Зустрічайте: Брати Гадюкіни в компанії «Шляхетних волоцюг»

Ольга ЖМУДОВСЬКА
Провісток величезної (хочеться вірити) кіноподії в Україні, а водночас і значна подія сама по собі, — прем’єра пісні і музичного кліпу “Тільки ві Львові”, яку у фільмі “Шляхетні волоцюги” виконують музиканти знаменитого гурту “Брати Гадюкіни” (Ігор Мельничук, Павло Крахмальов, Михайло Лундін), відбулася 18 квітня у київському кінотеатрі “Жовтень”.
Фільм режисера Олександра Березаня виробництва студії “Ганзафільм” — ще на шляху до глядача, прем’єру заплановано на 27 вересня 2018 року, але його вже чекають з величезним нетерпінням, оскільки він має шанси стати знаковим не лише як кінотвір, а й повернути українцям “Братів Гадюкіних” з їхнього багаторічного усамітнення на студії, де вони створювали музику для кінофільмів, а також, що дуже важливо, розповісти про улюблену та збережену львівську легенду про міських батярів, які жили під гаслом “Любити Львів, жінок і жарти”.
Довідка: “Брати Гадюкіни” — легендарний гурт, який цьогоріч святкує 30-річчя. Музиканти з’явилися на зламі епох, 1988 року. Творчість цих розбишак зі Львова стала фундаментом, на якому почала розвиватися українська рок-музика. “Брати Гадюкіни” — це панк, блюз, реґґі, фольк, рок-н-рол, галицький колорит, тотальний стьоб і запальний драйв, безліч концертів та фестивалів по всьому світу.
За час свого існування музиканти записали 5 студійних альбомів, 4 концертних альбоми та 2 збірки хітів, серед яких “Файне місто Тернопіль”, “Наркомани на городі”, “Було не любити”, “117 стаття”, “Звьоздочка моя”, “Дівчина з Коломиї”, “Жовті стрічки”, “Карпати” та інші.
2013 року “Брати Гадюкіни” вирішили повернутися. І видали альбом “Made in Ukraine”. У 2014—2015 роках гурт про­їхався Україною з туром на підтримку нового альбому, долучившись до збору коштів на допомогу постраждалим у зоні АТО, переселенцям і пораненим. Цьогоріч “Брати Гадюкіни” отримали спеціальну нагороду Національної музичної премії YUNA “За особливі досягнення”, володарями якої стають артисти, чий вплив на українську музику значущий і незаперечний.
Нині музиканти активно концертують і готуються до презентації наступного альбому, який матиме назву “Сміх і гріх”.
Сама пісня — “Тільки ві Львові”, — найвідоміша серед львів’ян і є ледь не народною. Вірші написав єврейсько-польський пісняр зі Львова Емануель Шлехтер, а музику — голлівудський композитор Генрік Варс. У фільмі її виконують “Брати Гадюкіни”, які знялися у “Шляхетних волоцюгах” у багатьох епізодах і навіть стали окремою гілкою кінооповідки, вони ж зробили й нове аранжування знаменитої пісні. А першими виконавцями славнозвісного шлягера були найвідоміші львівські батярі Щепко і Тонько (Казимір Вайда і Генрік Фогельфенгер), які стали живими легендами у 30-ті роки ХХ століття, їх ще знали як радіоведучих і акторів.
На прес-конференції, яка відбулася після перегляду, режисер Олександр Березань розповів, що коли вперше прочитав сценарій, відчув його величезну енергетику. Сценарій створено за мотивами польської стрічки “Волоцюги”, але не повторює її. Історія про юну львівську дівчину, яку взяли під свою опіку львівські батярі, відбувається на тлі завжди прекрасного Львова, у супроводі музики і львівського гумору.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив, що “Шляхетні волоцюги” — це комедія, а у цьому жанрі значно важче працювати, ніж якби це була епічна драма. Проект фільму став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держагентства України 2016 року. Тоді продюсер фільму Дмитро Кравченко разом із режисером і сценаристами — Тарасом Боровком, який писав спільно з Дмитром Наумовим, — переконали комісію у тому, що зможуть зробити цю комедію видовищною і цікавою для кінопрокату.
Про величезне задоволення від роботи над фільмом розповіли й актори. Працювати випало у чудовій компанії і в прекрасному місті — як зізнався Павло Кружнов, під час зйомок він випав із простору і часу і був розчарований, коли довелося повернутися до реального життя. Головні ролі також грали Юрій Хвостенко, Ірина Гришак, Іван Шаран, Ксенія Ніколаєва, Олег Примогенов.
Перший офіційний трейлер фільму вже можна переглянути (Full HD1080р): https://www.youtube.com/watch?v=bjzTmYdETXA

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment