Одкровення Анатолія Буртового

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
В Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка відкрили виставку живописця і графіка, заслуженого художника України Анатолія Буртового. Митець представив картини, написані протягом останнього року.
Майбутній художник народився в с. Гулі, що на Київщині. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі та Київському поліграфічному інституті.
У своїй творчості поєднує традиції іконопису й українського народного мистецтва школи Михайла Бойчука і його наступників. Захоплюється історичною тематикою — епохою Трипільської культури, давньоукраїнськими міфами та легендами. Результатом творчої співпраці з відомим українським поетом Ігорем Римаруком стала збірка віршів “ДіваОбида”, яку на Всеукраїнському конкурсі книги визнали найкращим виданням 2000 року.
2004 року за підтримки радіопрограми “Український час” відбулася виставка Анатолія Буртового “Чиста криниця” в Українському музеїархіві ім. Патріарха Йосипа Сліпого у Монреалі.
Художник представляв в Україні інтереси Северина Палидовича, сценічне ім’я Ерко — українського співака зі США, який виконує український ліричний шансон. П’ять альбомів Ерка, що побачили світ в Україні, проілюстрував А. Буртовий.
Твори митця є у колекціях багатьох країн світу.
“Виставка є частиною великого проекту “Мистецька дипломатія”. Ці картини щодня можуть бачити студенти Інститутів міжнародних відносин і журналістики. Як відомо, мистецтво впливає на формування особистості. А завтра ця талановита молодь представлятиме Україну у світі”, — зазначила куратор виставки Ірина Олійник.
“Ці картини з глибоким змістом, вони сподобаються всім, хто завітає на виставку. Крім студентів експозицію зможуть побачити діти з усієї України, а також наукова еліта”, — підкреслив Валерій Копійка, директор Інституту міжнародних відносин.
“Сьогоднішня виставка для мене — велике свято і сповідь, адже ділюся сокровенним. Тематика моїх робіт — історія, народні звичаї і традиції. Через знаки і символи, через експресію і фактуру намагаюся показати, як відчуваю час і простір.
Ми живемо в особливий час. Відбувається очищення, триває зміна формації, навколишнього світу. Просто не всі можуть про це сказати, але кожен відчуває внутрішнім світом. А я прагну відобразити у своїх роботах, — зізнався Анатолій Буртовий.
Письменниця і громадська діячка Олександра Виноградова подарувала художнику нову збірку своїх поезій і прочитала присвячений йому вірш. А заслужена артистка України Світлана Князєва виконала кілька пісенних творів на слова українських композиторів.
Темі духовності Анатолій Буртовий присвятив свої роботи — “Причастя”, “Трійця”, “Сільська Покрова”. Народнопоетична творчість стала поштовхом до написання картин “Давня Україна”, “Світ писанки”, “Мамай”. Філософські мотиви відчутні в полотнах “Поклик вічності”, “Семикрилка”, “Повітряний човен”, “Дорога”, “Просвітлення”. Багато хто з відвідувачів виставки звертає увагу на незвичні знаки гороскопа, створені художником, – “Риби” і “Овен”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment