Портрети Романа Петрука

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе працює персональна виставка молодого художника Романа Петрука “Ритми мовчання”.

“Митець занурює нас у ритми мовчання, в яких усім добре знайомі обличчя починають “говорити” з глядачем мовою вічності. Художник майстерно передає найтонші мікронюанси внутрішніх станів людини, то розриваючи простір геометризованими експресивними лініями, то розчиняючи образ у містично-невизначеній гамі вселенської гармонії. Ми починаємо розуміти “мову” поглядів, жестів, підключаємось до розуміння сенсу мовчання, в якому, немов у дзеркалі, з’являється відображення справжнього, нетлінного.
Роман Петрук зупиняє час, у якому кожен із нас може почути ритми власного серця, відволікаючись від повсякденних турбот і занурюючись у споглядання образу “іншого”, образу, в якому зустрічаються “погляди” минулого, теперішнього і майбутнього”, — охарактеризувала творчість художника куратор виставки “Ритми мовчання”, доктор філософських наук Світлана Стоян.
Майбутній художник народився у Луцьку. Малює відтоді, відколи себе пам’ятає. У родинному архіві збереглися малюнки 3-річного Романа. Він закінчив Луцьку художню школу (викладач Л. Манько) та Майстерню живопису і храмової культури Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (керівник — проф. М. Стороженко). Нині — асистент-стажист Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (керівник — доцент О. Цугорка).
Перша персональна виставка художника відбулася 2010 року в приміщенні Волинської організації НСХУ і складалася з портретів розміром 20х20. Концепція цієї виставки була визначена як квадрат. Відтоді митець взяв участь у понад 50 всеукраїнських і міжнародних виставках і пленерах. Створив понад 400 робіт живопису і графіки. Його твори зберігаються у фондах НАОМА, приватних і музейних колекціях в Україні і за кордоном. Роман Петрук працює в галузі живопису, графіки, монументального та сакрального мистецтва.
Одне з центральних місць в експозиції належить портрету Миколи Стороженка. Це людина, яка була для Романа не лише вчителем, а й другом. Цей видатний митець до останнього дня працював з учнями і віддавав їм себе. На іншому портреті — Василь Чебаник, який вже понад 40 років відроджує українську абетку. Представлений портрет — спільна робота Романа з Василем Чебаником. Крім зображення митця на картині можна побачити елементи каліграфії з його абетки. Поруч портрети художників Івана Ковтонюка, з яким Роман теж мав можливість разом працювати; Віри Баринової-Кулеби, що оспівує в своїх творах український звичай; Василя Гуріна, який особливо тонко відчуває український пейзаж. Тарас Компаніченко надихає художника своєю музикою і діяльністю щодо відродження українського бароко. Тут же шановані Р. Петруком актори — Олександр Піскунов і Світлана Косолапова. На чільному місці – портрети батьків митця. А на автопортреті Роман зобразив себе в гуцульському вбранні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment