Мистецтво єднає Україну

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Центральному будинку художника НСХУ відкрили персональну виставку художника-графіка, живописця, члена НСХУ Володимира Немири “Неологізми”.
Володимир Немира народився у Львові. Закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, відділ кераміки (нині Львівська національна академія мистецтв). Його вчителями були Роман Сельський та Зеновій Флінта.
1993 року емігрував до США, мешкав у Чикаго, Нью-Йорку, Клівленді. Світогляд митця формувався під впливом українських художників-модерністів Нью-Йоркської групи Юрія Соловія, Михайла Дзиндри, Емми Андієвської, які творили у США ще в 60—80-х роках минулого століття. Разом із дружиною — скульптором Катериною Немирою, організував там мистецький центр “Світлиця”, навколо якого гуртувалася творча молодь. 2008 року повернувся в Україну.
В. Немира — автор персональних виставок і в нашій державі, і за кордоном. Твори митця зберігаються у музеях і приватних колекціях багатьох країн світу.
“Художник має свій оригінальний почерк. Для серйозного митця це дуже важливо. Впевнений, що ця виставка стане помітним явищем на творчому виставковому шляху художника”, — зазначив, відкриваючи виставку, заслужений діяч мистецтв України, директор Дирекції виставок Ігор Волощук.
“Творам Володимира Немири притаманна західноукраїнська ритміка. У полотнах митця імпульсивна, емоційна передача кольору. Серед представлених робіт вражає гуцульський триптих”, — розповів проректор із наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України Остап Ковальчук.
“Дуже важко і водночас цікаво бути в одній хаті кільком художникам. У нас запитують, де ваші каталоги, де ваші списки робіт, інформація про творчість. Зізнаюся, що у нас просто немає на це часу, адже хочеться писати нові картини.
Нещодавно спілкувалася з міністром культури України: “Ви вже почали підіймати український театр і кіно. Давайте вже думати і про художників, адже вони заслуговують на це”.
Ми з Володимиром створили проект “Схід-Захід. Єднання”. В рамках цього проекту, який започаткували 2016 року, нині відкривається дев’ята виставка. Ми об’їхали Енергодар, Запоріжжя, Маріуполь, Кропивницький, інші міста. За цей час збагатилися творчо. Після київської виставки плануємо знову зануритись у роботу.
Українські художники, які були реформаторами й дали потужний поштовх до розвитку європейського та американського мистецтва, емігрували за кордон або були знищені. У нас, на жаль, перервався зв’язок між тими художниками-новаторами, які були потужними генераторами ідей у 20—30-х
роках минулого століття. Однак сподіваємося, що зможемо його відродити, бо маємо потужні сили і потужні школи: київську, львівську, харківську, одеську.
Нам потрібно спілкуватися, мати більше майданчиків, на яких могли б представляти свою творчість, а також кваліфікованих мистецтвознавців, які б її професійно аналізували”, — наголосила скульптур, письменниця, дружина В. Немири пані Катерина.
“Раніше мої роботи передавали енергію предметів, будинків, людей. А в цьому періоді творчості хотілося передати стан своєї душі.
Постійно відгукуюся на події у моїй державі, на моїй землі. Чи були якісь успіхи, чи була біда, чи до когось прийшов лист, що дитина загинула, чи хтось поранений. Це все на мене впливає, і я це передаю. Або бачу онуків, тішуся ними, це вже зовсім інша енергія. Одне слово — малюю те, чим живу”, — зізнався Володимир Немира.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment