Інсценізація «Марусі Чурай» як естетичний порятунок

Едуард ОВЧАРЕНКО

Колектив Київського національного академічного театру оперети спільно з режисером вистави Сергієм Павлюком презентували одну з найвідоміших легенд українського народу – поетичну драму “Маруся Чурай”.

Напередодні прем’єри відбулася пресконференція за участю творців вистави.
Богдан Струтинський, очільник Національної оперети України:
— Рік тому ми зустрілися з режисером Сергієм Павлюком і відразу виникла ідея поставити “Марусю Чурай”. Вдячний колективу нашого театру, який відкритий до співпраці, погоджується на експерименти. Адже ми повноцінний синтетичний театр, який позиціонується як театр широкого профілю.
Коли я навчався на третьому курсі нашого театрального інституту, то був на практиці у Харківському драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка, яким керував Олександр Борис. Там я поставив свою роботу “Весна і світле воскресіння”. Це було моє перше звернення до творчості Ліни Костенко.
У нашому арсеналі — Міжнародний художній (мистецький) фестиваль країн прикарпатського регіону “CARPATHIAN SPACE”. Торік у рамках фестивалю ми робили читання “Іван Франко об’єднує”. А 4 травня проведемо флешмоб “Ліна Костенко об’єднує”, під час якого читатимемо поезії Ліни Василівни різними мовами. Читання відбудуться в університеті, театрі, на радіо, на площі, в книгарнях.
Дехто був здивований, що наш театр звернувся до постановки цього роману. Існує велике упередження щодо різниці між музичним і драматичним театром. Звичайно, вони різні, але в нас уже було багато проектів, якими ми відходимо від старого театру.
У перспективі, якщо будуть сприятливі умови для розвитку українського театрального мистецтва, у нашому театрі працюватиме дві трупи — одна гратиме оперети й опери, а друга йтиме в іншій лабораторії і не боятиметься експериментувати.
Сергій Павлюк, режисерпостановник:
— Мені було 10 років, коли вперше почув по радіо радіовиставу “Дума про братів неазовських” Ліни Костенко. А через багато років закінчував режисерський факультет Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. КарпенкаКарого і моя дипломна робота була саме за цим твором.
Для мене немає жодної різниці працювати в музичному чи драматичному театрі. Насамперед важливо, щоб там працювали талановиті люди. А кожна талановита людина повинна розвиватися. Я вимагаю від акторів не грати, а жити на сцені.
Постановка “Марусі Чурай” стала викликом для акторів Театру оперети, і вони з ним впоралися.
В основі вистави — народні пісні. Саме вони народжували пластику. Представлені і широковідомі, і малознані автентичні твори.
Працювати було дуже складно, але результат того вартий.
Також про роботу над виставою розповіли Сергій Нестерук, диригент і хормейстерпостановник, Юрій Бус, балетмейстерпостановник, Сергій Ридванецький, художникпостановник, Наталія Ридванецька, художник з костюмів. Крім цього у конференції взяв участь перший заступник голови правління АБ “Укргазбанк” Андрій Кравець, який повідомив, що 2018 року банк буде головним партнером театру, і результатом цієї співпраці має стати багато цікавих проектів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment