Сонячний концерт від українки зі США

Едуард ОВЧАРЕНКО
Лауреат міжнародних конкурсів Стефанія Довгань (сопрано) запросила киян і гостей столиці на свій сольний концерт “Sole e amore” (Сонце і кохання), який відбувся у Колонній залі Національної філармонії України.
Стефанія народилася у Києві. Тут навчалася гри на фортепіано та співала у юнацькому хорі при Національній музичній академії України. А понад десять років тому на радіо “Свобода” вийшов сюжет про нову оперну зірку, що засяяла на мистецькому небосхилі України. Радіоведуча порівнювала свою героїню то з Марією Каллас, то з Монсеррат Кабальє і пророкувала їй аналогічну славу. Стефанії Довгань тоді було 24. Вона вже мала диплом із відзнакою Балтиморської школи мистецтв, вокальний факультет Мерілендського університету і перші місця та золоті медалі на престижних міжнародних конкурсах. Після семирічного навчання у США дівчина, отримавши запрошення стажуватися в Національній опері України, приїхала на Батьківщину. Але в театрі з контрактом не поспішали. Натомість молода співачка продовжила підкорювати західну публіку.
“Дебютантка королівської опери буквально нокаутувала лондонську публіку своїм діамантовим голосом і артистичною грою. В опері Пуччіні “Богема”, співаючи партію Мюзетти”, — писала лондонська газета “Час”.
“Стефанія Довгань у ролі Віолетти — сенсаційне відкриття. Спів без зусиль, янгольські високі ноти, бездоганна колоратура”, — стверджував “Вохенкур’єр”, Німеччина.
Сьогодні С. Довгань належить до когорти найзатребуваніших на Заході музикантів серед тих, які народилися в Україні. Її ангажемент включає Королівський театр у Лондоні, Ліричну оперу в Балтиморі, Портлендську оперу, Метрополітен Опера в НьюЙорку, Театр Хагена, Гейдельберзьку оперу, Оперу Майнца та інші. Її сольні концерти відбуваються у НьюЙорку, Чикаго, Філадельфії, Вашингтоні, Зальцбурзі, Києві, Львові. У репертуарі співачки понад 30 оперних партій. Зокрема Мімі (“Богема” Пуччіні), Лю (“Турандот” Пуччіні), Донни Анни (“Дон Жуан” Моцарта), Віолетти (“Травіата” Верді), Маргарити (“Фауст” Гуно), Луїзи (однойменна опера Шарпантьє), Поппеї (“Коронація Поппеї” Монтеверді), Клеопатри (“Цезар в Єгипті” Генделя), Недди (“Паяци” Р. Леонкавалло) та ін.
Із особливою радістю Стефанія виступає перед українським глядачем. Можливість зустрітися з рідною публікою співачці надала головна філармонійна сцена країни. Для багатьох цей концерт був дещо незвичним, адже глядач звик до італійських опер, а цього разу С. Довгань представила романси на музику відомих західних композиторів.
Назву програмі — “Sole e amore” (Сонце і кохання) дав один із небагатьох романсів Джаккомо Пуччіні на слова самого композитора. Прозвучали також у перекладенні для голосу і фортепіано пісні Белліні, Доніцетті, Россіні та інших композиторів. Партію фортепіано виконав соліст Національної філармонії України Володимир Кнороз.
Родзинкою концерту стали романси малознаного в Україні австрійського композитора Ріхарда Штрауса. Аби глядач краще зрозумів, про що його твори “День всіх святих”, “Моїй дитині”, “Тихше, душе моя!”, “Завтра”, “Трояндовий вінок”, “Присвята”, пропонувалися переклади віршів до цих романсів.
Київська публіка тепло зустріла гостю і кілька разів викликала її на біс. У найближчих планах Стефанії сольні концерти у Німеччині, Україні та США, головна роль в опері Вайнберга у Данській національній опері та викладацька діяльність у майстеркурсах Берлінської оперної академії.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment