«Ніхто, крім нас»

Микола Владзімірський
Фото автора

У приміщенні ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка (вул. Хрещатик, 10б) до 150річчя Товариства відкрилася виставка картин художниці Марини Соченко, під гаслом — “Ніхто, крім нас”.
Виставка присвячена героям визвольних змагань України і складається з трьох розділів. Перший розділ представляє жанр історичного портрета, зокрема портрети “радян”просвітян (співробітників газети “Рада”), членів Центральної Ради Сергія Єфремова, Петра Дорошенка, Володимира Леонтовича, Софії Русової, мецената і фундатора газети “Рада” Євгена Чикаленка, командирів армії УНР Петра Болбочана і Олексія Алмазова.
У другому розділі представлено портрети героїв Майдану, людей, які вийшли відстоювати свою гідність, виконані безпосередньо під час гарячих днів і ночей, через які пройшли повстанці. Представлені картини — це репортажі подій, свідком і учасником яких була художниця.
У центральній частині експозиції портрети воїнів, створені в госпіталях, а також під час подорожі на передову лінію фронту. Кожен портретобраз воїна зі своїм характером, своєю долею. Серед них 23річний Рустем Парапір, у якого в Іловайську загинуло два братиблизнюки, і який пішов воювати за Україну, санінструктор Наталя Трофімчук, майданівець і доброволець, яка в 58 років несе службу на передовій, доброволець Юрій Лисенко, який пройшов Іловайськ, взявши полонених, зумів вивести свій підрозділ, але вийшов звідти з сивим волоссям.
Центр експозиції — портрет Тараса Шевченка, який об’єднує виставку і є уособленням боротьби за свободу України.

***
Марина Петрівна Соченко — відома українська художниця, волонтер, яка плідно працює в галузі образотворчого мистецтва майже 30 років. 20 років викладає в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Заслужений діяч мистецтв України. Член Національної спілки художників України. Її творчість базується на глибокій національній традиції, патріотизмі. Художниця поєднує високий професіоналізм з активною громадянською позицією.
З першого маршу “мільйонів”, що рушив від пам’ятника Т. Шевченку до Європейської площі 2013 року, стала сучасним художникомлітописцем подій, через які пройшла вся свідома Україна. Вражена пробудженням народної волі, писала картинирепортажі народних віч, робила замальовки. У Будинку профспілок уже без вікон на прохання захисників Майдану Марина Соченко зуміла зробити виставку картин, яка стала своєрідним оберегом для тих змучених і змерзлих хлопців, що несли варту на Майдані. Серед них були справжні герої, яких тільки і встигав фіксувати олівець художника. Це була психологічна підтримка тих, хто стояв на Майдані. Так була створена галерея портретів учасників Майдану з різних міст і сіл України.
Після початку війни, продовживши волонтерську діяльність, малювала в госпіталях поранених добровольців, бійців АТО. Створила серію портретів воїнів, які воювали або й досі несуть свій військовий обов’язок.
Альбом “Обличчя Майдану” став її вагомим внеском у відображення тих трагічних і славних подій в українському образотворчому мистецтві і отримав престижну премію НСПУ “Благовіст”.
М. П. Соченко має понад сорок персональних виставок (“Борітеся — поборете”, “Україно! Ти — моя молитва”, “Світе тихий, краю милий”, “Обличчя Майдану” у Верховній Раді України, “Заради майбутнього України” в Українському домі.
У складі високомобільної групи центру моральнопсихологічного забезпечення Збройних Сил України була на передовій лінії фронту, звідки привезла 65 портретів героїв, захисників України. У результаті до Дня збройних сил України в Українському домі презентувала виставку “Народжені вільними”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment