В очікуванні Великодня

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Центрі української культури та мистецтва вже всьоме відрили виставковий проект “Сонячний Великдень”, який щовесни дарує українським родинам свято, наповнене великодніми звичаями та виробами народних майстрів з усієї України.
Мета проекту — підтримка українського декоративно-ужиткового мистецтва та залучення родин до вивчення великодніх звичаїв.
На гостей чекає персональна виставка розписних керамічних картин і тарелів переможця конкурсу “Великоднє диво”, який відбувався у рамках минулорічного “Сонячного Великодня”, Олега Керця; декоративний розпис по дереву від молодої художниці Олени Косінської та майстерні “Iva folk art” (м. Київ); вироби від майстерні “Sahno Art”: глиняні декоративні писанки від майстринь Богдани Федорової та Лілії Дяк; авторський живопис від вінницької художниці Мар’яни Сілагіної; сучасні ікони за старовинною технологією від Іконописної майстерні “Небо на землі” (м. Миколаїв). Також у рамках проекту передбачено понад 40 родинних заходів для дітей і дорослих, зокрема, майстер-класи, екскурсії. 60 народних майстрів з усієї України представляють великодню атрибутику. А у великодній крамничці охочі зможуть придбати святкові сувеніри.
— Хочу подякувати всім народним майстрам, які представляють у залах нашого Центру свою творчість. За ці роки у нас з’явилося коло народних умільців, які з нами постійно співпрацюють і щоразу приносять нові ідеї. Запрошую всіх на наші майстер-класи, аби разом насолодитися сонячним святом, — зазначила куратор проекту Анастасія Горобець.
Гурт народної пісні “Божедари” представив автентичні зразки весняної обрядової народної творчості.
Українська народно-поетична творчість послужила основою для творення Мар’яною Сілагіною полотен “Гаївки”, “Прихід весни”, “Зв’язок з предками” та її триптиха “Свято на селі”. Інна Дубосар представила створені нею ікони “Святий Роман”, “Святий Миколай”, “Божа Мати”, “Святий архангел Михаїл”, “Ікона Божої Матері “Нев’янучий світ”. Своє бачення Великодніх свят представили Ольга Денисюк (“Великодній час”, “Великодня традиція”, “Великодня абстракція”, “Великодній натюрморт”) і Олена Косінська (“Алегорія Великодня”, “Дарунок предків”, “Антологія Великодня”). Багатьом запам’яталися квіткові композиції Світлани Клименко “Півники”, “Бузок”, “Натюрморт”, “Півонії” та натюрморти Венери Сабі “Півонії аромат”, “Тюльпани. Натюрморт”, “Спрага життя”, “Прохолода та тепло”, “Бузковий аромат”. Олег Крець представив надглазуровий розпис, виконаний у стилі петриківського розпису, — “Закохане дерево”, “Щастя”, “У саду”, “Квітуче літо”, “Рідне дерево”, “Зорі”; Ольга Угнівенко, Тетяна Коновал та Олеся Токарська — писанки; Марія Халавко — ляльки-мотанки: “Родючість і багатство”, “Ангел”, “Берегиня”, “Пасхальна голубка”, “Мати з дитиною”, “Семитравка”. А в картинах Роксолани Дудки “Юний фазан”, “Джерело натхнення”, “Весела парочка”, “У ранковому тумані”, “Святкові рибки”, “Файні куріпки” відчувається вплив Марії Примаченко.
Одне з центральних місць у проекті належить іконам від майстерні “Небо на землі”. Цю майстерню створили 2004 року в Миколаєві, де практично не збереглися церковні та іконописні традиції, тому їх створювали заново. З часом майстерня стала своєрідною іконописною школою, в якій миколаївські майстри практикують різноманітні живописні техніки та духовний зміст ікони. На переконання керівника майстерні, іконопис — не тільки володіння майстерністю, а ще й духовний подвиг. Тому справжніми іконописцями можуть стати не всі. Із багатьох учнів, які приходили до майстерні, залишилися працювати переважно молоді жінки. Сьогодні тут працюють Наталія Соболєва, Марія Павелко, Катерина Цирулик, Сергій Павелко, Костянтин Самойленко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment