Запрошує Центр української культури

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Центрі української культури та мистецтва працюють виставка живопису Венери Сабірової “Всесвіт за моїм вікном” та виставка “Філософія каліграфії” до 295ліття від дня народження українського письменника і філософа Григорія Сковороди.
До експозиції “Всесвіт за моїм вікном” увійшли картини, створені Венерою Сабіровою у різних техніках. Але всі вони об’єднані однією темою: “Всесвіт починається не десь у невідомості, а поруч! ”
Пані Венера за першою освітою економіст. А десять років тому вступила на навчання до Київської національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Починаючи з 2010 року, організовує щорічні персональні виставки. Художниця — активна учасниця колективних проектів та свят. Її роботи є в приватних колекціях України, Росії, Німеччини, США, Канади, Ізраїлю, Швейцарії.
“Мене найбільше приваблюють поєднання прозорості та легкості скла і веселкова виразність вітражних фарб, особлива енергетика та надзвичайні відчуття від спілкування з олійними фарбами. Хочу, щоб любов через картини передалася всім, хто на них дивиться, щоб від промінчиків сонця, які є в кожній моїй картині, було світло, тепло і весело. Люблю цей прекрасний світ, люблю творити своїми руками те, що приносить хоч маленьку радість, часточку щастя і усмішку”, — розповіла пані Венера.
На виставці представлений олійний живопис, вітраж, змішані техніки з використанням дорогоцінного каміння, авторська техніка зі склом. Одне з центральних місць посідає диптих “Чарівне озеро”. Поруч полотна “Види Києва. Софійська площа” і “Види Києва. Лавра. Початок осені”. Космічні мотиви присутні в картинах “Десь там за хмарами”, “Безмежна невідомість”, “Зародження світу”. Милують око пейзажі “Ранок”, “Зачаровані дуби”, “Мрії про море”. Комусь захочеться покататися на човні після перегляду робіт “Тиша” і “Майже спокій”. Та, напевне, найбільше художниця любить малювати квіти, свідчення цього — її картини “Дике поле”, “Яблунька під вікном”, “Квіти ніжності”, “Сонячне поле”, “Оксамитові небеса”, “Іриси — квіти жіночості”.
А головна мета виставки “Філософія каліграфії” — демонстрація видимої частини каліграфічного світу через експозицію та розкриття невидимих філософських моментів у каліграфії. Експозиція пропонує серію рукописних каліграфічних робіт у різних стилях і напрямах каліграфії, зокрема й за мотивами почерку Григорія Сковороди.
“Усі знають про каліграфію Сходу, а про українську каліграфію ми тільки починаємо дізнаватися. Східні традиції говорять про філософські аспекти каліграфії. І саме творчість Григорія Сковороди допомагає нам це зрозуміти. Кожна людина має свій почерк, відповідно до характеру і стану, в якому вона перебуває в той чи той момент. Вірю, що ви зробите все, аби каліграфія стала широковідомою в Україні”, — зазначила під час відкриття виставки викладач Майстерні каліграфії Monkey Art Людмила Гжебовська.
Серед експонатів виставки — роботи за мотивами почерку Григорія Сковороди: “Сад Божественних пісень. Пісня 3я” (автор Людмила Гжебовська), “Байки Харківські. Змія і Буфон” (Марина Заверуха), “Байки Харківські. Нож и Оселка” (Марина БондарХолоша), “Сад Божественних пісень. Пісня 13а” (Марина Вечірка), “Вхідні двері до християнського життя” уривок (Катерина Степаніщева) та інші. Також представлені вітальні листівки, сумки, тарілки, хустки з цитатами Григорія Сковороди, копії рукописів Григорія Савовича.
Крім цього Центр української культури та мистецтва запрошує ознайомитися з артпроектом “Мистецтво поєднання—2018”, що має на меті представити роботи у техніці графічний колаж та графічний дизайн як оригінальний і вільний вид мистецтва, та виставковосоціальним проектом “Окрилені мрією”, який доведе, що головне — вірити в себе.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment