Богдан ЗАЛІЗНЯК,
керівник пресцентру наукової журналістики Західного наукового центру НАНУ і МОНУ, член НСПУ і НСЖУ, м. Львів
У Львівському національному літературномеморіальному музеї Івана Франка презентували книжку Тетяни Костенко “Ольга Рошкевич та Іван Франко”, що побачила світ у видавництві ПАІС (директор — Ігор Паславський). Чому Тетяна Костенко підготувала її саме 2017 року? Та тому, що українці саме того року відзначили 160річчя від дня народження Ольги Рошкевич. Книжка про діяльність перекладачки і фольклористки Ольги РошкевичОзаркевич, її стосунки з Іваном Франком на основі листування. Читач знайде в тексті маловідомі факти з життя Ольги та родини Рошкевичів, її чоловіка — Володимира Озаркевича, а також соратників Івана Франка — Михайла й Анни Павликів.
Віола Чернієнко, завідувач експозиційного фонду, щиро вітаючи присутніх, зокрема студентів Львівського коледжу транспортної інфраструктури, зазначила, що “книжка дуже цікава і жива”. В цьому переконався і я, автор матеріалу, оскільки з книжкою вдалось ознайомитись.
Тетяна Костенко, журналістка, письменниця, цікаво розповіла і про Лолин, де Ольга відповіла Франкові взаємністю, і про Миклашів, де донині зберігся будинок Ольги РошкевичОзаркевич, і про Сілець, де 20 років прожила Ольга Рошкевич (недалеко від І. Франка), і про те, що новела Івана Франка “На дні” — розповідь про його життя і про те, що одруження Ольги було трагедією для Франка.
Словом, цю книжку треба читати, щоб глибше пізнати “Мелодію щастя”, “Мелодію розлуки”, “Трагічні акорди”, “Незабутню мелодію”, “Сумну мелодію” — і “Прелюдію”, і “Фінальний акорд” (це назва розділів книжки) життєвого шляху Ольги та Івана.