Що новенького в кіно?

Квітневий огляд кіноподій в Україні

Документальне кіно

“Тато — мамин брат” — приз на фестивалі у Швейцарії
Створений за підтримки Держкіно повнометражний документальний дебют режисера Вадима Ількова “Тато — мамин брат” отримав приз як найбільш інноваційна стрічка міжнародного конкурсу фестивалю Visions du reel. Світова прем’єра відбулася саме тут 17 квітня. Це перша повнометражна режисерська робота Вадима Ількова. А 2 і 3 травня “Тато — мамин брат” побачили глядачі знаного канадського фестивалю Hot Docs. Подорож режисера на фестиваль стала можлива за підтримки Держкіно України та Посольства Швейцарії в Україні.

На виході — “Малевич”
Компанія “Fresh Production Group” представила Держкіно завершений виробництвом документальний фільм “Малевич” (робоча назва “Чорний квадрат”). Зрежисували фільм Володимир Луцький за участю Ігоря Малахова, сценарій Тетяни Філевської. Державна фінансова підтримка — 2 млн 357 тис. 280 грн. Спільне виробництво картини — Україна та Італія. Зйомки відбувалися в Україні, Польщі, Білорусі, США і РФ.
Картина розповідає про життя і творчість одного з найвідоміших художників ХХ ст. Казимира Малевича та його вплив на світову культуру. Основна ідея фільму — розповісти про зв’язок художника з Україною та його повернення до Києва наприкінці 20х років. Цікаво, що під час роботи над фільмом стали відомими нові факти щодо народження Казимира Малевича у Києві. На широкі екрани стрічка вийде наступного року, до річниці з дня народження Казимира Малевича.

Художнє кіно

“Таємний щоденник Симона Петлюри”
Стрічку створено Національною кіностудією художніх фільмів ім. О. Довженка за підтримки Держкіно України. Історична драма охоплює період життя і діяльності Голови Директорії та Головного отамана УНР Симона Петлюри, а також той час, коли Петлюра перебував у Парижі, в еміграції. Проект картини отримав державне фінансування розміром 23 млн 600 тис. грн (половину від загальної вартості виробництва). Режисер картини Олесь Янчук. Зйомки стрічки відбувалися в Україні та у Франції.
Головні ролі: Сергій Фролов, Ірма ВітовськаВанца, Богдан Бенюк, Євген Нищук, Тарас Жирко, Вікторія Янчук, Роман Мацюта, Юрій Одинокий та інші. Вихід стрічки на широкі екрани запланований на осінь цього року.

Завершено виробництво “Екс”
Компанія ТОВ “Т.Т.М.” представила Держкіно історичний пригодницький фільм Сергія Лисенка “Екс”. Сценарій лауреата премії “Коронація Слова”, письменника Ярослава Яріша, режисер Сергій Лисенко. Назва фільму “ЕКС” є скороченням від слова “експропріація”: популярного джерела фінансування революційної діяльності наприкінці XIX— на початку XX ст. Сценарій картини заснований на реальних подіях, що відбулися в 30х роках на Галичині, яка після розділу АвстроУгорської імперії опинилася під Польщею. Проект картини отримав 12 млн 840,7 тис. грн державного фінансування (половину від загальної вартості виробництва фільму). Головні ролі: Орест Пастух, Віталій Гордієнко, Ліза Бакуліна, Василь Колісник, Роман Кривдик, Анатоль ФонФіландра, Аліна Коваленко, Юлія Хміль, Артур Шлапак та Владислава Глєба. Далі на фільм чекає фестивальне життя, а на український кіноекран вийде наприкінці 2018 року.

У прокаті — драма “Січень — Березень”
19 квітня в український прокат вийшла створена за підтримки Держкіно українськоавстрійська драма “Січень — Березень” Юрія Речинського. Київська прем’єра фільму відбулася 14 квітня у рамках 7 фестивалю “Тиждень австрійського кіно”. Фільм оповідає дві паралельні історії. Перша — про молоду пару, австрійку Ханну та українця Юру, які потрапляють в автомобільну аварію. Друга — про матір Ханни Марту, яка у Відні переживає розлад особистості, викликаний хворобою Альцгеймера. Міжнародна назва стрічки — “Ugly”. Слоган фільму — “Біль. Секс. Суїцид. Народження”. Фільм створювався у копродукції Австрії та України. Фільм став дебютною художньою роботою Юрія Речинського. Ролі: зірка європейського кіно Марія Хофштеттер, Ангела Ґреговіч, а також українці Лариса Руснак, Валерій Бассель та Влад Троїцький. Музику до фільму написав композитор Антон Байбаков.

“Межа” підкорила словацьких кіноакадеміків
6 квітня у Братиславі відбулося урочисте вручення національної Словацької кінопремії “Сонце в мережі”. Тріумфатором став створений за підтримки Держкіно українськословацький фільм “Межа”, який здобув перемогу в 6 з 13 номінацій. Кримінальний трилер “Межа” отримав найвищу нагороду — “Сонце в мережі” за найкращий фільм 2017 року. Режисер стрічки Петер Беб’як отримав приз як найкращий режисер, а Томаш Машталір — як найкращий актор. Нагороди отримали також режисер монтажу, звукорежисер та композитор “Межі”.

“Слово” — відзнака у Нью-Йорку (NYCIFF)
Дипломна робота режисеравипускника Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. КарпенкаКарого Ігоря Висневського отримала нагороду за найкращу режисуру “Best Director in a short film” кінофестивалю New York City International Film Festival (NYCIFF).
Фільм заснований на реальних подіях, що відбувалися у Радянській Україні під час особливого періоду в історії української літератури та мистецтва, що згодом отримав назву “Розстріляне відродження”. Поїздка режисера на фестиваль відбулась за підтримки Держкіно України.

“Іній” — почесна міжнародна премія
Премія “Human Rights in Cinema Award” заснована Радою Європи і вручається на Стамбульському міжнародному кінофестивалі з 2007 року, цією премією відзначають фільми, що найкраще віддзеркалюють цінності, за які виступає Рада Європи: права людини, свободу особи, політичну свободу і верховенство закону. За цю нагороду боролися ще 10 стрічок з усього світу.
Голова журі фестивалю Шірін Нешат зазначила: “Вибрати найкращий фільм у цій програмі було надзвичайно важко, але ми впевнені, що зробили правильний вибір, бо стрічкапереможець надзвичайним чином передає дивовижний людський дух в умовах війни”. Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: “Такими картинами ми демонструємо високий художній рівень нашого кінематографа і привертаємо увагу міжнародної спільноти до окупації території та військової агресії проти України”.
Головні ролі виконали молоді литовські актори Лія Макнавічюте та Мантаc Янчаускас, а також зірки світового кіно Ванесса Параді, Анджей Хира та інші. Світова прем’єра картини відбулася у рамках програми “Двотижневик режисерів” 70го Каннського міжнародного кінофестивалю. Стрічку також було висунуто від Литви претендентом на “Оскар” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” 2017 року. Навесні цього року “Іній” з’явився в українських кінотеатрах.

На Каннському кінофестивалі — світова прем’єра “Донбасу”
У рамках 71-го Каннського міжнародного кінофестивалю відбулася світова прем’єра фільму Сергія Лозниці “Донбас”. “Для мене дуже важливо звернути увагу творців та політиків на проблему Донбасу. Наскільки я можу судити, це головна проблема нашого часу. Йдеться не про один регіон, країну або політичну систему, а про людство і цивілізації загалом”, — прокоментував Сергій Лозниця.
“Донбас” створювався в копродукції України, Німеччини, Нідерландів, Франції та Румунії. Вихід “Донбасу” в український прокат запланований на 2018 рік. У ролях: Тамара Яценко, Людмила Смородіна, Олеся Жураковська, Борис Каморзін, Торстен Мертен, Сергій Руськін, Петро Панчук, Ірина Плесняєва, Жанна Лубгане, Вадим Добувський, Олександр Замураєв, Георгій Делієв, Валеріу Андрюце, Костянтин Ітунін, Валерій Антонюк, Ніна Антонова, Наталя Бузко, Сергій Колесов, Світлана Колесова, Сергій Сміян.

Завершено музичну комедію “Шляхетні волоцюги”
“Це комедія з прекрасним акторським складом, яскравою музикою, динамічним сюжетом, уважним ставленням режисера до дрібних деталей та неперевершеною львівською ґварою”, — прокоментував перегляд Голова Держкіно Пилип Іллєнко. Проект фільму отримав 18 млн 582 тис. грн державного фінансування (50 % від загальної вартості виробництва стрічки). У ролях: Юрій Хвостенко, Ірина Гришак, Іван Шаран, Павло Кружнов, Ксенія Ніколаєва, Олег Примогенов та інші. Прем’єра фільму в Україні запланована на 27 вересня 2018 року.

Кіноподія, на яку чекали: містичний трилер “Брама”
Фільм “Брама” — екранне втілення відомої п’єси Павла Ар’є “На початку і наприкінці часів”, що в постановках різних режисерів із шаленим успіхом пройшла на сценах українських і закордонних театрів. Кінорежисер Володимир Тихий створив фільм, у якому потужно сплелися містика та суворі реалії життя на Чорнобильській зоні відчуження. Неперевершена театральна виконавиця ролі баби Прісі українська актриса Ірма Вітовська і у фільмі зіграла цю роль, перевтілившись і “зістарившись” до невпізнання. Вона розмовляє з русалками, їсть галюциногенні гриби, а колись, за війни, зарізала дванадцятьох есесівців. У фільмі також зіграли Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук, Дмитро Ярошенко, Дмитро Тубольцев та інші. Прем’єра “Брами” відбудеться 26 липня 2018 року.

Анімація

“Світ Навпаки”
23 квітня у столичному кінотеатрі “Жовтень” відбулася презентація нового короткометражного анімаційного фільму “Світ навпаки” — проекту, створеного за грантом Президента України. Співзасновник та керівник студії Сергій Мельніченко виступив монтажером, а режисером стала дебютантка Ольга Гаврилова. За її словами, ця історія прийшла до неї, коли вона вирішила написати казку і видати її як дитячу ілюстровану книжку. Але так сталося, що ідея знайшла своє перше втілення саме в анімаційному фільмі. Дерева у ньому ростуть корінням угору, замість пташок у небі літають риби, а люди виглядають чудернацько та гротескно — у когось замість капелюха на голові чобіт, книжка або відро. І усі пересуваються догори ногами, задом наперед або верхи на якихось незвичних речах. Головний герой зустрічає прекрасну дівчину, але після невдалого знайомства хлопець замислюється над тим, що у світі з незвичними уявленнями щоб прийти до мети, необхідно йти від неї.

Фестивалі

На кіноринку 8-го Пекінського міжнародного кінофестивалю запрацював Український стенд
Захід організований Державним агентством України з питань кіно спільно з Ukrainian Motion Picture Association. “Це країна, яка має найбільшу кількість екранів (майже 51 тисяча!) і розвиток кіно в якій так само відбувається шаленими темпами… Саме тому співробітництво України та Китаю у кіногалузі є одним із пріоритетних завдань Держкіно та його приватних партнерів”, — зазначив перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін.

Завершено програму Сьомого KISFF
KISFF пройшов з 25 до 29 квітня, традиційно за підтримки Держкіно. Сьомий KISFF приготував понад 30 програм, серед яких традиційні міжнародна та національна конкурсні програми, а також позаконкурсні тематичні програми — комедії, “Midnight Sexy Shorts”, ретроспектива Джонатана Вінеля та Каролін Погі, “Китай у Фокусі” та багато інших.

“Золота Дзиґа” — свято українського кіно
Церемонія вручення Другої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” відбулася 20 квітня у Києві. У 13 із 17 номінаціях перемогу здобули стрічки, виробництво яких було здійснене за підтримки Держкіно.
Детальніше про нагородження — у ч. 18 “Слова Просвіти”.

КІНООКО
Студентський фестиваль кінотелеоператорів КІНООКО відбувся наприкінці квітня, він є спільним проектом Кафедри кінотелеоператорства Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. КарпенкаКарого, Національної спілки кінематографістів України, а також члена Європейської Федерації національних асоціацій кінооператорів IMAGO — Гільдії кінооператорів України.

Підготувала
Ольга ЖМУДОВСЬКА

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment