У Києві відбувся благодійний концерт пам’яті незабутньої Квітки

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
7 квітня, напередодні Великодня, у Національному академічному театрі опери та балету України імені Тараса Шевченка відбувся незвичайний концерт. Цього вечора у Національній опері згадували унікальну співачку — Квітку Цісик. Українська Американська Координаційна Рада, ГО “Незабутня Квітка” (м. Львів) та продюсер Алекс Гутмахер (США) за підтримки Міністерства культури України представили ювілейний концерт українсько-американського благодійного проекту “Незабутня Квітка” до дня народження американської співачки з українським серцем Квітки Цісик (1953—1998).
65-річчя знаменитої американської виконавиці українських пісень Квітки Цісик відзначили великою музично-драматичною програмою. Ювілейний благодійний концерт пам’яті легендарної співачки відбувся за участю Алекса Гутмахера (США), Володимира Горянського та Римми Зюбіної, відомого скрипаля і композитора Кирила Стеценка, котрий особисто знав Квітку, талановитих співачок: Брії Блессінг та Людмили Фесенко зі США, Кіри Мазур, яскравого Neoballet Ольги Семьошкіної, гуртів “Антитіла” та “Каблуками по бруківці”. Також глядачі вперше побачили й дуже гарно сприйняли уривок з прем’єрної вистави “Квітка” Він­ницького театру ім. М. К. Садовського та “Я — КВІТКА” за участю Вікторії Васалатій. Важливою складовою концерту стало використання оригінальних голосових фонограм легендарної Квітки Цісик та унікальне архівне відео з нею. Ведучим благодійного творчого заходу був актор Олексій Богданович, а режисером дійства — Володимир Борисюк. Артистів та всіх учасників благодійного заходу привітав, вшановуючи пам’ять неперевершеної співачки, міністр культури України Євген Нищук. Напередодні в Києві відбулась ще одна приємна імпреза, присвячена легендарній співачці, в якій як режисер брав участь Кирило Стеценко. Це була перша імпреза, присвячена дітям, — “Квітчині колискові”. Адже останнім бажанням Квітки було записати колискові для свого сина, але не судилося. Тож Стеценко запросив американських та українських артистів заспівати колискові: американські й українські.
Квітка Цісик народилася в Америці, у родині українських емігрантів. Батько був талановитим скрипалем, що й вплинуло на творчу долю Квітки та її сестри. Співала блюз та українські народні пісні. Вона була на батьківщині своїх батьків — Україні лише раз, 1993-го. Мріяла проїхатись країною з концертним туром, але не встигла. Через п’ять років американська співачка українського походження Кейсі Цісик відійшла у засвіти, не доживши до свого 45-річчя п’ять днів. Її добре знала Америка, американці навіть підрахували, що голос Квітки Цісик лунав мільйони разів у різних радіоефірах, з екранів кінотеатрів та на телебаченні. Згодом вона прийшла і до нас — унікальним колоратурним сопрано зазвучали у її виконанні “Чорнобривці”, “Два кольори”, “Я піду в далекі гори”, “Вальс”… Якась космічна скорбота і туга, які властиві українському народу, розлиті в її піснях. Коли вслухаєшся в її срібний, чистий та прозорий голос, де лише легкий акцент видає закордонну співачку, — щоразу відкриваєш її по-новому, а її пісня надихає. У ній усе — ліричність та емоційність, глибина і проникливість, життєва мудрість, якась первісна гармонія і спокій. Тут немає пафосу і позірної риторичності. Її голос звучить плавно, без напруги і надмірності, але в ньому повно життєвої сили і голосу душі. А коли слухаєш її пісні, то завжди наповнюєшся почуттям любові й… туги, немов наслідування символічних слів Павличкової й Білашевої пісні “Два кольори”, де любов і журба завжди поряд. Навіть весела пісня у співачки звучить мінорно. У цих піснях — уся Квітка Цісик: емоційна, сильна, вольова.
Українсько-американський благодійний проект “Незабутня Квітка”, присвячений Квітці Цісик, започаткований продюсером українського походження Алексом Гутмахером у США в 2007 р. та реалізується за сприяння Української Американської Координаційної Ради. Оскільки усі жінки сім’ї Цісиків померли від страшної хвороби — раку грудей (в 1994 р. — мати Іванна, у 1998 р. — Квітка Цісик, у 2003 р.
— сестра, піаністка Марія), — усі концерти проекту соціально-благодійні. Тож кожний концерт проекту “Незабутня Квітка” є не тільки культурно-мистецьким, а й благодійним заходом. Частину коштів від продажу квитків на заходи перераховують в онкоцентри — для профілактики та лікування раку молочної залози серед жінок України. Основною місією проекту під час цьогорічного благодійного концерту стала передача 100 000 грн для придбання пересувного мамографа “КВІТКА” для профілактики і лікування раку молочної залози серед жінок Київської, Хмельницької і Житомирської областей. Подібний діагностичний апарат придбали торік для Вінницької області. За його допомогою обстежили три з половиною тисячі жінок у сільській місцевості та виявили 250 патологій і 13 випадків онкозахворювань…
“КВІТКА” продовжує своє життя, рятуючи жінок України!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment