Корифей дитячого театру

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Київському академічному театрі юного глядача на Липках відзначили ювілей народної артистки України Майї Пазич.
Упродовж майже шістдесяти років актриса створила десятки яскравих образів. В її творчому доробку: Мачуха (вистава “Дванадцять місяців”), Свиня (“Кицькин дім”), Торговка (“Король Дроздобород”), Місіс Тарбел (“Поліана”), Няня Джульєтти (“Ромео і Джульєтта”), Каса (“Чарівна Пеппі”), Баба (“Ярмарковий гармидер”), Орина Архипівна Галчиха (“Без вини вин­ні”) та багато інших.
П’ять рокові тому, коли Майя Павлівна відзначала свій 75-літній ювілей, художній керівник театру, народний артист України Віктор Гирич поставив виставу за п’єсою Олександра Галіна “Сирена та Вікторія”, де артистка виконує одну з головних ролей. Саме цю виставу і обрали для бенефісу.
Тут Майя Павлівна постає в образі успішної бізнес-леді Сирени, яка народилася в глибокій провінції, але зуміла знайти “місце під сонцем” у великому місті. Напевне, з нудьги вона вирішує вивчити англійську мову і наймає для цього доктора філологічних наук Вікторію (народна артистка України Анжеліка Гирич). Жінки, в яких, здається, немає нічого спільного, тим не менше співчувають одна одній, мабуть, тому, що обидві не мають особистого щастя. Якось з ініціативи Сирени в її квартирі з’являється “чоловік за викликом”, який насправді виявляється астрономом зі світовим ім’ям.
Анекдотична розв’язка розкриває глибокі переживання героїв, внутрішню особисту драму кожного з них, їхню самотність. Трагікомічність сюжету підкуповує тонким ліризмом і щирістю, змушує сміятися й плакати.
“Ця вистава незвична для колективу театру і для народної артистки України Майї Павлівни Пазич, яка сьогодні відзначає свій ювілей. Хвилюється колектив, хвилюється актриса.
Майя Павлівна і Ада Миколаївна Роговцева – однокурсниці. Напевне, це особливе покоління, що подарувало нам низку виразних образів і засвідчило таку самовідданість у творчості, яку важко з чимось порівняти. Артистка не лише міцно увійшла в контекст українського театру, а й стала його корифеєм”, — наголосив, вітаючи ювілярку, художній керівник Київського академічного театру юного глядача на Липках Віктор Гирич.
Також Віктор Сергійович зачитав подяку від Міністерства культури України, якою Майю Павлівну відзначили за особистий вагомий внесок у розвиток національної культури та театрального мистецтва, багаторічну творчу діяльність, високу професійну майстерність та з нагоди 80-річчя.
“Вельмишановна Майє Павлівно! З великою приємністю маю честь вітати Вас зі славним ювілеєм. Ваші вагомі мистецькі здобутки є свідченням неповторності Вашої особистості в розмаїтті талантів, якими щедро наділив Вас Всевишній.
Дякую Вам за Вашу творчість. Ви завжди гідно представляли Україну, Ваше ім’я вписане золотими буквами в абетку корифеїв театру. Нехай завжди збуваються Ваші життєві плани. Довгих і щасливих Вам років творчого життя”, — зазначив у надісланому привітанні радник Президента України, директор Інституту культурології Юрій Богуцький.
Лунало безліч теплих привітань від колег по сцені. А на великому екрані можна було побачити сторінки творчої біографії мисткині.
“Дякую за те, що прийшли. Я дуже втішена. Не чекала такого проникливого привітання від моїх колег, від друзів. Це викликає в мене сльози радості. Спасибі за квіти, за подарунки. Відчуваю себе сьогодні безмежно щасливою”, — зазначила розчулена ювілярка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment