Вам за шістдесят і Ви закохані?

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото Андрія НАУМЕНКА
Кожна нова вистава Київської академічної майстерні театрального мистецтва “Сузір’я” — це запрошення глядачів до відвертого діалогу. Тут обирають до свого репертуару постановки, які стануть близькими багатьом шанувальникам театру. Саме такою є нова робота “Сузір’я” — вистава “Змішані почуття” за п’єсою Річарда Баєра.

За сюжетом вдова Крістіна (артистка Тетяна Бойко) через рік після смерті чоловіка збирається переїхати в інше місто. Давній друг сім’ї, також удівець, Герман (заслужений артист України Сергій Бойко) намагається цьому завадити, атакуючи Крістіну чотирма “вагомими” причинами для нового заміжжя. Йому доведеться докласти чимало зусиль, щоб зламати її стереотипи та упередження. А працівники транспортної кампанії німіють від подиву: виносити їм запаковані речі чи розпаковувати?..
Цей сюжет добре відомий київським театралам. Ще 2011 року Андрій Критенко поставив цю п’єсу в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра і найменувавши виставу “Чотири причини вийти заміж”. Уже восьмий рік ця постановка користується любов’ю театралів завдяки талановитій грі заслуженої артистки України Світлани Золотько та народного артиста України Олександра Ганноченка. Також вистава за цією п’єсою була в репертуарі Київського драматичного театру “Браво”.
А завдяки режисерупостановнику Ігорю Славінському та Київській академічній майстерні театрального мистецтва “Сузір’я” глядач віднедавна вперше отримав можливість побачити постановку цього твору і в перекладі українською мовою.
Напевне, існує декілька причин, аби подивитися виставу “Змішані почуття”.
Причина перша. Це лірична комедія про любов, яка навряд чи когось залишить байдужим, адже йдеться про любов у доволі зрілому віці. Проживши зі своїми обранцями по тридцять років і провівши їх в останню путь, Крістіна і Герман прагнуть навчитися продовжувати життя.
Причина друга. На сцені чудовий дует: заслужений артист України Сергій Бойко і Тетяна Бойко, які від початку і до кінця вистави тримають увагу глядачів і змушують їх на певний час забути про щоденні клопоти. Актори тонко відчувають ролі, Тетяна і Сергій — гармонійно доповнюють один одного.
Причина третя. Вишуканий гумор і психологізм. Кожен жарт відразу викликає доброзичливу реакцію глядацької публіки. Діалоги багатогранні, глибокі, відверті. І навіть паузи — звучать.
Причина четверта. Після фінальної завіси виникає бажання подивитися виставу ще.
У виставі, крім головних, є ще дві дійові особи — працівники транспортної кампанії Ральф (заслужений артист України Ігор Щербак) і Чак (Владислав Дмитренко). Чотирьом акторам вдалося створити ансамбль, образи — життєві, а кожне вимовлене ними слово глядач сприймає з довірою.
Інколи режисери полюбляють поставити багатокрапки в кінці вистави, аби залишити глядачеві поле для роздумів. У спектаклі ж “Змішані почуття” кінцівку не важко вгадати з самого початку. Але від цього дійство, що відбувається на сцені, не стає менш цікавим, бо глядачі прагнуть, аби Крістіна та Герман врешті залишилися разом. Вистава створює море позитиву і гарний настрій.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment