Унікальні акварелі Ярини Юрик

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Фото автора
У Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка “Моя Україно…” знаної далеко за межами України львівської художниці Ярини Юрик. Молода мисткиня нової хвилі модерного українського мистецтва представила свої роботи із серій: “Світе милий… Моя Україно”, “Місця пам’яті…”, “Буття…” 
“Я бачу кілька акварелей української художниці Ярини Юрик, які показують нам, як людське творіння поєднується з просторовою архітектурою божественного характеру, з духовною досконалістю, унікальними кольорами, людиною створеними, від природи чистими, пастельними і яскравими. Це її власний винахід. Він проявляється в її роботах з особливою майстерністю та емоційним навантаженням, наповненими безпрецедентним світлом і духовністю, де її великий талант проглядається між зірками її робіт — успіхами Ярини Юрик”, — зазначає відомий художник із Нью-Йорка Джордж Рівас.
Заслужена художниця України Ярина Юрик живе і працює у Львові. Навчалася в дитячій художній школі ім. О. Новаківського, де її першим учителем був Володимир Риботицький. З відзнакою закінчила Львівський державний коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша та здобула кваліфікацію художника-дизайнера за напрямом: “Образотворче мистецтво” (педагоги — Р. Безпалків, О. Маркович, Т. Чорноус). Нині Ярина — член НСХУ, кандидат архітектури, доцент кафедри дизайну та основ архітектури НУ “Львівська політехніка”.
Художниця бере активну участь у діяльності Львівського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка. Вона — авторка публікацій з проблем збереження національної мистецької спадщини. Брала активну участь в організації та проведенні низки культурно-мистецьких заходів: Всеукраїнського конкурсу сучасної релігійної пісні “Пісня серця”, акцій “Читай, дивись і слухай українське”, Свята Героїв та Свята Матері. Виставляла свої творчі роботи на виставках у Польщі (Вроцлав, Гданськ), Словаччині (Кошіце). Персональну виставку молодої художниці експонував Національний художній музей у Львові. У квітні 2017 р. експонувала свої роботи на найбільшій у світі виставці сучасного мистецтва “Арт-експо Нью-Йорк — 2017”. А восени того ж року була відібрана для участі в Осінньому салоні Латинської Америки в Сан-Паулу та Непалі, а 2018-го — для участі в Салоні акварелі та дизайну в Гранд Пале у Парижі.
Її роботи обирають для експонування на багатьох міжнародних виставках у країнах Європи та Азії, Латинської Америки та в США. Вона — засновник сучасного науково обґрунтованого кордоцентричного світоглядного напряму акварельного малярства в Україні. Її мистецтво — відображення її естетично-філософських інтелектуальних пошуків у науці.
Найулюбленіша тема художниці — цикл філософських творів. Осмислення філософських тем “Життя” та “Душі Всесвіту”, “Смерті”, “Добра і зла”, “Миру”, “Гармонії”, “Катарсису” здійснюється за допомогою образів природи із застосовуванням контекстуального та екологічного підходів.
“Для мене наука та мистецтво — це два способи пізнання світу, моя “сродна праця”, як проповідував наш великий мудрець Григорій Сковорода, і моя найбільша любов — цикл “Світе милий… Моя Україно”. Мистецтво несе добро і світло, фіксує невловиму аморфність миті…” — говорить мисткиня.
А геніальні акварелі Тараса Шевченка надихнули Ярину ще школяркою зайнятися саме цим надзвичайно складним за технікою виконання видом мистецтва.
Мисткиня знає, що художнику, який малює натуру, відкривається майбутнє: “Я прокидаюся і відчуваю, що нині зроблю щось хороше. Мистецтво повин­но нести добро, зцілювати серця глядачів, випромінювати позитивну енергію, дарувати відчуття надії, спонукати задуматись, віднайти у собі щось краще, отримати розраду та принести добро у цей світ. Свою мистецьку місію бачу в тому, аби показати людям у творчості, що життя дуже коротке і плинне, жодна хвилина не повториться, всі ми унікальні й взаємопов’язані, і стільки всього є дивовижного у світі, що ми не помічаємо за буденними клопотами. Жодну мить не повернути…”.
Знані в Україні художники Ігор Мельничук і Володимир Гарбуз, що взяли участь у відкритті виставки, підкреслили унікальність творчого таланту Я. Юрик, котра одна з небагатьох художниць України працює в техніці дуже складної і рідкісної у мистецькому світі кольорової акварелі, пронизаної шевченківською чутливістю й ніжністю її робіт. Митці відзначили, що львівська художниця викристалізувала свій унікальний стиль, занурилась у глибинні пласти української ідентичності і вводить сучасне українське малярство у світову культуру. А науковець Сидір Кіраль поділився своїм захопленням від особливої любові художниці до рідної природи та України. І назвав її справжнім постпредом української культури у світі… Високу оцінку мистецькій та громадській діяльності талановитій художниці дали в своїх виступах директор Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка Надія Орлова, заступник директора Президентського фонду Леоніда Кучми “Україна” Тетяна Мельник та колега Ярини — художниця Тетяна Очередько. Відкриття прикрасив музичним виступом талановитий кобзар Сергій Нечипоренко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment