Нова школа у Білогородці: виховання сміливих і підприємливих

Ольга ЖМУДОВСЬКА
…З учителем французької — Жільбером з Французької Гвінеї та викладачем англійської Аланом з Канади познайомились у селищі Білогородці на Київщині біля нового корпусу школи, будівництво якого якраз завершується. У Жільбера гарна, багата українська мова. Його великі очі блищать, коли він говорить: “Я багато знаю про “Просвіту”, читаю газети. Я 10 років прожив в Івано-Франківську, але коли потрапив у Львів, прийшов на могилу Івана Франка, я сказав: “Дякую, тобі, Господи, за те, що можу стояти біля цього святого місця. Я знаю, що Іван Франко був одним із засновників “Просвіти”.
Жільбер й Алан працюватимуть у новій незвичайній школі у Білогородці. Разом з іншими педагогами виховуватимуть нове покоління українців, яке вільно почуватиметься у великому світі цивілізованих країн, яке і у власній країні не буде розгублено чекати, доки хтось вибудує для них зручний світ. Це буде школа, яка готова взяти на себе місію виховання школярів, ментальність яких адаптована до сприйняття сучасного способу і ритму життя.
Що мусить змінитися в українській системі освіти, аби в майбутньому наші розумні й креативні діти могли похвалитися не лише об’ємом знань, а й легко знаходити своє місце у житті, впевнено почуваючись у світі, який у ХХІ столітті чи не щодня приростає революційними змінами у техніці й способі існування суспільства? Як потрібно виховувати українську малечу, аби у майбутньому діти не виросли інфантильними, бо ця риса притаманна нашому пострадянському суспільству? Що потрібно, аби вони росли сміливими і впевненими у собі?
Нині в Україні триває активний пошук способів освіти нового покоління, зокрема і в рамках програми “Нова школа” Міністерства освіти і науки України. Бо навіть успішні батьки, які самі великими зусиллями зуміли побудувати власний бізнес, не можуть повною мірою передати здатність до підприємництва своїм дітям — бо ментальність, притаманна нашому суспільству після багатьох десятиліть радянського тоталітаризму, гасить у дітях змалку енергію і прагнення брати на себе відповідальність за свою долю, свій добробут, життя своєї родини. Але вже з 1 вересня нинішнього року в Білогородці під Києвом розпочне роботу унікальна “Школа для успішних дітей” Astor School.
— У цій школі ми будемо виховувати дітей, починаючи з садочка, навчаючи бути підприємливими, готовими до роботи у власному бізнесі, — говорить генеральний директор нової школи Андрій Піллероа. – Зараховуємо місцевих дітей і дітей із Києва та інших містечок навколо. Вже цього року набираємо дітей у 1—4 класи, їх буде по два, а також будуть групи для дітей 5—6 та 4—5 років. За рік добудуємо корпус для дітей 5—11 класів. Навчатимемо дітей, як із власного хобі зробити бізнес. Таким бізнесом на початку може стати виготовлення іграшок, дитячого одягу, меблів, солодощів…
Пан Андрій розповів цікаву історію з досвіду своїх друзів, який пізніше й застосували на практиці у звичайній школі. Діти тих друзів захопились випіканням печива, а коли попросили у батьків грошей на якусь забавку, отримали від мами пораду продавати печиво і заробити кошти на бажану покупку. Справа виявилась складнішою, ніж видавалося, бо довелося шукати рецепти, замовляти упаковку, та врешті з цієї гри вийшов невеличкий бізнес, який проводився під опікою матусі, але забезпечував малим власний заробіток. Саме життя навчило тих дітей маркетингу, і вони сприйняли це природно.
— У дітях від народження є природна підприємливість, цікавість до справи, ентузіазм, — стверджує Андрій Піллероа. — Але батьки і школа гальмують і нівелюють ці здібності — така склалася традиція, а сучасне життя вимагає більшої активності, самостійності, ініціативності. Наші вихованці вивчатимуть усі ті дисципліни, що й їхні ровесники у звичайній школі, хіба що більше уваги приділятимемо розвитку мистецьких здібностей. Зате вивчення мов — у пріоритеті, бо сучасний бізнес вимагає вільного володіння іноземними мовами. Мова навчання — українська, дві обов’язкові іноземні — французька і англійська. Додатково можливо вивчення й інших мов — за бажанням батьків. Учителями французької й англійської, як і інших мов, будуть їхні носії. Вже зараз у нас є партнери-школи у Канаді, які готові забирати наших учнів на канікули, де діти удосконалюватимуть знан­ня іноземних мов. Переважно це школи, де компактно проживають вихідці з України, тож і їм буде цікаво удосконалити свою українську. І я сподіваюся, що це буде не тільки елементом навчання, а й початком дружби дітей із різних країн.
У пана Андрія вже накопичився досвід створення закладів для дітей. Окрім програми бізнес-освіти, в якій має вже практичні результати, він також займався створенням дитячого табору “Буковель-Артек”, куди приїхали 2014 року вихователі з Криму. І у Межигір’ї працював, створюючи дитячий табір.
— У цій школі ми хочемо навчати дітей фінансової грамоти, маркетингу, осмислення ведення бізнесу — звісно, відповідно до віку і під контролем батьків, — говорить він. — У нас працюватимуть юристи, які разом зі старшими дітьми складатимуть бізнес-контракти, пояснюватимуть, що є важливим і необхідним у цій роботі. Я прагну, аби на момент закінчення школи учні вже мали якийсь пасивний дохід від спланованої і впровадженої бізнес-діяльності. Маючи власні, хоч і невеликі кошти, діти більш сміливо і осмислено вибиратимуть напрям майбутньої вищої освіти. Ми також співпрацюємо з університетом ім. Драгоманова, з їхніми психологами.
Нам пропонують уже зараз відкрити школи за цією програмою не тільки в інших містах України, а й в інших країнах. Але поки що мене зацікавила пропозиція української діаспори зі Швейцарії, вірогідно, будемо і там створювати школу-побратима. Зверталися й з російської діаспори, але співпраця з ними неможлива через війну.
Нові корпуси школи ще добудовують, а молодий педагогічний колектив уже складає плани на новий навчальний рік. Для молодих учителів досвід, який вони отримають тут, може стати основою для наукових досліджень щодо того, як виховувати дітей, аби український народ славився не лише своїм духовним спадком та багатими традиціями, а виявив себе як модернова нація активних і підприємливих людей, здатних перетворювати світ.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment