої враження були чудові, коли я побачила родину, яка тепло нас зустріла. Після знайомства допомагала готуватися до Святої вечері. У них були дуже незвичайні страви, не такі, як у нас. В неділю ми пішли до церкви, де справді відчули дух Різдва.
Вікторія Гречуха

Ці канікули були насичені, захопливі, неперевершені. Дякую всім причетним за це свято у моєму житті.
Богдан Павлов

Ми обов’язково приїдемо ще та чекаємо вас до нас у гості. Все буде файно!
Поліна Кантур

Найбільше мене здивувало те, як вони (родина) святкують Різдво — спочатку моляться, а тоді сідають до столу, коли зійде перша зоря. Мене вразили їхні традиції. І окремо хочу висловити подяку Василю Петровичу Глаголюку за те, що він створив мені таку різдвяну казку.
Ганна Куваєва

Хочу сказати, що я закохався… Ці гори, краєвиди та люди з безмежною добротою змушують моє серце битися частіше. Я дуже вдячний організаторам, що вони дали мені змогу поспілкуватися з доброзичливими та гостинними людьми. Дуже завдячую тим людям, які роблять добро, тому що це надважливо для кожного з нас — людей зі Східної України. Україна — прекрасна незламна країна, сповнена чудовими, добрими й талановитими людьми. Дякую вам, що даєте змогу всім дітям зрозуміти це! Вірте в себе і в нашу Батьківщину!
Олексій Чалий

У Карпатах сніжно, казково, як в іншому вимірі. Тут інші люди, інші звичаї. Я ще ніколи не бачила людей, які настільки полюбляють життя і все, що вони роблять.
Софія Косейняєва

Коли ввечері ми пішли колядувати – я відчула магію Різдва.
Хочу подякувати Василю Петровичу та його команді за таку дивовижну подорож на Прикарпаття.
Дар’я Житнікова

Я у захваті від ІваноФранківська і всім раджу завітати у цей мальовничий куточок України. Поїздка подарувала мені купу емоцій, адже я ніколи не святкував ТАК Різдва!
Артем Коваленко
Організовано все на вищому рівні. Окремо хочу подякувати нашому провідникові Василю Петровичу Глаголюку. Це окрема історія, як людина займається улюбленою справою. Словом, молодець!
Д. Бабін

У перший день у нас була екскурсія музеєм. Увечері відвідали музичну школу. Нам дуже сподобалось, нас тепло привітали. Ми послухали музику на народних інструментах і самі спробували на них пограти. Наступного дня поїхали в “Буковель”, каталися на канатній дорозі. Дуже гарно провели час. Ще ми відвідали музей “Писанка” і подивилися на Коломию. А потім нас запросили в сім’ї, де було дуже цікаво. У кожній сім’ї свої традиції. У селі Саджавка молодята всі гроші збирають на дім. Увечері ми всі пішли колядувати. Співали колядку “Добрий вечір тобі, пане…” і занурилися у різдвяні свята.
Це найкращі канікули в моєму житті. Я отримав задоволення від цієї подорожі і мрію завітати сюди ще.
Євген Зікунов

Мені дуже сподобалася поїздка в Західну Україну. Нам показали красиві старовинні міста. Ми спілкувалися зі щирими людьми. Жили у школіінтернаті, за що дуже вдячна організаторам, бо саме спільне проживання зробило нас командою.
Особливо мені запам’ятався Святвечір у колі моєї нової родини. Вони ознайомили мене з усіма різдвяними традиціями і допомогли відчути себе як у власному домі. Ми готували дванадцять страв, пили узвар, їли кутю, а найголовніше —розмовляли. Про життя, про свята, про родину.
Не менш вразила музична школа. Я, як людина творча, яка відвідує музичну школу протягом десяти років, можу сказати, що таких шкіл треба ще пошукати. Директорка перебуває в гармонії з дітьми, між ними нібито існує якийсь космічний зв’язок. У них такі теплі стосунки, що будьякий керівник позаздрить.
Такий відпочинок для мене — це море позитивних вражень від побаченого й почутого. Поїздка була дуже цікавою. Дякую за цікаві й повчальні поїздки, за незабутні спогади, які подарували мені.
Аріна Маслова

І таких щирих зізнань, вражень, нових відчуттів на десятках сторінок. І це лише штрих до тієї великої справи, яку вершить “Просвіта” в утвердженні української України не лише в усвідомленні суспільного загалу, а в душі кожного українця. Сходу. Заходу. Півночі. Півдня. Столиці.

 

Оля БОЙЧУК
“Різдво у “Просвіті” — своєрідне постріздвяне просвітянське дійство, що цьогоріч уже вшосте збирає за спільною колядою та частуванням усі громадські організації, які активно співпрацюють з “Просвітою” і сповідують спільні цінності.
У неділю 14 січня на Старий новий рік Народний Дім “Просвіта” прийняв у своїх стінах понад 15 громадських організацій. Програму вечора вже традиційно підготувала та провела завідувач культмасової роботи Михайлина Боднар. Присутні слухали колядки у виконанні Н. Самборської, А. Фуштея, колективів “Гроно калини”, “Пшеничне перевесло”, “Церковні дзвони”, “Смерічка”, “Світовид”. Дарували свою творчість і діти — учні музичних шкіл № 1 та №2 , дитячий хор “Дзвони серця” та учасники Клубу обдарованої дитини НД “Просвіта” — Н. Павлюк і візитівка чи не кожної новорічноріздвяної сцени міста — ансамбль “Просвітяночки”.
З привітальним словом радо виступили мер міста Руслан Марцінків та голова обласної “Просвіти” Степан Волковецький, які відзначили гарну традицію збиратися громадою, вшановувати християнські традиції, обмінюватися щирими віншуваннями, аби у мирі та злагоді прожити рік.
Приводом для вітального слова стало й свято Василія Великого, усіх присутніх іменинників привітав в. о.голови Михайло Січка та голова МО “Просвіта” Василь Бойко.
Розрадила і втішила присутніх і коляда від гостей свята поважного віку — Союзу українок, Братства ОУНУПА та Товариства політв’язнів і репресованих. Пролунали слова вдячності С. Волковецькому за підтримку і гуртування “Просвітою” усіх українців від ГО “Українці Донбасу і Криму”.
З ініціативи Зіновія Кияка впродовж усього заходу до спільної коляди запрошували В. Поліщук та Р. Пасічняк. Чудесне суголосся захопило присутніх, а спільні гучні колядки звучали, як відгомін незламного духу і сили єдності українства.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment