Читаємо!

Ірина ЩУКІНА,
завідувач Музею Лесі Українки, м. Київ

Уже кілька років поспіль до дня народження Лесі Українки у київському музеї письменниці, що є складовою частиною Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, відбувається конкурс, де студенти київських коледжів і технікумів читають твори поетеси. Цьогорічний був 21 лютого і вирізнявся зпоміж інших. Звучало багато поезій, які не на слуху. Конкурсанти відшукали те, що співзвучно їхній душі, вчиталися в кожне слово і вийшли на шлях Щирості й Простоти, уникнувши надмірного пафосу, показної емоційності, фальшивого артистизму, всього того, що часто з’являється у прагненні справити враження та наблизитись до перемоги. Читці не робили помилок у наголосах, ламаючи ритміку вірша Лесі Українки, а у неї трапляються незвичні наголоси у словах. Не було і захоплення додатковими ефектами: музичним оформленням, театралізацією, епатажністю… Всі ці зміни відбулися одразу, з часу попереднього конкурсу, і тому здавалися дещо містичними, адже склад студентівучасників і, відповідно, викладачів оновлюється… На щастя, усі раніше висловлені побажання від членів журі були почуті, й зазвучали струни серця! Ми тішилися, як ніколи, бо стільки молоді натхненно читало і слухало Лесю Українку!
Конкурс проводився в рамках музейного проекту “Нова Плеяда”. Нашим незмінним партнером у його проведенні було Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Т. Шевченка. Голова журі – актриса Київського українського малого драматичного театру, викладач кафедри сценічної мови КНУТКіТ ім. Івана КарпенкаКарого Олена Огороднійчук. Члени журі: заступник голови ВУТ “Просвіта” Микола Нестерчук, голова методичного об’єднання вчителів української мови ВНЗ І—ІІ ступенів Людмила Ковалевська, завідувач музею Лесі Українки Ірина Щукіна.
Переможцями стали: І місце — Аліна Худенко (індустріальний коледж); ІІ місце розділили Алла Слобоженюк (торговельноекономічний коледж КНТЕУ), та Катерина Шевченко (транспортноекономічний коледж НТУ); ІІІ місце посіли Анна Федоренко (державний коледж туризму та готельного господарства), Віра Ткаченко (коледж інженерії та управління НАУ), Захар Попович (оптикомеханічний коледж КНУ ім. Т. Шевченка). Окремі відзнаки журі одержали: Даніїл Блонський (коледж економіки і управління ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана) — за відкритість і творчий пошук, Вероніка Бабій (коледж інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ) — за щирість, Сергій Шульгін (коледж геологорозвідувальних технологій КНУ ім. Т. Шевченка) та Анастасія Світко (коледж легкої промисловості) — за органічність і природність виконання, Ліна Шараєвська (коледж інформативних систем і технологій ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана) — за ліричність.
Усім учасникам конкурсу вручили дипломи, а переможці отримали подарунки від ВУТ “Просвіта” і музею.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment