Серце віддаю дітям

До когорти справжніх учителів належить вчителька зарубіжної літератури НВК “Велико-Бірківської ЗОШ І—ІІІ ст.—гімназія ім. С. Балая”, вчитель вищої категорії, вчитель-методист Марія Євгенівна Замойська, яка 6 травня відзначила свій ювілей. Майже 50 років вона навчає і виховує школярів, віддає їм енергію свого серця і тепло душі.

У різні роки, у тривожний час,
Ви вчили нас, і ви любили нас.
Вклоняємося низько до землі,
Статечні, добрі, мудрі вчителі!

Марія Євгенівна народилася 6 травня 1948 року в селі Смолянка Тернопільського р-ну. Батьки Євген та Броніслава працювали в колгоспі, виховували разом з Марією ще двох її братиків — Михайла та Едуарда. Середню освіту здобула у Баворівській школі. Потім було навчання у Чернівецькому державному університеті на філологічному факультеті.
12 років вона вчителювала у Скоморохівській школі І—ІІ ст., один рік — у Товстолузькій школі, і вже майже 34 роки працює у Велико-Бірківській школі.
Разом із чоловіком Родіоном вона виростила донечок Ірину й Роксолану, піклується про онуків Володю й Віталія, за що має від них та від зятя Володимира належну пошану та повагу. Обидві дочки продовжують вчительську династію, працюють на педагогічній ниві.
Протягом усієї вчительської праці вона навчала і виховувала понад 1000 школярів, була класним керівником шести випусків учнів. Марія Євгенівна справжній майстер педагогічної праці, любить школярів, як рідних дітей, намагається дати знання кожному учневі, відповідально ставиться до виконання службових обов’язків, громадських доручень.
Колеги високо оцінюють її педагогічну майстерність і називають Марію Євгенівну вчителем-актором, вчителем-ліриком, вчителем-романтиком і вчителем-філософом. Заслужену шану має Марія Євгенівна від учнів та їх батьків. Її випускники завжди запрошують на зустрічі, вітають із Днем вчителя, днем народження із усіх куточків світу.
Марія Євгенівна бере активну участь у засіданні методоб’єднань, проводить показові уроки і виховні заходи, ділиться педагогічним досвідом з молодими колегами, має грамоти і подяки, бере активну участь в громадському житті. Як член правління Тернопільського районного відділення ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, вона була серед тих, хто вшановує Героїв Небесної Сотні, медичних працівників, які надавали допомогу пораненим на майдані в Києві в час Революції гідності і воїнам АТО на сході країни, бере участь в заходах товариства “Просвіта”.
Тож вітаємо нашу шановну Марію Євгенівну з ювілеєм, бажаємо міцного здоров’я, щастя, пошани від рідних, друзів, успіхів у праці й довгих років життя.
З повагою побратими-просвітяни:
К. ЯРЕМА, Е. МОЧЕВУС, Л. ВАСУСЬ, А. САВКА, М. РОМАНЮК, О. ТРЕГУБ, С. ГЕРЖАН, С. ЛАПШИНСЬКА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment