«Дзеркало» Володимира Петранюка

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Будинку письменника НСПУ відбулася презентація книжки художнього керівника Театру української традиції “Дзеркало”, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Петранюка “Мазепа, Шевченко, Бандера – духовний тризуб українця”.
Ця книжка побачила світ у “Видавництві Сергія Пантюка” за сприяння ВО “Свобода” та Марії і Павла Гурських. Починається видання вступною статтею Бориса Гуменюка. До збірки увійшли п’єси “Думка на два серця. Мазепа і Мотря”, “Полусмак останнього кохання. Історія любові Т. Шевченка”, “Чорна рілля. Любов і смерть Степана Бандери” і “Вій”. А завершується видання інтерв’ю з Володимиром Петранюком, із якого читач може дізнатися багато нового про життєвий і творчий шлях актора і письменника.
“Український театр ХХІ століття має порушувати теми, які б об’єднували країну. Вистави повинні бути суголосні нашому часу, відгукуватися на те, чим сьогодні живе країна, бути разом зі своїм народом на передовій. Саме такими є вистави Володимира Петранюка — справжнього воїна, чоловіка, режисера і актора.
Ми маємо прекрасну прозу, в нас фантастична поезія, але після смерті світлої пам’яті Миколи Куліша склалася катастрофічна ситуація з українською драматургією. Тому дуже радує поява книжки Володимира Петранюка, з якої, на має переконання, розпочнеться відродження нашої драматургії”, — наголосив учасник російсько-української війни, письменник Борис Гуменюк.
“Війна, попри те, що вона страшна, має один позитив. Цей позитив полягає в тому, що війна дозволила особисто мені познайомитися з багатьма дуже хорошими людьми. Один із таких людей — мій друг Володимир Петранюк.
Він зробив для мене і всієї нашої організації одну велику справу — вивів на сцену Василя Кіндрацького, річницю загибелі якого ми відзначили недавно. Коли він узявся за цю справу, то в мене разом із Борисом Гуменюком були певні побоювання, що цей персонаж не відповідатиме Василеві, не відповідатиме тому образу, який ми запам’ятали. Ніколи не забуду, як відбулася прем’єра вистави “Блокпост Україна”. Півтори години ми спілкувалися з Василем Кінд­рацьким. І це диво створив Володимир Петранюк”, — зазначив голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак.
“Наш друг Володимир очолює Дніпровську районну в місті Києві організацію Конгресу Українських Націоналістів. У своєму театрі, своєму районі, своєму місті, своїй країні утверджує національну ідею.
Передивився всі постановки, які Петранюк разом із театром “Дзеркало” показував світові. Пережив приємні почуття, подорожуючи разом із театром, який показував у районах Тернопільщини “Чорну ріллю”. А те, як Володимир зобразив Шевченка у виставі “Полусмак останнього кохання”, значно розширює уявлення про Кобзаря, про ту епоху, в якій він жив і творив. Думаю, що театру “Дзеркало” вже час робити виставу про Романа Шухевича”, — підкреслив голова Конгресу Українських Націо­налістів Степан Брацюнь. Також пан Степан подарував В. Петранюку кілька книг і нагородив його відзнакою “Медаль гетьмана Мазепи”.
Із привітальним словом виступили Сергій Пантюк, письменник, літературний редактор книжки “Мазепа, Шевченко, Бандера — духовний тризуб українця” та Олександр Крисько, лідер однієї з організацій українського козацтва.
Виступи гостей доповнила літературно-музична програма. Актори театру “Дзеркало” Дмитро Сторчоус, Іван Коваленко, Ольга Оноприюк, Ліана Книгницька-Марковська та Анна Коваленко, разом з Володимиром Петранюком, виконали уривки з вистав про Мазепу, Шевченка і Бандеру. З уст лідера гурту “Вій” Дмитра Доброго-Вечора прозвучала пісня про друзів. Бард Володимир Хоменко виконав власну пісню “Тавро” на слова В. Петранюка. Вірші пана Володимира прочитала актриса “Дзеркала” Ліана Книгницька-Марковська, а популяризатор творчості Тараса Шевченка Олександр Ліщенко прочитав поезію Кобзаря “Мені однаково”.
Презентація перетворилась
на учту патріотів, однодумців, одержимих ідеєю, що “Бог і Україна – понад усе”. Це неформальне дійство віртуозно провели Борис Гуменюк і Дмитро Сторчоус — Воїн і Митець.

Сторінку підготував

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment