Святкували разом із гвардійцями

Володимир СЕМИСТЯГА,
голова Луганського обласного об’єднання ГО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка
Згідно із Законом України від 13 березня 2014 р. “Про національну гвардію України” в державі створено сучасне військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України — Національна гвардія України (НГУ). До її складу ввійшли внутрішні війська України, добровольці й патріоти, які стали на захист народу і національної державності в один із найтрагічніших моментів новітньої історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет. Враховуючи значення і роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки й оборони держави, захисту життя, прав, свобод та законних інтересів держави, Президент України П. О. Порошенко підписав Указ № 148 (18.03.2015 р.), яким День Національної гвардії встановлюється як офіційне професійне свято, що відзначається щорічно 26 березня.
Як відзначили цей невеличкий “ювілей” у тих гарячих точках, де нині вирішується доля нашої державності?
Просвітянська культурномистецька й зіркова агітаційнопропагандистська група у складі відомих у країні волонтерівмитців і освітян побували цього дня в угрупованні НГУ сектору “Д” Південного територіального управління Національної гвардії України. Отже, є про що розповісти.
Урочисті збори та святковий концерт за нашої участі відбувся у Великоновосілківському культурнооздоровчому комплексі на Донеччині. На площі біля комплексу гвардійці для місцевих мешканців продемонстрували зразки сучасної військової техніки, залученої до виконання бойових і спеціальних завдань своїми підрозділами. Свою майстерність та вишкіл перед початком свята продемонстрував військовий оркестр в/ч 3033, у фонозаписах звучали українські народні пісні та музичні твори про Національну гвардію України, а встановлені монітори демонстрували відеоролики про НГУ. Вражала і фотовиставка “Ратні будні гвардійців”, добірка агітаційних матеріалів НГУ. У глядацькій залі на сцені — державні прапори і прапори НГУ.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав заради нашої свободи дароване Богом життя.
Серед них знайшлося місце і для Шевченкового “Кобзаря”. На завершення урочистої частини свята хлібодари Великоновосілківського району вручили Святкові Короваї начальникам, командирам, керівникам різних територіальних управлінь та оперативнотактичних угруповань.
Аматорські колективи району продемонстрували творчу майстерність своїх самодіяльних артистів. А вінцем заходу став виступ гостей із Києва.
Завдяки величезній допомозі й підготовчій роботі Всеукраїнського об’єднання учасників АТО “Українці разом!” та його регіонального представництва, очолюваного Тетяною Дейнегою в Донецькій області ми змогли виконати свою місію. Вони укомплектували наш творчий гурт матеріальнотехнічним спорядженням та на прохання гвардійців залучили до акції учасників Революції гідності, котрі кількасот разів демонстрували свою непересічну майстерність і професіоналізм у зоні проведення АТО. Йдеться про народних артисток України, композитора, аранжувальника, співачку, викладача Київської дитячої академії Лесю Горову та співачку, гітаристку, віртуоза бандури, доцента Університету “Україна” Світлану Мирводу.
Як ведуча творчого дійства Леся Горова відкрила концертну програму авторськими піснями “Не бійся” і “Танок”. Світлана Мирвода акомпанувала собі на бандурі. Виконуючи каверверсію на слова Марка Саблича “Темная ніч” та відомий романс “Грона акації”, перекладений українською відомим Петром Бойком. А шлягер, що став народним, “Гуцулка Ксеня”, виконаний дуетом з Л. Горовою, полонив гвардійців.
Високі зразки громадянської поезії та щемливої інтимної лірики з уст поетеси Олени Гетьманець (Медведенко) зачарували принишклу залу. Вояки дізналися, що поетеса не тільки просвітянський активіст, волонтер, вдалий бізнесмен, а й неперевершений водій власного “Мерседеса”, який давно перетворився на робочу конячку мистецького гурту. Тож не дивно, що авторські поетичні збірки “Вітражі”, “За межею”, “Опозиціонер”, “Віддзеркалення” з її автографами миттєво розійшлися серед вдячних шанувальників.
І знову на сцені С. Мирвода. Акомпонуючи собі на гітарі, вона зачарувала присутніх “Піснею водія АТО” (О. Балабко, Л. Нечипорук), “Мій син” (М. Дорожко, В. Николишин), “Заманив мене глід” (В. Ковтун, Л. Нечипорук). Її доповнила чутлива, лірична і водночас драйвова “Ейра” — Світлана Кравчук — авторка хітів багатьох відомих виконавців.
Звертаючись до гвардійців, очільник просвітян Луганщини Володимир Семистяга від імені ГО ВУТ “Просвіта”, його голови народного депутата України І—VI скликань Павла Мовчана та своїх краянлуганців наголосив, що важке, надскладне завдання не тільки зачинити на замок український кордон з путінською Росією, а й зберегти життя своїм військовослужбовцям. Адже вони — запорука територіальної цілісності та державного суверенітету України.
В. Ф. Семистяга розповів воїнам про жертовну державотворчу працю просвітянволонтерів та продекламував вічні рядки Великого Кобзаря (“Подражаніє 11 псалму”):
Воскресну нині! Ради їх,
Людей закованих моїх,
Убогих, нищих… Возвеличу
Малих отих рабів німих!
Я на сторожі коло їх
Поставлю слово…
Тож на запитання, у зв’язку з чим нині зросло значення правдивого інформаційнонасиченого піднесеного патріотичного слова; чому, за що і за кого ми воюємо; яку роль і місце у цих процесах відіграє просвітянський тижневик “Слово Просвіти”? Яку роль в українському державотворенні відіграють правдива власна історія, державна українська мова, самобутня свого народу та його духовність? Які факти свідчать про те, що вітчизняне державотворення має понад тисячолітню хронологію? Звідки походять назви Русь і Україна? Хто такі українці, малороси, хохли, москалі і кацапи? Чому Росія постійно зазіхає не тільки на територію, а й на українську історію та духовнокультурну спадщину нашого народу? — була надана вичерпна відповідь. Діалог дозволив з’ясувати головне! Варто ув’язати сьогоднішні процеси з революційними подіями 100літньої давнини в Україні і Росії. Проекція на сьогоднішні події підтверджує логіку та закономірність розпаду останньої євроазійської імперії. Під назвою СРСР її рятували російські більшовикинаціоналісти. Але хід історії зупинити неможливо. Ось чому зникнення СРСР на мапі світової цивілізації путіністи розглядають як найбільшу власну та світову трагедію. А українці своєю звитягою доводять, що вони завжди були складовою сім’ї європейських народів і воюють за європейські демократичні цінності, а не лише за власні інтереси.
З метою поліпшення соціальновиховної роботи серед особового складу в підрозділах угруповання НГУ “Д” від імені Секретаріату ГО ВУТ “Просвіта” командирам вручили комплекти тижневика “Слово Просвіти” за 2018 рік, науковопопулярні видання І. Багряного, Д. Донцова, Є. Гуцала, Є. Маланюка, М. Мельника, Ю. Мушкетика, А. Погрібного, П. Полтави, О. Чорногуза, П. Штепи та інших з бібліотечок “Українського воїна” та “Слова Просвіти”, а також електронні видання ВЦ ВУТ “Просвіта”: “Історія України”, “Українська мова”, “Українські народні казки”, “Звичаї українського народу”. Матеріали наукової конференції “Утвердження української мови в освіті та культурі” (2017 р.) та ін.
На завершення колективно прозвучала невмируща “Червона рута” Володимира Івасюка. В єдиному пориві підвівся весь загал, засвідчуючи спільним співом славня незнищенність України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment