Не за горами — нові перегони за Національною премією

З 1 вересня по 31 жовтня включно поточного року Секретаріат Комітету прийматиме супровідні документи на твори та роботи, висунуті на здобуття Національної премії 2019 року, за адресою: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, 4-й поверх, кім.404—405 у робочі дні тижня до 17.00 (у п’ятницю — до 16.30).
Члени Комітету, експерти, культурні інституції відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка можуть внести пропозиції щодо участі твору у конкурсі лише в одній номінації —
“Література”,
“Публіцистика, журналістика”,
“Музичне мистецтво”,
“Театральне мистецтво”,
“Кіномистецтво”,
“Візуальне мистецтво”.
Експерти, члени Комітету, культурні інституції, які представляють твір чи роботу на здобуття Національної премії, подають до Секретаріату Комітету представлення за формами, які розміщено на сайті Комітету (http://knpu.gov.ua/) у розділі “Порядок висунення творів”.
До представлення додаються:
— анкета, заповнена особисто кандидатом;
— копія паспорта;
— копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду,
— згода на обробку персональних даних;
— публічні відгуки у пресі на представлений твір чи роботу, (оригінали або ксерокопії — в одному примірнику);
— книги, каталоги художніх робіт, аудіо- та відеозаписи висунутих творів і робіт у 5-ти екземплярах.
Консультації надаються за телефонами: 270-59-49, 278-11-93, Е-mail: taras_kom@ukr.net.
Нагадаємо, що відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка, затвердженого відповідним Указом Президента України, конкурс серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Премії, проводиться за всіма номінаціями у три тури.
У першому турі конкурсу Комітет проводить розгляд творів, стосовно яких внесено пропозиції щодо участі у конкурсі, відбирає твори, які братимуть участь у конкурсі, та формує за результатами у кожній з номінацій список творів, які допущені до участі у другому турі (“довгий” список).
У другому турі конкурсу Комітет проводить поглиблений аналіз мистецької цінності та суспільної значущості творів, допущених до участі у другому турі конкурсу, їх впливу на національне соціокультурне середовище, його розвиток та можливості гідного представлення української культури в європейському і світовому культурному просторі, та за результатами відбирає твори, які братимуть участь у третьому турі конкурсу і формує у кожній з номінацій список творів, які допущені до третього туру (“короткий” список).
У третьому турі Комітет визначає твори, творцям (авторам, виконавцям) яких пропонує присудити Національну премію.
За результатами конкурсу Комітет готує та вносить Президентові України подання про присудження Національної премії. Якщо за результатами конкурсу у відповідній номінації жоден твір не набрав необхідної кількості голосів членів Комітету, пропозиція про присудження Національної премії у цій номінації не включається до подання, що вноситься на розгляд Президента України.
Указ Президента України про присудження Національної премії оприлюднюється в установленому порядку, як правило, до 9 березня року присудження Національної премії.
Лауреатові Національної премії вручаються Диплом і Почесний знак та виплачується грошова частина Національної премії в розмірі, який щороку визначає Президент України за пропозицією Комітету. У разі відзначення Національною премією кількох авторів твору (співавторів, співвиконавців) Диплом та Почесний знак вручаються кожному лауреатові, а грошову частину Національної премії ділять між ними порівну.

Прес-служба Секретаріату Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment