Змінити людину любов’ю

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото надане прес-службою театру
Напередодні Міжнародного дня театру на сцені Націо­нального академічного драматичного театру ім. Івана Франка відбулася прем’єра вистави “Дорога Памела” у постановці народного артиста України Дмитра Чирипюка, який створив українську версію цього твору.
Автор вистави — відомий американський драматург і сценарист Джон Патрик (1905—1995). Прихід цього письменника у світ шоу-бізнесу був блискавичним. Вже у 30 років у його творчому доробку були численні сценарії для радіо і різноманітних шоу, а перша п’єса, що мала успіх на Бродвеї, дала можливість Патрику працювати у Голлівуді.
У 50-ті роки минулого століття Джон Патрик став лауреатом Пулітцерівської премії та Премії Тоні як кращий драматург, паралельно працюючи над інсценізаціями та пишучи автобіографічний роман. Серед найпопулярніших п’єс митця — “Дивна місіс Севідж” та “Дорога Памела”.
Спектакль за першим із цих творів уже не один рік з успіхом йде у Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки. А вистава “Дорога Памела” у постановці Київського академічного Молодого театру, в якій головну роль виконувала неперевершена Тетяна Стебловська, свого часу стала помітною подією у культурно-митецькому житті столиці. Вже майже десять років ця вистава присутня і в репертуарі Київського драматичного театру “Браво”.
П’єса позбавлена декларативності, автор пропонує відверто театральний, подекуди парадоксальний хід викладення подій, екстраординарність ситуацій та ексцентричність характерів. Особливо це стосується головної героїні Памели — самотньої жінки невизначеного віку, яка мешкає з котом у підвалі. Її стале, майже “комфортне” буття порушує компанія пройдисвітів, які заробляють на життя різними авантюрами. Побачивши дивакувату дамочку з наївними, застарілими на сьогодні звичками, компанія активізується, розробляючи найрізноманітніші плани шахрайства щодо Памели. Шаленство азарту нових “друзів” Памели та безпосередність світосприйняття господині майже сягають апогею…
У новій виставі задіяний блискучий акторський ансамбль — народні артисти України Олена Хохлаткіна, Олег Стальчук, Валерій Дудник, Олексій Петухов, Назар Задніпровський, заслужена артистка України Тетяна Шляхова, а також Сергій Калантай і Олексій Зубков.
Напередодні прем’єри відбулася зустріч представників колективу театру та журналістів, під час якої йшлося про творчі досягнення Театру Франка та нову виставу. Пропонуємо уривки з виступів її учасників.
Наталія Пономаренко, керівник літературно-драматичної частини театру:
— Сьогодні маємо дві події. По-перше — презентуємо виставу “Дорога Памела”, по-друге — підписано Указ про призначення Михайла Захаревича генеральним директором-художнім керівником нашого театру. Разом із Сергієм Данченком вони в
90-ті роки відкрили для театру вікно в Європу. Хочемо, щоб закладені тоді славні традиції тривали ще багато років, а на нас чекали нові цікаві прем’єри.
Виконавиця головної ролі у виставі “Дорога Памела” — Олена Хохлаткіна. Вона служить у нашому театрі кілька років. До цього працювала у Донецьку, де зіграла багато провідних ролей, стала народною артисткою України.
Михайло Захаревич, генеральний директор-художній керівник театру:
— Нещодавно у нас відбулася прем’єра вистави “Земля”, яку поставив Давид Петросян. Це молодий перспективний режисер, який уже сьогодні працює над новою постановкою.
Режисер Юрій Одинокий готує виставу “Ідіот” за Ф. Достоєвським. Григорій Гладій — спектакль “Очищення”, суголосний сьогоденню. Наш новий художній керівник Дмитро Бомазов ставитиме Шекспіра. Камерна сцена теж поповниться цікавими творами.
Розпочинаємо підготовку до нашого столітнього ювілею. Видамо альманахи, випустимо диски і з новими виставами, і тими, що записувалися у 50-ті—60-ті роки.
Сьогоднішню виставу створили за короткий проміжок часу. Я переконаний, що з часом ця вистава “виросте” і стане ще кращою.
Дмитро Чирипюк, режисер-постановник, народний артист України:
— Вистава “Дорога Памела” — про право вибору трьох людей, які стоять на роздоріжжі і не знають, що обрати — позитив чи негатив. Так само, як і кожен з нас має право особистого вибору. Врешті герої спектаклю залишилися людьми, наближеними до чистоти і любові.
Олена Хохлаткіна, народна артистка України, виконавиця ролі Памели:
— Ми хотіли, аби вистава була не нудною і сподобалася глядачеві. Думаю, нам це вдалося. Успіх — це спільна заслуга великого колективу: від режисера-постановника до працівників реквізиторського цеху.
Впевнена, що сьогодні наша планета насамперед потребує не успішних і відомих людей, а миротворців, які можуть навчити любити і коло яких приємно жити. Саме про це наша постановка.
Олексій Зубков, виконавець ролі Бреда Вінера, режисер:
— Джон Патрик назвав свою виставу тріумфом у трьох діях. На мій погляд, це тріумф доброти і кохання. Памела не змушує нікого нічого робити, вона сама творить добро. Відвертістю, любов’ю і щирістю героїня змінює людей навколо себе.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment