Жіночі образи від Рудакової

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Арт-простір “Lera Litvinova galleri” представив виставку члена НСХУ Катерини Рудакової “Автопортрет жіночності”. Цей виставковий центр відомий своїми проектами не лише в Україні, а й у Німеччині, Бельгії, США… Один із пріоритетів центру — популяризація творчості молодих українських митців.

Художниця народилася в Білорусі. Дитинство минуло в Дніпропетровську (нині Дніпро). У цьому місті почала здобувати мистецьку освіту, а продовжила навчання у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури України в Києві.
Катерина не лише захоплюється з раннього дитинства малюванням, а ще й дуже любить театр. Як можна поєднати ці два види мистецтва? Тут допомогла доля, яка звела художницю з Національним академічним драматичним театром імені І. Франка. І ось уже протягом 15 років вона декоратор провідної драматичної сцени країни. Брала участь в оформленні вистав “Соло для годинника з передзвоном”, “Ех мушкетери, мушкетери”, “Шякунтала”, “Наталка Полтавка” та багатьох інших. Також художниця активно співпрацює з Київським драматичним театром “Браво”. Тут вона виступила сценографом вистав “Памела, або як прикінчити стареньку”, “Поль Гоген”, “Відьма на ім’я Мавка”, “Він, дружина, коханка” і цей перелік можна продовжувати.
К. Рудакова часто бере участь у пленерах і вважає їх корисними для розвитку творчої особистості, а спілкування протягом двох тижнів із митцями з інших країн — завжди відкриття. Приміром, під час одного з таких пленерів відкрила для себе Румунію з її неповторними краєвидами. Познайомилася з цікавими художниками з Білорусі, Литви, Непалу. А ще встигає викладати на кафедрі режисури й акторського мистецтва театру ляльок Київського національного університету ім. Івана КарпенкаКарого.
З галереєю “Lera Litvinova galleri” художниця познайомилася у соціальних мережах. Під час спілкування з представниками артцентру виникла ідея проведення персональної виставки, що має назву “Автопортрет жіночності”.
Основна ідея виставки — відображення ніжного, жіночого та водночас сильного образу в поєднанні з сучасним мистецтвом і класикою. Центральний образ експозиції — дівчина як богиня власного життя. У своїх роботах мисткиня зображає баланс, гармонію, спокій та силу, що притаманні жіночій половині людства. Картини пронизані світлом і теплом, а щось невловиме та незриме змушує захоплюватися вишуканими образами, відтвореними художницею.
Офіційним спонсором виставки виступив керуючий партнер юридичної компанії K&K LAW COMPANI Андрій Кравець.
Картина “Прикраси” створена після поїздки художниці до Ефіопії. К. Рудакова давно мріяла познайомитися з культурою народів, які ще живуть у племінному ладі. Як з’ясувалося, ефіопки так само люблять прикраси, як і українки. Також цій країні мисткиня присвятила свою роботу “Вишивка”. Триптих “Народження. Спокуса. Жертва” створений за біблійними мотивами. Інша серія, що складається з полотен “Ранок”, “День”, “Вечір”, “Ніч” розповідає про періоди становлення жінки.
У планах художниці проведення ще однієї виставки, на якій вона продовжить жіночу тему.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment