На екрані — волонтерське кіно

Едуард ОВЧАРЕНКО
У столичному кінотеатрі “Кінопанорама” відбулася прем’єра стрічки “Посттравматична рапсодія” та зустріч із творчою групою фільму.
“Посттравматична рапсодія” — українська епічна драма, яку зняв режисер Павло Когут, що є екранізацією однойменної п’єси Дмитра Корчинського. У стрічці йдеться про бійця добровольчого батальйону Сашка, який, виживши під час обстрілу під Іловайськом, пробирається до своїх і зустрічає дорогою найнеочікуваніших супутників — захисників і ворогів України з різних історичних епох.
П’єса “Посттравматична рапсодія” побачила світ 2016 року. Виставу за цим твором показали мешканцям Києва, Маріуполя, Львова, Одеси, Івано-Франківська та Коломиї. Паралельно виникла ідея екранізації твору.
“Посттравматична рапсодія” — дебютна стрічка для режисера Павла Когута. Зйомки відбувалися у листопаді-грудні торік в Києві. Фільм зняли у жанрі інтелектуального арт-хаусу.
Музика фільму звучить у виконанні заслуженого артиста України, лідера гурту “Хорея Козацька” Тараса Компаніченка.
Серед акторів, які знімалися у фільмі, бійці добровольчих батальйонів та Збройних Сил України. Зокрема Артем Безверхий — учасник оборони Донецького аеропорту, боєць 81-ї десантно-штурмової бригади. Марат Сайфулін, Андрій Ватолкін, Олексій Середюк, Максим Михайлов, Олександр Тищенко, Юрій Горовець у 2014—2015 роках були бійцями добровольчих батальйонів “Свята Марія”, “Азов” і “Шахтарськ”.
Анатолій Пашинін — відомий російський і український актор, доброволець 8-го ОБ УДА “Аратта”, та Юлія Тайра Паєвська, парамедик ASAP “Ангели Тайри”, приїхали для зйомок із фронту. Автор сценарію Дмитро Корчинський, актори Олексій Сердюк і Марат Сайфулін брали участь у штурмі Іловайська у серпні 2014 року.
Про роботу над фільмом ми попросили розповісти його творців.
Дмитро Корчинський, автор сценарію:
— Сьогодні представляємо перший повноформатний волонтерський фільм. Це дуже якісний інтелектуальний арт-хаус. Його робили люди, які пов’язані з фронтом.
Після Києва відбудуться презентації фільму в кінотеатрах від Маріуполя до Ужгорода. Сподіваємося, що його побачать українці США, Канади, Іспанії та Аргентини. Є домовленість на показ стрічки центральними телеканалами. Після цього ми її розмістимо в Інтернеті.
Назар Борушок, виконавець головної ролі:
— Фільм розповідає про героя-добровольця — Сашка. Але таких добровольців багато, і кожен із них пише свою історію, яку читатимуть наші діти, онуки, правнуки. Вдячний Анатолію Гнатюку й Анатолію Пашиніну за уроки акторської майстерності, а також парамедику Юлії Тайрі Паєвській, яка допомогла достовірно відтворити стан контузії.
Анатолій Гнатюк, народний артист України:
— Як пересічний громадянин України, як український актор я пишаюся тим, що з’явився фільм “Посттравматична рапсодія”. Це фільм про Україну, фільм за Україну і фільм українською мовою. А кінематограф — дуже важлива стратегічна зброя на мистецькому фронті.
Анатолій Пашинін, актор:
— У мене був насичений період життя. Але найяскравішими спогадами, напевне, залишаться зйомки цього фільму. Зі мною працювали чудові люди, була прекрасна атмосфера. А ще дуже хороший матеріал — кожне слово правдиве і виважене.
Українське кіно має великий потенціал, однак Україні поки не вистачає хорошої акторської школи.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment