Що новенького в кіно?

Березневий огляд кіноподій в Україні

Сучасне кіно — такий вид творчості, який, окрім таланту митців, вимагає ще й зусиль з боку держави. І часто у сучасному світі рівень розвитку кінематографії свідчить про розвиток країни — бо сучасний кінематограф передусім високотехнологічне виробництво. Україна повинна цінувати і пишатися тими надбаннями у кінематографі, які ще на початку минулого століття дали їй право вписати своє ім’я в число кінематографічних країн — зокрема, українське поетичне кіно стало тим явищем, яке надало українським творам автентичності і вирізняло українську школу поміж інших світових кінотечій. Та сучасність, нові можливості творення візуальних творів змінюють вимоги до кіновиробництва. Нині, щоб у країні почали з’являтися нові талановиті фільми, державі потрібно дбати про сприятливе законодавство для галузі, можливість нарощувати вартісну технічну і технологічну базу кіностудій, розвивати навчальні заклади з підготовки фахівців для дуже різноманітних кіноспеціальностей. І саме в цьому напрямі кілька останніх років, попри всі проблеми в Україні, бачимо сплеск активності — і це відбивається не тільки на кількості створюваних продуктів, а й на якості творів. Нині вже виникає потреба не лише говорити про окремі фільми, а й хоча б систематизувати інформацію про події у цій галузі.
Документальне кіно

DOCUDAYS UA-2018
Вельми помітною подією став XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Документалістика зазвичай у нас менш популярна, ніж художні фільми, та у березні на прем’єрних переглядах кінозали часом були заповнені вщерть. А 29 березня DOCUDAYS UA-2018, що відбувався за підтримки Держкіно України, оголосив переможців. Значну кількість призів отримали українські документальні стрічки.
Приз міжнародної програми DOCU/СВІТ у номінації DOCU/ПРАВА отримав фільм української режисерки Аліни Горлової “Явних проявів немає”. Це стрічка про жіноче обличчя війни і про травму, перед якою всі рівні. Фільм також отримав приз від Української Гельсінської спілки з прав людини та фестивалю Docudays UA. Нагороду присудили героїні фільму Оксані Якубовій за силу духу, мужність і незаперечне ствердження ідеї рівності жінок і чоловіків на прикладі власного життя. Картину нагородила також дистрибюторська компанія “Letter to Fest”, що дозволяє безкоштовно подавати фільм на 50 міжнародних кінофестивалів. Фільм отримав і спеціальну нагороду від медіа-партнера фестивалю Current Time TV — $5000.
Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/КОРОТКО отримав фільм “Гірчиця в садах”, також нагородили автора картини Пьотра Армяновського премією Андрія Матросова: “За міру любові, для якої не існує перешкод”.
Головну нагороду конкурсу DOCU/УКРАЇНА отримав фільм Дмитра Лавриненка “Вєаюфром”.
Спеціальна відзнака конкурсу дісталася створеній за підтримки Держкіно картині “Манливий, солодкий, без меж, або Пісні і танці про смерть” (режисери Таня Ходаківська, Олександр Стеколенко). Ця стрічка отримала також Спеціальну відзнаку студентського журі. Фільм порушує дуже серйозну тему: як, полюбивши життя, перестати боятися смерті. Герої стрічки — митці та звичайні люди з різних куточків світу.
Створений за підтримки Держкіно фільм “Перша сотня” (реж. Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова, Юрій Грузінов) отримав Приз глядацьких симпатій. “Перша сотня” базується на подіях, відзнятих під час Революції гідності та війни на Донбасі протягом 2013—2016 років, показує історії реальних учасників подій — добровольців Першої сотні Майдану. Повний перелік переможців на сайті Docudays UA: http://docudays.ua/2018/news/kino/winners-docudays-ua-2018/
Напередодні ж, у рамках цього фестивалю, 27 та 28 березня, у кінотеатрі “Жовтень” відбувся прем’єрний показ створеної за підтримки Держкіно картини “Михайло і Даниїл”. Майже чверть століття тому Андрій Загданський зняв короткометражну стрічку “Двоє” про долю київського архітектора й художника Михайла Щиголя і його сина, тоді десятилітнього Даниїла. Даниїл народився глухим, з гострою формою дитячого церебрального паралічу. Коли йому було шість років, його мати, талановитий скульптор Марина Хусід, загинула в автомобільній катастрофі. Багато років потому режисер повертається до своїх героїв, які за цей час переїхали жити з України у Чехію, та продовжує розповідь у повнометражній документальній стрічці “Михайло і Даниїл”. Продюсери картини: Геннадій Кофман, Андрій Загданський. Виробництво: AZ Films L.L.C. (США), МаГіКа-фільм (Україна).

“Будинок “Слово” — світ дізнається про наше “Розстріляне відродження”
У березні оголошено, що 29 квітня у кінотеатрі “Bertha DocHouse” в Лондоні відбудеться британська прем’єра створеного за підтримки Держкіно документального фільму “Будинок “Слово”. “Ми дуже раді, що британська публіка матиме нагоду побачити стрічку. Цей документальний трилер про “Розстріляне відродження” 30-х років повертає втрачені пласти української культурної історії, допомагає зрозуміти зв’язок між паралельними кампаніями терору, які розгорнула проти України сталінська влада, перекидає місток до сьогодення з його дискусіями про творення нової української ідентичності”, — прокоментувала директор Українського інституту у Лондоні Марина Песенті. http://dochouse.org/cinema/screenings/slovo-house
Після закінчення фільму відбудеться дискусія за участю Вільяма Блекера — одного з найкращих викладачів теорії української культури та літератури в Британії.
Стрічку створювала компанія FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно, Міністерства інформаційної політики України, Комітету ВРУ з питань свободи слова, Міністерства культури України та Міністерства освіти і науки України. Режисер фільму — Тарас Томенко, продюсери — Юлія Чернявська та Олег Щербина, автори сценарію — Любов Якимчук і Тарас Томенко.
Світова прем’єра фільму “Будинок “Слово” відбулася на 33-му Варшавському міжнародному кінофестивалі. 27 жовтня 2017 року у Харкові відбулася національна прем’єра фільму. Також “Будинок “Слово” відібрали до програми FIVE CONTINENT міжнародного Гетеборзького кінофестивалю — найбільшого кінофестивалю в скандинавських країнах.

Канадський міжнародний фестиваль документального кіно Hot Docs
Завершився відбір на цьогорічний фестиваль Hot Docs, який відбудеться з 26 квітня до 6 травня.
Дебютний повнометражний фільм режисера Вадима Ількова “Тато — мамин брат”, створений за підтримки Держкіно, відібрано до програми World Showcase. Стрічка буде змагатися за приз глядацьких симпатій. Світова ж прем’єра фільму відбудеться у рамках основної конкурсної програми найбільшого в Європі фестивалю документального кіно Visions du Reel, Швейцарія.
“Тато — мамин брат” — портрет родини, яка маневрує між глибинами богемного життя та соціальним дном. Художник та співак Толік, його сестра Аня та племінниця Катя продираються крізь будні, сповнені любові, пошуків себе, самотності та хвороби. Перший трейлер можна переглянути: https://www.youtube.com/watch?v=pDZYEh_sdRA&feature=youtu.be.
Також до конкурсної програми короткометражних фільмів Hot Docs Festival увійшла українська картина “Ленінопад” режисерки Світлани Шимко. Це іронічний документальний фільм про прощання з радянською епохою в Україні. Фільм показує розквіт та занепад ідолів, а також фантастичне загробне життя привидів історії.

Художні фільми —
за підтримки Держкіно

Презентація трейлера воєнної драми “Черкаси”
З’явився перший трейлер фільму, який уже знято та змонтовано. Чотири роки тому тральщик “Черкаси” був єдиним з 13 кораблів, якому вдалося втримати український стяг на своїй щоглі на озері Донузлав, під час анексії Криму. Вподовж трьох тижнів екіпаж судна гідно тримав оборону, мужньо чинив опір, відбиваючи атаки військ РФ. Режисер стрічки черкащанин Тимур Ященко засобами ігрового кіно розповідає історію звичайних людей, які у вирішальний час зрозуміли, у чому їхнє призначення, і що таке Батьківщина. Консультант фільму — реальний командир тральщика “Черкаси”, почесний громадянин міста Черкаси, Юрій Федаш, а серед акторів — моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014 року.
Як зазначив Юрій Федаш: “В Україні фільм “Черкаси” буде корисно подивитись тим, хто любить кричати: “Сдали Крым”, “Там никто ничего не делал”. Щоб ці скептики побачили, як, прикриваючись жінками і дітьми, “зелені чоловічки” захоплювали військові частини. Про ці моменти російська пропаганда не згадує, але так було насправді. Я переконаний, що завдяки ВМС ми маємо зараз Україну. Якби ми тоді розпочали стріляти, то невідомо, де зараз був би державний кордон України. Тоді по всій довжині нашого кордону стояло 100-тисячне військо росіян”.
Серед тих, хто створює саундтрек до стрічки “Черкаси” — Катя Чілі та Антон Байбаков.

Кінопроект “ЕКС” —
у Вільнюсі
Проект художнього фільму “ЕКС” відібрано до участі в індустріальній платформі Вільнюського міжнародного кінофестивалю — програмі Coming Soon. Там окрім українського проекту режисера Сергія Лисенка буде представлено 21 проект з Литви, Грузії, Польщі, Чехії, Білорусі, Німеччини, Сполучених Штатів та інших країн.
Це перша презентація проекту “ЕКС” за кордоном. Виробництво стрічки здійснює компанія “Т. Т. М.”. Картина за сценарієм кількаразового лауреата премії “Коронація слова”, письменника Ярослава Яріша. Для реалізації проекту продюсер Андрій Границя зібрав творчу команду у складі оператора-постановника Сергія Михальчука, художника-постановника Владислава Одуденка. Музику створили лідери української “Нової Опери” Роман Григорів та Ілля Розумейко. У головних ролях знялися молоді актори: Орест Пастух, Віталій Гордієнко, Ліза Бакуліна, Василь Колісник, Роман Кривдик, Анатоль Фон-Філандра, Аліна Коваленко, Юлія Хміль, Артур Шлапак, Владислава Глєба та досвідчені майстри: В’ячеслав Хім’як, Олександр Норчук, Любомир Старак, Володимир Губанов та Віктор Жданов, який нещодавно був номінований на премію “Золота Дзиґа”.

Завершено “Таємний щоденник Симона Петлюри”
Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка представила Держкіно повнометражний фільм Олеся Янчука “Таємний щоденник Симона Петлюри”. Продюсери — Олесь Янчук і Аскольд Лозинський. Сценарій стрічки створювали впродовж шести років Михайло Шаєвич, Олександр Шевченко та Олесь Янчук.
Це був час, коли вирішувалася доля української держави. Історична драма охоплює період життя і діяльності Голови Директорії та Головного отамана УНР Симона Петлюри в Україні, а також той час, коли Петлюра перебував у Парижі в еміграції. Зйомки стрічки відбувалися в Україні (у Львові, на Київщині та на території кіностудії Довженка), а також у Франції (Париж). Головні ролі у фільмі виконали Сергій Фролов, Ірма Вітовська-Ванца, Богдан Бенюк, Євген Нищук, Тарас Жирко, Вікторія Янчук, Роман Мацюта, Юрій Одинокий та інші.

Фільм “IZI” на David di Donatello
21 березня відбулася церемонія оголошення та нагородження переможців найпрестижнішої італійської кінопремії David di Donatello. Українсько-італійський фільм “ІZI” увійшов до п’ятірки фіналістів для отримання нагороди David di Donatello у номінаціях “Найкращий режисер-дебютант” та “Найкращий актор”.
Давид ді Донателло — найпрестижніша нагорода в італійському кінематографі, італійський Оскар. Її щорічно з 1956 р. вручає Академія італійського кіно (Accademia del Cinema Italiano). Повнометражний фільм ІZI — це перша офіційна копродукція України з Італією. У фільмі знялися італійські та українські актори Нікола Ночелла, Барбара Буше, Остап Ступка, Вероніка Шостак і Орест Гарда.
Презентуємо:
“Шляхетні волоцюги”
Повнометражний художній фільм “Шляхетні волоцюги” створює компанія “Ганзафільм”. У березні з’явився перший трейлер: https://www.youtube.com/watch?v=Zpk3g45fJqo&feature=youtu.be
“Шляхетні волоцюги” — музично-комедійний бойовик, який розповідає про львівських батярів Бодю та Мірека, які живуть під гаслом: “Любити Львів, жінок та жарти”. Режисер Олександр Березань, продюсер Дмитро Кравченко, сценарій Тараса Боровка спільно з Дмитром Наумовим. У ролях: Юрій Хвостенко, Ірина Гришак, Іван Шаран, Павло Кружнов, Ксенія Ніколаєва, Олег Примогенов та інші. Прем’єра фільму в Україні запланована на 27 вересня 2018 року. Дистрибутор: Ukrainian Film Distribution

Жан Рено — про новий французько-український кінопроект
22 березня у столичному готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбулася прес-конференція з представниками французько-українського проекту “Останній крок”. Головну роль у міжнародному проекті виконує всесвітньо відомий актор Жан Рено.
Кінострічка “Останній крок” стала творчою кооперацією двох європейських країн — Франції та України за підтримки Держкіно. У головних ролях задіяні актори світового рівня — Жан Рено (“Леон”), Сара Лінд (“Вольфкоп”), Джо Андерсон (“Сутінки”), Девід Ґясі (“Інтерстеллар”), Ігор Цишкевич (“Незламна”). Сценаристом та режисером фільму є Фредерік Петіжан. Основною локацією фільму було обрано українські Карпати, візуалізація решти розповіді перенесена до Києва.
Виконавець головної ролі Жан Рено наголосив, що намагався бути максимально переконливим у своїй ролі: “Українці були надзвичайно добрими до нас, і я справді почувався щасливим. Я сподіваюся, що ми зможемо знайти тут іще якісь нові проекти, адже країна та люди надзвичайно відкриті”. Один із продюсерів фільму Олег Герман підкреслив, що зйомки “Останнього кроку” — дуже важливий етап для розвитку українського кіно та виробництва кіно світового рівня в Україні. За його словами, французькі представники знімальної групи за місяць зйомок змогли “відчути Україну”.
Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: “Для нас досвід співпраці з кінопрофесіоналами зі світовими іменами є дуже важливим. Це стосується не тільки актора Жана Рено, а й зокрема, оператора Т’єррі Арбоґаста, який уже не вперше працює над українським проектом. Це дуже вигідний для України проект, оскільки українських проявів у фільмі ми отримаємо значно більше, ніж вклали коштів — усього 30% від загального бюджету. Майже весь фільм буде знято в Україні, і знімальна група переважно українська”. “Останній крок” — історія Генрі, найбільш розшукуваного з-поміж анонімних найманих убивць.

Трагікомедія “Ржака” вийшла в прокат
22 березня стартував всеукраїнський кінотеатральний прокат трагікомедії режисера Дмитра Томашпольського. Прокат розпочався допрем’єрним показом фільму у кінотеатрі “Оскар” у ТРЦ “Гуллівер”. Виконавці головних ролей: Олександр Мірошниченко, Анастасія Євтушенко, Віктор Стороженко, Сергій Дерев’янко, Олександр Ігнатуша, Пилип Іллєнко.
Прем’єрний показ фільму відбувся у кінотеатрі “Жовтень”. У інтерв’ю режисер фільму Дмитро Томашпольський сказав: “Для того, щоб позбутися фобій, страху та комплексів, необхідно сміятися над ними. Нам треба всім позбутися ненависті один до одного; до тих, хто мислить не так, як ми; до тих, хто, як нам здається, не схожий на нас. Це стосується і мене, адже мені потрібно побороти заздрість до чужого успіху. Це можливо реалізувати тільки в комедії”.

“Серафима” візьме участь у La Fabrique des Cinémas
du Monde
Екранізацію однойменного роману Олеся Ульяненка “Серафима” здійснює компанія Kristi Films. Стрічка є другою повнометражною роботою режисерки Марисі Нікітюк. Продюсери: Юрій Мінзянов, Мирослав Слабошпицький та Ігор Савиченко.
Це історія про юну дівчину Серафиму, яка живе в приморському містечку і знається на травах та отрутах. Захищаючи себе, Серафима отруює свого друга і тікає з міста, вирушаючи на пошуки своєї зниклої матері. Хвороблива жага любові перетворює Серафиму на монстра і серійну вбивцю та відкриває правду про її справжню сутність.

У запуску — “Груднева казка, або Пригоди Св. Миколая”
“Груднева казка” — історія для сімейного перегляду про дорослішання, про віру в казку, про те, що дива можуть повернути життя на краще, подарувати радість, дружбу і кохання. Стрічка розповідатиме про пригоди другокласника Артема, чия сім’я щойно переїхала з великого міста в будинок у Карпатах. До Артема напередодні Дня Святого Миколая неочікувано з’являється сам Миколай. Насправді це крадій-домушник у костюмі чарівника. Хлопчику, разом із сестрою-підлітком і місцевою дітворою, доводиться виявити справжню згуртованість, сміливість і винахідливість, щоб перемогти злодія і врятувати справжнього Святого Миколая. Прем’єру заплановано на кінець 2018 року.
Зйомки відбуваються в Пироговому, а також на Прикарпатті. Виробництво картини здійснює компанія BIG HAND FILMS. Продюсер: Марія Каель, автор сценарію: Антон Базелінський.

Анімація і кіно для дітей

“Мавка. Лісова пісня” — серед 20 найкращих проектів Cartoon Movie
15 березня стало відомо, що найбільше міжнародне індустрійне видання про анімацію Animation Magazine внесло проект “Мавка. Лісова пісня” до переліку 20 найкращих проектів форуму Cartoon Movie.
Виробництво картини здійснює студія Animagrad за підтримки Держкіно. Режисер: Саша Рубан, продюсери: Ірина Костюк, Анна Єлісеєва та Єгор Олесов.
Картина створюється за мотивами драматичної поеми Лесі Українки “Лісова пісня”, а також на основі українських міфів та культурних традицій. Експерти провідних етнографічних інституцій — Кафедра фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Музей ім. Івана Гончара та Музей історії української моди — працюють у складі знімальної групи фільму над інтерпретацією українських міфів, легенд, вірувань, обрядів та візуальної культури в унікальному анімаційному світі “Мавки”. Для створення саундтреку до команди мультфільму приєдналися відомі всьому світові музиканти гурту “ДахаБраха”. Вихід фільму в прокат запланований на 2020 рік.

“Мама поспішає додому” — на The Financing Forum for Kids Content
Проект анімаційного серіалу “Мама поспішає додому” від Glowberry (FILM.UA Group), який отримав державну фінансову підтримку за результатами Десятого конкурсного відбору Держкіно, став єдиним проектом з України, відібраним до участі в головному скандинавському форумі медіаконтенту для дітей The Financing Forum for Kids Content (http://thefinancingforum.com/).
Форум відбувся з 13 до 15 березня у місті Мальмо (Швеція) і об’єднав близько 30 проектів на етапі розробки, які будуть представлені на пітчингу перед понад 50 експертами та лідерами думок, 150 продюсерами і дистрибуторами цього регіону. Режисер: Євген Альохін, автори сценарію — Ольга Черепанова, Вадим Шинкарьов, Ірина Маламуж, Рахта Макеєнкова і Марія Сидорчук. Продюсує серіал Ольга Черепанова.

Зимові зйомки казки “Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво” завершено
Проект “Пекельної хоругви” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер — Михайло Костров, продюсер — Євгеній Д’яченко. Сценарій картини написав один із найвідоміших казкарів України Сашко Лірник (Олександр Власюк) за мотивами його ж твору “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід”. Химерна казка наповнена українським народним гумором та козацькою героїкою, фантастичними героями та несподіваними персонажами і закорінена в український фольклор та народну міфологію й вірування.

Зіркова гала-прем’єра “Викраденої принцеси”
7 березня в Україні стартував прокат анімаційного фільму “Викрадена принцеса” (Animagrad, FILM.UA Group за підтримки Держкіно).
Перед показом зібралися зірки, які брали участь у роботі над мультфільмом: телеведучі Маша Єфросиніна, Сергій Притула та Юрій Горбунов, заслужений майстер спорту України Василь Вірастюк, лідер групи “ТНМК” Олег “Фагот” Михайлюта, співачка Джамала, солісти гурту “Время и Стекло” Надя Дорофєєва та Олексій Завгородній (Позитив), актори Роман Луцький і Олег Волощенко, блогер Пупсі Кіра, співорганізатор сімейного фестивалю “Мамаслет” Аревік Арзуманова, музикант Мілош Єліч, а також телеведучі Дмитро Комаров і Катерина Осадча, співзасновниця beauty bar G.Bar Сабіна Мусіна, дизайнер Лілія Пустовіт, продюсер Ігор Тарнапольський, співачка Наталія Гордієнко, засновники продюсерського центру MOZGI Entertainment Потап та Ірина Горова.
Продюсер — Єгор Олесов, режисер — Олег Маламуж, сценарист — Ярослав Войцешек, композитор — Даріо Веро, арт-директор — Крістіан Коскінен, керівник 3D виробництва — Андрій Міліцький, менеджер проекту — Олександра Луценко.
“Чудовий мультик. Я дуже пишаюся тим, що це абсолютно українське кіно: дитяче, світле, добре, гарне, професійне, якісне. Класно, що у мультфільмі звучить симфонічна музика. Це виховує не тільки візуальний смак, а й музичний. Мультфільми — частина нашої освіти”, — зазначила Джамала. Сергій Притула похвалив саундтрек анімаційної стрічки: “Хороший мульт, добрий. Дуже гарно дібраний музичний супровід, все абсолютно доречно — і “Воплі Відоплясова”, і Джамала. І мені здається, це перший досвід такого масового залучення українських селебреті до озвучки”. Робота Сергія Притули і його персонаж Нестор вразили Олега “Фагота” Михайлюту, який блискуче озвучив чарівника Фіна: “Мені сподобалось. Все зроблено за фабулою, “по-голлівудськи”, за всіма канонами, як воно і має бути зроблено з точки зору правильного сценарного плану, візуальних рішень і музики. Нестор дуже крутий: і характер прописаний, та намальований, і те, як Притула його озвучив. А головним героям темпорально дуже підходять Надя и Позитив”.
Про фільм: Ця дивовижна історія відбулась у чарівному місті Києві — за часів відважних воїнів, прекрасних принцес і могутніх чаклунів. Мандрівний артист Руслан, який мріяв стати лицарем, зустрів Мілу і закохався в неї, навіть не підозрюючи, що дівчина — донька київського князя. Але щастю закоханих не судилося тривати вічно: злий чаклун Чорномор з’явився в магічному вихорі й на очах Руслана викрав кохану, прагнучи перетворити силу її кохання на власну чаклунську могутність. Руслан вирушив у погоню за викраденою принцесою, щоб, здолавши всі перешкоди та небезпеки на своєму шляху, довести, що справжня любов — сильніша за магію.
“Викрадена принцеса” — перший повнометражний мультфільм для українського і міжнародного прокату у виробничій лінійці анімаційної студії Animagrad. Права на прокат фільму попередньо вже продані на понад 30 територій, включно з Китаєм, Південною Кореєю, Францією, Польщею, Болгарією, Німеччиною, а також країнами Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки.

І як “вишенька на торті” — фестиваль “Бруківка—2018”

Коли у державі роблять справді серйозні кроки для розвитку вітчизняного кіно, творча хвиля розходиться колами і доходить навіть у віддалені регіони. Так сталося і з Міжнародним фестивалем молодого короткометражного кіно “Бруківка”, що розпочинався як аматорська акція молодіжних рухів у Кам’янці-Подільському, очолена Андрієм Зайцем. Та торік фестиваль набув міжнародного статусу, у конкурсі взяли участь понад 50 стрічок з усього світу. У березні 2018 р. організатори фестивалю оголосили про те, що завершують прийом заявок на нинішній конкурс. “Станом на сьогодні нам надіслано вже понад 3000 фільмів із понад 110 країн світу. Більше інформації про гостей, формат заходу і про попередній захід на сайтах: https://brukivkafest.com” — повідомив Андрій Заєць. Фестиваль відбудеться 22—24 червня в Кам’янці-Подільському.

Серед заявлених гостей і членів журі: Марися Нікітюк (“Куди падають дерева”), Юрій Ковальов (“Сторожова застава”), Олексій Шапарєв (“КРУТИ 1918”), Володимир Філліпов, Тайлер Андерсон та інші.

…На завершення

Вітаємо лауреатів Шевченківської премії у категорії “Кіномистецтво”!
“Слово Просвіти” вже інформувало, що “Указом Президента України №60/2018 “Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка, на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка постановлено присудити Національну премію України імені Тараса Шевченка 2018 року в категорії “Кіномистецтво” за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року: режисерові Тихому Володимиру Вікторовичу, операторові Пілунському Ярославу Леонідовичу, операторові Стеценку Сергію Олександровичу та операторові, громадянину РФ Грузінову Юрію Георгійовичу”.
Але важко відмовити собі у приємності нагадати про те, що це було таки однією з найвизнач­ніших подій для кінематографістів країни — тож вітаємо лауреатів премії із заслуженою нагородою!

Підготувала
Ольга ЖМУДОВСЬКА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment