Свято у Миронівці

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Миронівці, що на Київщині, відзначили День українського добровольця. Серед проведених заходів — урочиста хода, заупокійний молебень по загиблих і виставка київської художниці Марини Соченко.
За останні чотири роки пані Марина провела більше трьох десятків виставок, присвячених учасникам Революції гідності і воїнам АТО. Одна з перших таких виставок відбулася у селі Рогозові Бориспільського району Київської області.
Згодом було багато виставок у київських школах. “Якщо ми хочемо, щоб наша країна змінилася, потрібно працювати з підростаючим поколінням починаючи з дошкільного віку. У нас чудова молодь, потрібно лише спрямувати її у правильне русло”, — переконана художниця.
Крім шкіл виставки відбулися у Київському військовому училищі зв’язку, Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна, Міжнародному виставковому конгресцентрі “Український дім”, Канівському музеї Тараса Шевченка на території Шевченківського національного заповідника, відділі Національного музею Тараса Шевченка — “Хата на Пріорці”, Національному музеї літератури України, ВР України. Допомогу в організації експозицій надавав Народний рух України. А провести виставку в Миронівці запросили добровольці цього району.
На Миронівщині активно діє організація ветеранів АТО, учасники російськоукраїнської війни проводять багато заходів із патріотичного виховання молоді. До них долучаються і ветерани АТО з інших районів Київської області.
З нагоди відзначення Дня українського миротворця учасники антитерористичної операції зібралися біля пам’ятника воїнамвизволителям району і святковою ходою пройшли вулицями Миронівки до церкви Всіх Святих Землі Української Київського Патріархату, де й відбувся молебень по загиблих учасниках АТО. Потім у районному будинку культури всіх об’єднала виставка заслуженого діяча мистецтв України Марини Соченко, яка представила понад 50 робіт, написаних в зоні АТО.
З привітальним словом до присутніх звернувся виконувач обов’язків голови Миронівської райдержадміністрації Костянтин Жданов.
До привітального слова також долучилися голова районної “Спілки воїнів АТО” Ігор Педченко та голова районної організації ветеранів України Ігор Савченко. А після перегляду виставки присутні подивилися виступ національнопатріотичного клубу “Яструб”, вихованці якого продемонстрували елементи бойової майстерності.
На більшості представлених Мариною Соченко картин — добровольці: Андрій Іванов, Сергій Бондаренко, Сергій Дімчук, Андрій Грицан, Євген Марчук та інші. Серед зображених на портретах воїнів є загиблі, а й є ті, хто продовжує боронити східні терени України. Одна з картин присвячена другій розвідгрупі батальйону “Донбас”, 9 бійців якої загинули під час виконання бойового завдання.
Наразі мисткиня готується до великої виставки, яка має відбутися в травні у Музеї шістдесятництва, а також хоче представити кілька експозицій своїх робіт у районах Київської області.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment