Добре слово про поліцію

Зоя ДІДЕНКО,
голова Хмельницької міської “Просвіти”

У грудні 2018-го виповниться 150 років Товариству “Просвіта” в Україні. Протягом тривалого часу відносини між цією громадською організацією та жандармерією-міліцією-поліцією історично складалися негативно. Представники названих структур не могли й
уявити співпрацю з національними об’єднаннями громадян…
Та все йде, все минає і, буває, що й на краще змінюється! Яскравим прикладом цього є успішна співпраця Хмельницької міської “Просвіти” з поліцією Хмельниччини. 2016 року з легкої руки генерала поліції Миколи Семенишина була підписана наша Угода про співпрацю. Сьогодні Микола Олександрович — начальник поліції Донецької області, він знає, що Товариство “Просвіта” на Донеччині може бути надійним партнером у національно-патріотичному вихованні поліцейських. Він усвідомлює, що просвіти ніколи не буває багато, особливо на сході України. А Хмельницьке Товариство і сьогодні підтримує його в усіх достойних починаннях.
Усю важливість “Просвіти” добре розуміє головний поліцейський Хмельниччини полковник поліції Василь Віконський. Саме це є запорукою успішного проведення спільних заходів, спрямованих на утвердження грамотності мови, знання історії, національної свідомості поліцейських.
А найперше — це культ державної української мови і Шевченкового слова. Недаремно ж, саме в Народному Домі “Просвіти” зібрались родини працівників поліції, щоб згадати Великого Кобзаря. Вірші Поета майстерно читали: підполковник поліції Сергій Цимбалюк із дочкою Ангеліною (НВК 4, 3а клас); лейтенант Аліна Колеснікова та її син Вадим (СЗОШ 29, 6а клас); старший лейтенант Ірина Ручко з родиною. Зачарувала присутніх 4-річна Улянка Свідерська, донечка Світлани Свідерської, старшого інспектора Хмельницького відділу поліції. Важливим було й те, що прочитаних поезій немає в шкільних програмах.
Щомісячно, згідно з графіком, затвердженим начальником, поліцейські відвідують Народний Дім “Просвіти”, де знайомляться з багатою різноманітною експозицією цього Храму української душі. Щомісячним є і візит-відповідь просвітян у Головне управління національної поліції у Хмельницькій області. Зустрічі проходять як тематичні відеолекторії. Відеофільми серіалів “Невідома Україна”, “Гра долі” ілюструють розповіді кращих педагогів навчальних закладів, методистів Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, членів правління “Просвіти”, відомих в Україні науковців.
Тарас Шевченко, Герої Крут, гетьман Павло Скоропадський, Симон Петлюра, князь Костянтин-Василь Острозький та інші видатні Українці є героями просвітницьких відеолекторіїв, які допомагають поліцейським успішно скласти тест на патріотизм.
З нагоди ювілею Товариства “Просвіта” в Україні перспективний план нашої співпраці передбачає зустрічі зі знаними в Україні та й за її межами Просвітянами.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment