Мистецтво єднає серця

Едуард ОВЧАРЕНКО
В Українському домі відбувся ІІ Всесвітній музичний фестиваль “Єднання співочих сердець”, який присвятили Дню Соборності України.
Цей фестиваль заснували до Міжнародного дня миру, що збігається з Різдвом Пресвятої Богородиці та початком церковного календаря. Фестиваль відбуватиметься чотири рази на рік і висвітлюватиме великі церковні та державні свята.
Перший фестиваль відбувся 22 жовтня минулого року і його приурочили до свята Покрови і Дня Захисника Вітчизни. А особливістю другого стало те, що в його рамках відбулася конкурсна програма, що охопила жанри: сольний спів — академічний, естрадний і народний, інструментальна музика, церковний хоровий спів, народний хоровий спів, хореографія і художнє читання.
Відкрила конкурсну програму наймолодша учасниця — вихованка Київського державного хореографічного училища Єва Левчинська (11 років). Дівчинка підготувала хореографічну композицію “Шляхи Господні”, ідея якої в неї виникла під час перегляду документальних фільмів про загиблих і поранених українських дітей. За цей виступ Єва отримала гранпрі конкурсу. Найвищу нагороду з юною конкурсанткою розділив соліст Оперної студії Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського Олександр Молодик за виконання арії Рудольфа з опери Дж. Пуччіні “Богема”.
Чимало учасників конкурсу вибороли перші місця в різних категоріях. Серед них — Катерина Дяченко з Маріуполя за виконання пісні Наталки з опери М. Лисенка “Наталка Полтавка”; Сергій Литвинчук із Київського національного університету культури і мистецтв — арія Неморіно з опери Г. Доніцетті “Любовний напій”; Ярослав Комарніцький з цього ж вишу – перша арія Каварадоссі з опери Дж. Пуччіні “Тоска”; Софія АндріяшМісько, вихованка музичнонавчального закладу “Соло Співочого Серця” — пісня “Мамина ікона”. Серед переможців конкурсу також виконавиці польських колядок і віршів про Різдво Тамара Левадна і Марина Гаркуша; молодша хореографічна група дівчат зі школи “Леді” м. Боярка з композицією “Танцюючі сніговички”; фольклорний ансамбль “Берегиня” з смт Калита, що на Київщині, та Олександр Ліщенко з Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, який продекламував уривок із поеми Тараса Шевченка “Гайдамаки”.
Лауреатами другої премії стали студенти Київського національного університету культури і мистецтв Владислав Гловацький за духовний твір про Діву Марію “Vergin tutto amor” і Цулун Юлія (Aria Cherubino “Voi che sapete” В. А. Моцарта), а також гурт народної пісні “Любисток” із Вишгородського району Київської області — композиція “Сини України”. А бронза дісталася студентці Київського національного університету культури і мистецтв Олександрі Петровій.
Крім конкурсантів своїми виступами глядачів порадували члени журі: народна артистка України Ірина Даць та заслужені артисти Інна Андріяш і Микола Шуляк. Більшість виступів фестивалю супроводжувала концертмейстер, доцент Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського, заслужений діяч естрадного мистецтва України Ірина Шестеренко. Автор крилатої фрази “Небесна сотня”, поетеса Тетяна Домашенко виступила з патріотичною композицією, після якої хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих за волю України.
Другий Фестиваль “Єднання співочих сердець” відбувся завдяки підтримці Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, а також активній участі Володимира Мудрика (ведучий), Катерини Оранської (організатор від ДП “Український дім”), Василя Тимошенка (головний звукорежисер) та Наталії Бондар (художникдизайнер). Крім цього організатори та учасники фестивалю висловлюють подяку директору Міжнародного конгресцентру “Український дім”, почесному голові журі Фестивалюконкурсу Юрію Стельмащуку.
Наразі триває підготовка до третього фестивалю “Єднання співочих сердець”, який має відбутися через два тижні після Великодня, на день Мироносиць 22 квітня 2018 року.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment