«Молодість» готує сюрпризи

Ольга ЖМУДОВСЬКА

Напередодні 47-го КМКФ “Молодість”, 11 травня, у готелі Aloft Kiev відбулася прес-конференція, на якій оголосили повну програму фестивалю, що пройде цьогоріч із 27 травня до 3 червня.
Із журналістами спілкувалися Владислав Лясовський, голова Наглядової ради кінофестивалю “Молодість”; Давіде Ла Чечілія, Надзвичайний та Повноважний посол Італії в Україні; Анна Пасторе, директор Istituto Italiano di Cultura в Україні; Ігор Шестопалов, програмний директор кінофестивалю; Богдан Жук, програмний координатор кінофестивалю.
Голова Наглядової ради кінофестивалю “Молодість” Владислав Лясовський наголосив, що цьогоріч фестиваль має значну підтримку:
— Торік було ухвалено закон про підтримку кінематографії, збільшено і загальний бюджет на витрати кіноіндустрії, і бюджет, який нам надає Держагентство з питань кіно — це 4 млн грн, — повідомив він. — Київська міська держадміністрація надала також 1 млн 400 тис. грн. А Міністерство інформаційної політики України профінансувало нас на 4 млн 500 тис. грн. Зазвичай, під час проведення заходів на кшталт Фіналу Ліги чемпіонів УЄФА забороняє проводити в місті інші масові заходи, і лише для “Молодості” зробили виняток.
Програму нового італійського кіно Focus Italia представив Надзвичайний та Повноважний посол Італії в Україні Давіде Ла Чечілія.
— Я радий представити нашу італійську кінодобірку в Києві та Україні в рамках 47-го КМКФ “Молодість” і програми FOCUS ITALIA, — зазначив посол. — Цей “маленький” італійський кінофестиваль в Україні цьогоріч пов’язаний із найбільш значущою подією італійського кіно, представленою нашим міністерством.  Міністерство закордонних справ Італії (MAECI) розпочало 3 травня програму “Fare Cinema” у приміщенні відомої кіностудії Cinecittà Studios. Італія має велику традицію якісного кіно, і її сучасна кінопродукція заслуговує на підтримку як невіддільна частина утвердження “бренду Італія” у всьому світі.
Почесним гостем фестивалю стане німецький актор Юрґен Прохнов, який зіграв одну з голов­них ролей у фільмі Девіда Лінча “Дюна” та є зіркою голлівудських блокбастерів “Літак президента”, “Суддя Дред” та “Код Да Вінчі”. На фестивалі буде представлено його найновішу стрічку “Остання подорож Леандра”. Ця стрічка німецького режисера Ніка Бейкера Монтейса розповідає історію 92-річного Едуарда Леандера, який після смерті дружини відмовляється доживати свій вік у будинку для літніх осіб. Натомість він разом з онукою Адель сідає у потяг і їде до України, де за часів Другої світової воював із СРСР як офіцер вермахту, а ще мав пристрасну любовну пригоду.
Втретє на “Молодість” завітає канадський режисер Дені Коте, лауреат кінофестивалів у Берліні та Локарно. У Києві він представить свій новий фільм “Гладенька шкіра”.
На фестивалі буде представлено 200 фільмів, задіяно 3 кінотеатри, фестивальне містечко з кінозалом просто неба на Поштовій площі (зокрема, відбудеться спеціальний показ фільму “Зелений туман”, режисери Евен Джонсон, Ґейлен Джонсон та Ґай Меддін у живому супроводі музики авторства української композиторки Алли Загайкевич) та Molodist Modnight Cinema Club у клубі “ЮБК” (Труханів острів). Традиційно Molodist Talent Workshop чекатиме своїх слухачів у Домі освіти та культури “Майстер Клас” з  28 травня до 2 червня 2018 року. На цей період  Майстерня стане відкритим місцем для здобутку нових знань, спілкуванням із професіоналами у сфері кіно та тих, хто робить свої перші кроки у кіновиробництві.
Окрім Міжнародного конкурсу, у якому представлено стрічки з усіх континентів планети та Фестивалі фестивалів, для поціновувачів кіно цікавими будуть програми Скандинавська панорама і FORMA.
Власне українські фільми можна буде переглянути у Національному конкурсі, режисера найкращого фільму конкурсу буде нагороджено премією “Скіфський олень” і грошовим призом у розмірі 50 000 грн. Цьогоріч тут представлено стрічки “Щасливі роки”, реж. Світлана Шимко, Галина Ярманова; “Поза зоною”, реж. Нікон Романченко; “Маніяк”, реж. Антон Сомін; “Сильні духом”, реж. В’ячеслав Бігун; “Dendro dreams”, реж. Тета Цибульник, Еліас Парвулеско; “Ніч з Наталею”, реж. Андрій Бондаренко; “Гойдалки”, реж. Валерія Сочивець; “Що якщо”, реж. Віра Яковенко; “Слово”, реж. Ігор Висневський; “Новий рік у сімейному колі”, реж. Максим Наконечний; “Урок риболовлі”, реж. Кирил Жеков; “Miqlar”, реж. Агмеді-Ернес Сарихаліл; “Державна установа”, реж. Ярема Малащук, Роман Хімей; “Київська історія”, реж. Михайло Маслобойщиков; “Анахата”, реж. Рита Кузьмина; “Інтербачення-Львів”, реж. Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Еліас Парвулеско; “Штангіст”, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук; “Ворони летіли”, реж. Даниїл Міліковський; “Камалока”, реж. Ярослав Коротков; “Мілена”, реж. Олександр Фразе-Фразенко; “Казки. Неопубл.”, реж. Руслан Арітович; “Мить”, Юлія Тамтура, Україна.
Також очікується демонстрація стрічок у номінації Українські прем’єри: “Вівчарі”, Ігор Стрембіцький — перед глядачем постають одвічні обійми української природи й позачасовість у житті сучасних карпатських вівчарів, глибокі та чуттєві портрети чоловіків, котрі уособлюють приклад стародавнього поєднання людської душі зі світом; “Пан Ніхто”, Олександр Фразе-Фразенко — фільм про Ігоря Калинця, українського поета-модерніста ХХ ст., багаторічного політв’язня, засудженого за поезію; “Лиса Гора”, Роман Перфільєв — Майя після містичного зникнення своєї матері на Лисій Горі потрапляє на зловісне місце, де їй доводиться протистояти потойбічним силам.
У Позаконкурсній програмі цього року КМКФ “Молодість” уперше представить програму італійського кіно Focus Italia. Побачити Італійську програму зможуть не лише мешканці Києва. Focus Italia буде показано в кількох українських містах — Львові, Харкові та Одесі.
У Ретроспективній програмі “СТОРІЧЧЯ”, присвяченій століттю від дня народження видатних майстрів світового кіномистецтва, згадають видатного шведського режисера Інгмара Бергмана.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment