Олена МЕДВЕДЄВА: «Заходи з пропагування української мови маємо проводити частіше»

З нагоди Міжнародного дня дарування книги Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) (директор Ірина Ключковська) Національного університету “Львівська політехніка” провів Акцію інтелектуальної доброти — “Її Величність Книга. Даруймо!” — долучившись таким чином до міжнародної добровільної ініціативи.
Українському Вільному Університету (м. Мюнхен), який цього року відзначатиме свій столітній ювілей, подарували книги від ректора “Львівської політехніки” Юрія Бобала, а також книги та підручники від МІОКу, серії книжок від видатного українського поета Ігоря Калинця подарували ректору УВУ проф. Марії Пришляк. У рамках цієї акції книги вісьмох львівських видавництв надіслали найактивнішим закордонним партнерам, які беруть участь у всіх проектах МІОКу. У форматі відеозв’язку в Skype книги подарували цим установам. Були вручені книги багатьох поважних львів’ян українським установам з-за кордону також у форматі відеозв’язку.
Про те, як виникла ідея проведення Акції, коментар молодшого наукового співробітника МІОКу Олени Медведєвої.
— Ми з колегою Іриною Побран запропонували провести 14 лютого Акцію інтелектуальної доброти “Її Величність Книга. Даруймо!”, почали розвивати її. Маємо великий список шкіл, громадських організацій, українських культурних товариств у багатьох країнах світу. На щастя, люди відгукнулися швидко. Для них — це диво, що зможуть отримати якийсь дарунок з Батьківщини.
Наш Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) вирішив не просто організувати акцію інтелектуальної доброти, а й самим узяти участь в акції дарування книг. Тому найбільша кількість українських суботніх і недільних шкіл, університетів, де є славістичні та українознавчі студії, українські культурні товариства та громадські організації, які діють у Німеччині, отримають від МІОКу книжки з української мови як іноземної — “Крок-1”, “Крок-2”, створені
МІОКом завдяки освітньому напряму діяльності “Крок до України”.
Ми почали не тільки зі спілкування з уже відомими нам українськими школами. Додали нові, істотно уточнили список бібліотек, державних установ, які мають українознавчі студії, факультети або студентів. Більшу частину книжок відправимо до Німеччини. За сприяння Посольства України у Німеччині подарунки доправимо автобусом.
Вважаю, що такі акції потрібні: заходи з пропагування української мови маємо проводити частіше. Тому хотілося б закликати небайдужих українців ділитися своїми книгами з українцями, що за кордоном. Там є два типи українських шкіл: міжнародні українські школи, а також суботні та недільні українські школи. Тож саме цій, другій, категорії українських шкіл найбільше потрібна наша підтримка та підтримка України, тому що це ті осередки, де не видають атестати, а виховують дітей в українських традиціях і зберігають їхню національну ідентичність.
Замість післямови.
Цього свята — Міжнародного дня дарування книги — не було б, якби не маленький трирічний американець, який запитав свою маму: чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? Мама цього хлопчика — Еммі Бродмур і започаткувала проведення такого свята з 2012 року. Тож відтоді щороку, 14 лютого, дарують книжки один одному та членам родини, залишають книжки в людних місцях, надають знижки в книгарнях, організовують волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвують їх бібліотекам.
Читаймо! Даруймо! Поважаймо Книгу!

Підготував
Богдан ЗАЛІЗНЯК,
керівник прес-центру наукової журналістики ЗНЦ НАНУ і МОНУ, член НСПУ і НСЖУ, м. Львів

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment